Współczynniki ryzyka dla przemoc i śmierci no ograniczają schizofrenia

Laura Cowen, medwirenews reporter

Use nieład, przestępczość i krzywda, wzrastają ryzyko dla brutalnego przestępstwa i przedwczesną śmierć w pacjentach z schizofrenią nie tylko, ale także w ich nienaruszonych rodzeństwach donoszą, badacze.

"Tym samym, kombinacja opierać się i celować strategie można być konieczna zmniejszać pokaźnych tempa niekorzystni wyniki w pacjentach z schizofrenią i odnosić sie nieład", sugerują Seena Fazel i koledzy w The Lancet psychiatrii. (uniwersytet Oxford, UK)

38-letni nauka zawrzeć 24.297 szwedów ludzi z schizofrenią i odnosić sie nieład, 26.357 ich nienaruszeni rodzeństwa i 485.940 kontrola od populaci ogólnej które dopasowywali pacjenci wiekiem i rodzajem.,

Wśród 5 rok pierwszy diagnoza, 10,7% mężczyzna z schizofrenią i odnosić sie nieład skazywali gwałtowna obraza, 2,3% umierali od samobójstwa i 3,3% umierali przedwcześnie (przed wiekiem 56 rok). Koresponduje postacie dla kobiet byli 2,7%, 1,5% i 2,0%.

Porównują z populacją ogólną, mężczyzna z schizofrenią byli 6,6 czasu prawdopodobni popełniać brutalne przestępstwo, 18,3 czasu prawdopodobnie popełniać samobójstwo i 8,1 czasu prawdopodobnie umierać przedwcześnie odpowiednio., podczas gdy żeńscy pacjenci byli 14,9, 31,1 i 8,1 czasów mieć each te niekorzystni wyniki prawdopodobnie,

Erick Elbogen i Sally Johnson od uniwersyteta Północna kaplicy wzgórza szkoła medyczna, usa, podkreślamy te znalezienia w towarzyszy komentarzu. Uwydatniali że tam  był "znacznie silny połączenie między schizofrenią i samobójstwem między schizofrenią i przemoc niż", nawet jeśli "relacja schizofrenia i inni psychiatryczni nieład często skupia się na przemoc i przestępstwie."

Dodają: "Ten nauka jest być może pierwszy bezpośrednio donosić dane seans który wielkim problemem w ludziach z schizofrenią i odnosić sie nieład jest, kierująca przemoc niż jest przemoc kierującym w kierunku inny."

Leka use nieład, historia brutalne przestępstwo i krzywda, typowo wzrastali ryzyko wszystkie trzy niekorzystnego wynika dla pacjentów z schizofrenią i ich nienaruszonych rodzeństw, porównującego z populacją ogólną. Zagrożenie współczynniki dla te wydarzeń rozciągających się 1,3, 7,2 od i byli ogólny wysocy w rodzeństwach w pacjentach niż.

Jakkolwiek badacze uwydatniali ale byli odmianowi indywidualni wyniki w mężczyzna lub kobietach. że wiele inni współczynniki ryzyka tak jak związku status i rodzina dochód, no dzielili przez różnych wyniki To sugeruje, Fazel że "ocena ryzyka i zarządzanie można musieć ostrożnie dostosowywającym dla odmianowych wyników" i autory zauważają.

Drużyna także obserwował gdy porównany z populacją ogólną. że tempo przemoc i samobójstwo wzrastał wartko nad nauka okresem w pacjentach z schizofrenią w ich nienaruszonych rodzeństwach niż, W tym samym czasie liczba inpatient noce na rok zmniejszał i ten zmniejszanie pojawiać się kojarzący z narosłą przemoc ale nie z, samobójstwem lub przedwczesną śmiercią.

Licensed from medwireNews with permission from Springer Healthcare Ltd. ©Springer Healthcare Ltd. All rights reserved. Neither of these parties endorse or recommend any commercial products, services, or equipment.