Zmodyfikowani komary produkują spermy która tylko tworzy samiec

Naukowowie modyfikowali komarów produkować spermy zapoczątkowywa świeżego podejście eliminować malarię która tylko tworzy samiec.

W nauce publikującej w czasopismo natury komunikacjach, naukowowie od Cesarskiej szkoły wyższa Londyn badali nową genetyczną metodę która zniekształca płeć współczynnika Anopheles gambiae komary główni nadajniki malaria darmozjad, tak, że żeńscy komary które gryźć chorobę i przechodzą istoty ludzkie już nie produkują.

W pierwszy laboranckich testach metoda tworzył w pełni żyznego komara napięcie który produkował 95 procentów męskich potomstwa.

Naukowowie przedstawiali genetycznie zmodyfikowanych komarów pięć komar populacje klatkowy typ. W cztery pięć klatek, to eliminował całej populaci wśród sześć pokoleń, przez braka kobiety. Nadzieja jest że jeżeli to mógł replikujący w dzikim, to ostatecznie powodował przewożenie komara populaci rozbijać.

To jest the first time że naukowowie byli sprawnie manipulować płeć współczynniki komar populacje. Badacze wierzą pracę brukują sposób dla torowania podejścia kontrolować malarię.

Od 2000, narosły zapobieganie i kontrolne miary zmniejszaliśmy globalnych malaria wskaźniki śmiertelności 42 procentami, ale choroba zostaje przeważajacego zabójcy w podatnych subsaharyjskich Afrykańskich regionach szczególnie. Malarii kontrola także zagrażał rozszerzaniem się flit odporni komary i malaria darmozjady odporni leki. Według opóźnionych kosztorysów Światowym zdrowia Organisation nad 3,4 miliard ludźmi, jest zagrożony od kontraktowanie malarii i obliczeni 627.000 ludzi umierają każdego roku od choroby.

Ołowiany badacza profesor Andrea Crisanti od działu nauki przyrodnicze przy Cesarską szkołą wyższa Londyn powiedział: "malaria jest osłabiająca i często śmiertelny i my potrzebuje znajdować nowych sposoby brać się do je. Myśleć nasz nowatorskiego podejście jesteśmy ogromnym krokiem naprzód. Dla pierwszego czasu, byliśmy sprawnie hamować produkcję żeńscy potomstwa w laboratorium i to zapewnia nowych sposoby eliminować chorobę."

Dr Nikolai Windbichler ołowiany badacz od działu nauki przyrodnicze przy Cesarską szkołą wyższa Londyn, także, powiedział: "Co jest obiecujący o nasz rezultatach jest że podtrzymują. Jak tylko zmodyfikowani komary przedstawiają, samiec zaczynają produkować głownie synów, i ich synowie robią to samo, w ten sposób w zasadzie wynosili pracę dla my komary."

W ten nowym eksperymencie naukowowie wkładali DNA tnącego enzym dzwoniącego i-PpoI w Anopheles gambiae komarów. W normalnej reprodukci, połówka sperma niedźwiedź X chromosom i produkuje, produkuje męskich potomstwa Y chromosom i. żeńskich potomstwa i druga połowa niedźwiedzia

Enzym który używali pracy ciąć DNA X chromosom podczas produkci sperma badacze, tak, że prawie niesie żeńskiego X chromosom żadny funkcjonuje sperma. Jako rezultat potomstwo genetycznie zmodyfikowani komary był prawie wyłącznie samiec.

Ja wziąć badaczom sześć rok produkować wydajnego wariant enzym.

"badanie jest wciąż w swój wczesnych dniach, ale który ostatecznie prowadzić tani eliminować malarię od całkowitych regionów mógł ten nowy podejście skuteczny sposób i. jestem naprawdę pełny nadziei Nasz cel jest umożliwiać ludzi żyć wolno bez zagrożenia ten śmiertelna choroba", wnioskujący Dr Roberto Galizi od działu nauki przyrodnicze przy Cesarską szkołą wyższa Londyn.

Źródło: Cesarska szkoła wyższa Londyn

Advertisement