Wąglik, brucellosis i wołowaty TB, nie udać się otrzymywać oficjalnego rozpoznanie, mówimy badaczów

Dekady niedbałość pozwolili zaraźliwe choroby dewastować życia tysiące ludzi w kraje rozwijające sie, nauka wyjawiają.

Badacze mówją trzy choroby szczególnie nie udać się otrzymywać rozpoznanie potrzebujących zwalczać one efektywnie oficjalnego finansowanie i. - wąglik, brucellosis i wołowata gruźlica, -

Wszystkie trzy wpływ ogromnie na istocie ludzkiej i zdrowie zwierząt w narodach rozwijających się, pozuje ważnego zagrożenie bezpieczni i obfici zapasy żywności.

Nieład rozprzestrzeniają między zwierzętami i istotami ludzkimi. - znać jako zoonotic choroby - Są pospolici w societies dokąd, dokąd ubóstwo jest rozlewny, i ludzie polegają na zwierzętach dla ich środki utrzymania.

Badacze przy uniwersytetem Edynburg przeglądali każdy spotkania światowej organizaci zdrowia organ podejmujący decyzje od swój formaci w 1948.

Ich znalezienia wyjawiają że choroby zaniedbywali ponieważ przeważnie powstają w krajach rozwijających się. Naukowowie mówją choroby eliminowali lub przynosili pod kontrola w więcej krajach rozwiniętych, jak proste i wydajne kontrola są dostępne.

Biedna opieki zdrowotnej infrastruktura w afektowanych krajach może często znaczyć że tysiące diagnozują cierpiący opuszczają. To przedstawia ogromnych wyzwania pracownicy służby zdrowia, polisa producenci i badacze w ich wysiłkach zwalczać choroby.

Naukowowie mówją adopcja multidisciplinary Jeden zdrowia podejście mógł ulepszać i pomagać kontrolować choroby istoty ludzkiej i zdrowie zwierząt. - zwijanie eksperci od pasma dyscypliny -

Znalezienia od nauki, fundującej Europejską prowizją, publikują w czasopismo ploso Zaniedbywać Tropikalnych chorobach.

Profesor Zaskarża Welburn, dyrektor uniwersytet Edynburg zdrowie Globalna akademia powiedział, który prowadził naukę, "Ja jest nadzwyczajny że w xxi wiek kierować brucellosis i inne zaniedbane zoonotic choroby nie udać się które wywierają wpływ w ten sposób surowo na wiejskich społecznościach w rozwijająca się gospodarka gdy, dla dużo te choroby dobrze rozwijają narzędzia kierować one."

Źródło: Uniwersytet Edynburg

Advertisement