Kinase interakcje oferują nowego sposób walczyć przeciwmalarycznego leka opór

Jeśli chodzi o pojawienie się przeciwmalarycznego leka opór, ja no jest pytania "jeżeli" ale "gdy". Po to, aby utrzymywać up z szybko rozwija Plasmodium darmozjadem znajdujący muszą nowi sposoby taktować chorobę i kontrolować. - przyczyna malaria - Ale dużo today przeciwmalaryczni leki tak jak artemisinin, rozwijali bez wielkiego zrozumienia jak lek właściwie zabił darmozjada.

Teraz provided znacząco wgląd w darmozjad biologię może fundujący projekt MALSIG., który kończył w 2012, Kinases są zasadniczymi enzymami wymagającymi w sygnalizacyjnych drogach przemian w wszystkie komórkach. Ale projektów badacze zyskiwali dobrego rozumiejący z czego odmianowi kinases bawić się kluczowych rola w etapie życia darmozjad. Projektuje coordinatorgordon Langsley, badacz przy Instytuckim Cochin w Paryż, Francja, wiary celuje kinases może być jeden obiecujące trasy rozwijać nowych przeciwmalarycznych leki. 

Dlaczego kinases? "Ponieważ są leków celami w nowotworze i wiele innych chorobach," Langsley mówi youris.com. "Niektóre wcześni lek na raka prowadzenia no byli prawdziwi efficacious przeciw ludzkim enzymom. Ale pomysł jest że mogli pracować przeciw darmozjadów enzymom." Od rozwijać nowi przeciwmalaryczni leki no są przy wierzchołkiem lista dla najwięcej firm farmaceutycznych, "piggybacking" na leka rozwoju dla innych chorob, dodaje. jakby nowotwór jest szczególnie wartościowym podejściem w malarii badaniu 

Nawet jeśli projekt przynosił niektóre postępy, Langsley mówi tam  jest wciąż olbrzymia ilość praca robić utożsamiać proteiny które aktywuje kinases phosphorylate, lub, w komórce. Jak tylko phosphorylated, te proteiny iść dalej wykonywać zasadnicze komórkowe funkcje areszt z czego może prowadzić komórki śmierć. Rozumiejący ins outs te kinase interakcje d badaczom zdolności rozwijać nowych leki które powodują mniej efektów ubocznych w istotach ludzkich. - i - Ale także umożliwiać naukowów znajdować pospolitą nić wśród wszystkie Plasmodium wariantów dookoła świata mógł ja. Taki wiedza mógł prowadzić wydajna szczepionka.

Jeden ekspert docenia ogrom problem i ważność projekt. "To jest kompleks, duża biologia. Cały genom szeroki i proteome szerocy podejścia wymagamy rozumieć drogi przemian. [kinase] I tamte rodzaje technologie tylko właśnie wyłaniają się," mówi Juliańskiego Rayner, senior grupy lider przy Wellcome zaufaniem Sanger Instytucki pobliski Cambridge w UK. "W ten sposób no myśleć mnie jestem niespodzianki że, podczas gdy projekt był bardzo pomyślny w identyfikowanie celach, tam  jest wciąż więcej praca robić."

Rayner wiary dwa zagadnienia zazwyczaj wadzą malarii badanie finansowanie darmozjad jedyność i złożoność - i. "Tam  jest żadny pytanie który [malaria] otrzymywa mniej uwagi niż innych chorob które ekonomiczną górę," zauważa. Plasmodium darmozjad jest także, jak istoty ludzkie, eukaryotic organizmem. To znaczy że swój komórkowa biologia jest powikłana niż to znajdującego w innych organizmach jak bakterie lub wirusy. W dodatku, swój genom jest zupełnie unikalny, równie dużo swój geny wyraźnie no odnosić sie inny w eukaryotes. Te właściwości robią rozwija technikom studiować Plasmodium trudnego i to jest według Rayner. dlaczego współpracy jak ten projekt są znacząco, Także mówi youris.com: "Ja który najlepszy sposobem jest naprzód sposób, no jest zawsze oczywisty więc musimy dzielić podejścia i wiedzę."

Ale inny ekspert dotyczy że tam  jest żadny złoty bilet rozwiązywać ten globalnego zdrowia zagadnienie. Celować kinases jest prawdziwym wartościowym podejściem, ale musimy celować równie wiele różnych podejścia ewentualni jak" mówimy Maria Mota, badacz przy theuniversity Lisbon instytut dla Cząsteczkowej medycyny w Portugalia. "jeżeli naprawdę chcemy brać się do etap życia bardzo skomplikowaną chorobę powodować ten darmozjadem i," 

Źródło: youris.com

Advertisement