Twardzi napędowi prawa zmniejszają odnosić sie ofiary śmiertelne wśród młodych człowieków, przedstawienia studiują

Znajdował znaczącego spadek w odnosić sie urazach wśród młodych człowieków w Ontario i ofiarach śmiertelnych ponieważ prowincj agresywni napędowi prawa i przedstawialiśmy w 2007. nowa nauka z Zachodniego uniwersyteta Londyn, Kanada (,) Nauka zakłada podtrzymującą redukcję wokoło 58 odnosić sie ofiar śmiertelnych miesiąc wśród samiec starzeć się 16-24 i urazy. To sposoby o 700 młodych człowiekach mniej zabił w odnosić sie trzaskach corocznych lub ranił ponieważ prawo przechodził.

Nauka prowadząca Evelyn Vingilis, PhD, profesor, epidemiologia i Biostatistics, w Rodzinnej medycynie, przy westernu Schulich dentystyką & szkołą medyczną, oceniał odstraszającego wpływ Ontario Uliczni setkarzi, wyczyn kaskaderski, i Agresywnych kierowców ustawodawstwo i znajduje ja robi różnicie w liczbie przekonania w zmniejszać liczbę karambole ale, nie tylko. (Bill 203) także

Pod prawem, kierowcy łapali iść 50 kph nad prędkości ograniczeniem lub angażować w nieprzystojnych akcjach które ustanawiają napędowego wyczyn kaskaderskiego, rywalizują, lub rasa może natychmiast mieć ich koncesje zawieszać i ich pojazdy impounded dla siedem dni. Także stawiają czoło grzywnę $2,000-$10,000, koncesi zawieszenie dla i możliwość up to sześć miesięcy w więzieniu, up to dwa rok lub sześć demerit punktów na przekonanie. Kary dostają even more surowymi z drugi przekonaniem.

Najpierw patrzeliśmy samiec i kobiety wszystko, i wtedy patrzeliśmy młodymi i starymi jednostkami" powiedzieliśmy Vingilis. "ponieważ znamy od mój wczesnego badania który aktywnością jesteśmy uliczny ścigać się i krańcowy mknięcie, że typowo młode samiec są prawdopodobne angażować w," "Co zakładamy byliśmy pokaźna redukcja w liczbie przekonania dla krańcowego mknięcia dla samiec i żadny zmiana dla kobiet, ponieważ byli ładnym depresją jakaś sposób. I znacząco, zakładamy znaczącego zmniejszanie w liczbie pojazd mechaniczny ofiary wypadku samiec 16, 24 - zupełnie znacząca redukcja."

Vingilis mówi nauk znalezień poparcia odstraszania teorię skutek że pewne, błyskawiczne i surowe sankcje, mogą zniechęcać ryzykownego napędowego zachowanie.

Badanie, poprowadzony we współpracy z ministerstwem transport patrzejący dane od Stycznia 1 Ontario, 2002 Grudzień 31, 2011. (MTO) Prawo przychodził w skutek Wrzesień 30, 2007, umożliwiający badaczów porównywać dane przed i po urzeczywistnieniem. Od czasu nowy prawo przychodził w siłę końcówka 2011, więcej niż 24.000 kierowców koncesj zawieszał dla naruszać nowego ulicznego bieżnego ustawodawstwo, prawie 8.500 one w pierwszy roku samotnie.

Dla 16, 24 roczniaków męskich kierowców, 1,21% koncensjonowani kierowcy ich koncesje zawieszać, wraz z .37 procentami dojrzałe samiec (starzeć się 25-64). To kontrastował z .21 procentami dla 16-24 roczniaków żeńskich kierowców i .07 procentami dla 25-64 roczniak kobiet.

Zespół badaniowy który mieliśmy znalezienia zawierać Aizhan Meirambayeva, Guangyong Zou, Yoassry Elzohairy, Ian mcLeod, Jinkun Xiao, Yuanhao Lai i Vingilis, publikował online w postępie dwa czasopismami. Nauka na ofiarach wypadku jest w Wypadkowej analizie & zapobieganie i nauka na przekonaniach jesteśmy w ruchu drogowego urazu zapobieganiu.

Źródło: Uniwersytet Zachodni Ontario

Advertisement