Ultradźwięku belkowaty "pincety puszki chwyt i manipuluje malutkich grona komórki

Zapoczątkowywający "pincety które używają ultradźwięków promienie chwytać malutkich grona komórki i manipulować pod elektronicznym, guzik kontrola mógł prowadzić odmienianie medyczny postępy, tak jak lepszy cartilage wszczepy które zmniejszają potrzebę dla kolanowych zastępstwo operacj.

Używać wykonujących ręcznie rozsądnych pola, cartilage komórki brać od pacjenta kolana mogą levitated dla tygodni w bogactwo fluidzie. To znaczy odżywki mogą dosięgać każdy część łączącą z pobudzeniem provided ultradźwiękiem kultury powierzchnia i umożliwiają komórki, rosnąć lepszy wszczep tkankę i tworzyć niż gdy cultured na szklanym Petri naczyniu.

Trzymać komórki w wymaganej pozyci stanowczo ale delikatnie pincety konserwują także lejnię narastająca tkanka w dokładnie wyprostowywa formę tak, że wszczep jest szczerze purpose gdy wkłada w pacjenta kolano. Nad 75.000 kolanowymi zastępstwami niesie out każdego roku w UK; dużo mogli unikający jeżeli cartilage wszczepy mogli ulepszający.

To jest właśnie jeden potencjalny zastosowanie rozwijać z inżynierii i Fizycznych nauk rada naukowa finansowaniem blisko zintegrowanym drużynowym doprzęganiem ultrasonic tweezers* i łączyć przy cztery UK uniwersytetami wiedza specjalistyczna. (EPSRC) Drużyna zawiera badaczów od uniwersytetów Bristol, Dundee, Glasgow, Southampton i pasmo przemysłowi partnery; ich wysoce produktywny współpraca niezwykle i, ustanawialiśmy UK jako światowy lider w ten szybko rozwijający się technologii.

Profesor Bruce Drinkwater Bristol uniwersytet mówi, który koordynował programującego, "Ultrasonic pincety wszystkie rodzaje ewentualni uses w biologii i przez przemysł, nanotechnologia szeroko. Oferują duże przewagi nad okulistycznymi pincetami które polegają na lekkich fala i także nad elektromagnetycznymi metodami komórki manipulacja; na przykład, zupełną nieobecność poruszające części i mogą manipulować na raz - skala która robi one prawdziwy stosownemu dla zastosowań jak tkankowa inżynieria." (protestuje)

Pincety rozwijać z EPSRC finansowania pogmatwaną wielokrotnością, malutcy promienie ultrasonic fala których, w typowym przyrządzie, punkt w 10 średnic sala od wszystko wokoło. Z pomocą potężny mikroskop monitorować procedurę siły wytwarzać fala mogą wtedy manipulujący tak, że szturchają komórki w wymaganą pozycję, obracają one wokoło lub trzymają one stanowczo na miejscu.

Profesora Martyn wzgórze od uniwersyteta Southampton mówi, który prowadził cartilage inżynierii tkankową pracę we współpracy z Dr Rahul Odtarowywający Richard Oreffo i profesor, "Ultrasonic pincety mogą zapewniać co jest spoważnienia środowiskiem perfect dla optymalizować komórka przyrosta, w istocie. Zarówno jak i levitating komórki pincety konserwują upewniali się że komórka aglomeraty utrzymują płaskiego kształta ideał dla odżywki absorbowania. Mogą wyrównujący delikatnie masaż aglomeraty w sposobie który zachęca cartilage tkanki formację."

Badawczy programuje także pokazywał że ultrasonic pincety mogą używać budować w górę komórki tkankowej warstwy warstwą i, jako przykład produkował mikroskopijną tartan tkankę drużyna. Przewidują że pincety mogli, na przykład, pomagać rekonstruować nerw tkankę po surowego urazu tak jak kończyny amputacja. Profesora David Cumming od uniwersyteta Glasgow mówi: "Ja mógł ostatecznie być ewentualny rozwijać noszonego przyrząd który produkuje akustycznego szafot jakby pomagać prowadzić pacjenta nerwu komórki gdy odtwarzają."

Drużyna i mikroskopijny akustyczny ciągnika promień która obracali nauki fikci fantazje Dr Kto i Star Trek w rzeczywistość. robiliśmy pasmu nowatorscy tweezing przyrząda tak jak realny Akustyczny śrubokręt, Profesor Piaskowaty uniwersytet Dundee Cochran mówi: "Nasz partnerstwo z przemysłem był zasadniczy rozwija potencjały i przyrząda które dostarczają bezprecedensowy wyrafinowanie w polu ultradźwięk."

Jego kolegi Dr Mike macDonald dodaje: "To umożliwiał my zobowiązywać się nowatorskich physics eksperymenty które mogli prowadzić duzi postępy w zastosowaniu opierać się techniki w sektorach tak jak opieka zdrowotna. Patrzejący programującego kombinezon, zamknięty współpraca przez uniwersytet drużynę był krytyczny swój sukces z interakcją między badaczami robi znacznemu wkładowi szczególnie."

Wpólnie drużyna budował platformę która umożliwia ultrasonic pincety technologię przerafinowywać i uses badającym i rozwija w kolejnych kilka rok miniaturujących i specyfika. zrozumienie Pierwszy rzeczywiści zastosowania w sektorach tak jak biologia i elektronika, mogli potencjalnie przychodzić strumienia wokoło 5 rok.

Źródło: Konstruować i Fizyczne nauk rada naukowa

Advertisement