Rozpowszechnianie płucny arterialny nadciśnienie charakteryzujący w CHD pacjentach

Sara Pritchard, medwirenews reporter

Płucny arterialny nadciśnienie (PAH) wpływa właśnie nad 3% jednostki z congenital kierową chorobą (CHD), wyjawia ogólnonarodowych dane od holandii.

To utożsamia padania tempo 100 skrzynek w każdy milion populacja ogólna, donosi zespołu badaniowy, prowadzącego Berto Bouma od uniwersyteta Amsterdam, w Międzynarodowym czasopiśmie kardiologia.

Nauk znalezienia pokazują że [grupuje A], postoperative PAH był najwięcej błonia cztery klinicznego gatunkowania PAH-CHD Eisenmenger syndrom, PAH z prawica bocznikami, PAH z koincydencyjnym CHD i postoperative PAH. [grupowy b] [grupowy C] [grupowy d] (,)

[W] e polubił uwydatniać że świadomość PAH w pacjentach", mówi badaczów. "po tym jak bocznika zamknięcie musi wzrastający gwarantować optymalnego traktowanie i opieka medyczna i życiowy sercowy uzupełnienie polecamy w te pacjentach

Drużyna rysował dane od Holenderskiego Congenital Corvitia archiwum w 2011 który zawrzeć 12.624 dorosłych z CHD., W liczbie 5487 jednostek zagrożone PAH z powodu mieć początkową diagnozę płucny bocznik rozważali, i 1814 te pacjenci przypadkowo wybierał dla nauki.

W wszystko, 135 pacjentów ewentualnego PAH dawać obliczonemu PAH rozpowszechnianiu 3,2% dla całej CHD populaci. - systolic płucny arterialny nacisk 40 mmHg przynajmniej - Niedawni kosztorysy CHD rozpowszechnianie przy 3000 na milion dorosłych dają odnosić sie PAH padania tempu 100 na milion populacja ogólna, mówją, Bouma i kolegów.

Mniej klasyfikowali jako grupa A, b lub C niż grupowy d przy 51, 15 i pięć porównującymi z 64 skrzynki ewentualny PAH, odpowiednio.

Badacze kalkulowali "dotyczyć" PAH tempo 5,7% wśród wszystkie pacjentów w próbce która przechodził, sugeruje "szczególnie" i korekcyjną sercową operację lub interwencję że to mógł od opóźniającej korekci defekt, "jeżeli płucna naczyniasta choroba już rozwijał.

Dodają że uture badanie musi celować zapewniać więcej wgląd być sprawnie zapewniać dostosowywającą opiekę pacjenci urodzeni z płucnymi bocznikami" zauważa, że nie każdy pacjent koniecznie korzysta od zamknięcia defekt. "[f] w który są przy wysokim ryzykiem rozwijać szpiega PAH pacjenci,"

W końcu, PAH rozpowszechnianie wzrastał z wiekiem, przy rozpowszechnianiem wokoło 2,5% w under-30-year-olds porównującym z 35,0% w tamto starzejących się 80 starych lub rok.

Licensed from medwireNews with permission from Springer Healthcare Ltd. ©Springer Healthcare Ltd. All rights reserved. Neither of these parties endorse or recommend any commercial products, services, or equipment.

Advertisement