UK tempo spadek w śmiertelności wśród dzieci i potomstwo dorosłych spadków za EU15+ wypośrodkowywa

UK nie udać się dopasowywać zyski robić w zmniejszać śmierć wśród dzieci, potomstwo dorosłych 17 innymi wysokodochodowe krajami w i. Europejskim zjednoczeniu, Australia, Kanada i Norwegia w 38 rok od 1970 (EU15+)

Znalezienia, publikujący w The Lancet, wyjawiają to pomimo UK jest wewnątrz lub zbliżają odgórny 25% dla przyczyny śmiertelności dla dzieci (najlepszy quartile) i młodzi ludzie w 1970 UK tempo spadek w śmiertelności spadali znamiennie za EU15+ średnia nad past cztery dekady. (starzejący się 0-24 rok) 2008 UK spadał zły quartile dla niemowlaków i 1-4 roczniaków. (dno 25%)

Chociaż UK młodzi ludzie starzejący się 10-24 teraz średnią śmiertelność porównującą z tamto w EU15+ krajach, całkowite stopy zgonów w ten grupie wiekowej kryją UK biednego postęp przeciw śmierć od zrozumiałych chorob (NCDs) które maskowali silnym występem w zmniejszać śmierć od urazów.,

Używać krajowych śmiertelnych archiwum dane od WHO śmiertelności Światowej bazy danych, profesora Russell Viner od UCL instytutu, wzory i przyczyny śmierci wśród zdrowie dziecka, Londyn, UK i kolega analizującego, w UK porównującym z grupą jednakowi zamożni kraje między 1970 i 2008. dzieci i młodzi ludzie starzejących się 0-24 rok ()

Tylko dla odnosić sie śmierć UK zostającego w najlepszy EU15+ quartile nad past 38 rok dla najwięcej grup wiekowych.

UK występ dla śmierć w niemowlakach i dzieciach starzejących się 1-9 rok był szczególnie biedny, z nadmiaru obliczonymi 1035 śmierć dla niemowlaków w UK porównującym z EU15+ dośrodkową 2008 dorocznie. (młody niż 1 rok)

Śmierć od NCDs w wszystkie grupach wiekowych w UK spadali od być z grubsza równoznaczne EU15+ średnia w 1970 zły quartile 2008, z wokoło 446 nadmiernymi śmierć od NCDs w UK, najwięcej wśród młodzi ludzie starzejących się 15-24 rok. (280) To był w dużym stopniu należny wkład leka niewłaściwego używania nieład w młodzi ludzie starzejących się 10-24 rok (1·39 na 100 000 śmierć w UK vs (0)·12 na 100 000 w EU15+ krajach dla 2005-08 i innych neuropsychiatric nieład wliczając epilepsi i cerebralnego palsy).

"Pogarszający się trendy w NCD śmiertelności odwoływał out korzyści UK urazu tradycjonalnie niska śmiertelność", wyjaśnia profesora Viner. "Demograficzna zmiana wliczając wzrastających wskaźników urodzeń w UK porównującym z innymi EU15+ krajami i wzrastającym rozpowszechnianiem pospolici chroniczni nieład w dzieciach i nastolatkach, mógł powiększać te różnicy nad następnymi 20 rok."

Dodaje, "Mniej prosperuje w krajach z szerokimi nierówność tak jak UK i ximpx dzieci. Pilnie potrzebujemy rozumieć więcej o rola który bawić się w powodować śmiertelność nadmiara ogólnospołecznymi czynnikami, tak jak wysoka nierówność niż najwięcej Europa w nasz systemu opieki zdrowotnej to w wiele krajach europejskich i różnicami, w Brytania."

Według współautora Dr Ingrid Wolfe od królewiątko szkoły wyższa Londyn w UK:

Tam  są żadny prości wyjaśnienia dla UK pogarsza się względnego występu i żadny proste rozwiązania, równo. Jakkolwiek, nasz znalezienia pokazują że narastający wkład NCDs śmierć wśród dzieci i młodzi ludzie w UK wymaga nową ostrość. (wokoło 75% śmierć w dzieciach starzał się 1-9 połówek wszystkie śmierć w młodzi ludzie starzejących się 10-24 rok i rok)

Pisać w łączącym komentarzu, Dr Brian Johnston od university of washington, Seattle, usa mówi że brzemię dla przymknięcia ten występ przerwa no musi umieszczający wyłącznie na opieka zdrowotna sektorze. Pisze, "parsimonious wyjaśnienie dla UK niezadawalającego występu w śmiertelności noworodków jest tak że formalnie ryzyko ogólnospołeczni determinanty zdrowie [dochód, dochód nierówność, dostęp opieka eg.,] - jest przyczyną pokaźna proporcja nadmierna śmierć, młodością przez i. śmiertelności noworodków i NCDs w starych dzieciach Odpowiedzialność brać się do te zagadnienia rozprzestrzenia i często uncoordinated, chociaż postęp zrobił wyobrażać sobie zdrowie publiczne odpowiedź i udogadniać. Te w górę kierowcy zdrowie potrzebują być początkowym ostrością jeżeli UK jest wznawiać swój pozycję lidera w dziecka przetrwaniu."

Źródło: http://www.thelancet.com/

Advertisement