Łączący 2 dymią zaprzestanie terapii wydajnej dla osoba zależna palaczów wysoce

Łączyć dwa dymią zaprzestanie terapii używać właśnie jeden dla samiec i osoby zależnej palaczów które początkowo no pomóc nikotynową łatą, według badaczów przy diuk medycyną jest wydajny niż wysoce.

Znalezienia, publikujący online Czerwiec 17, 2014, w Amerykańskim czasopiśmie psychiatria, także poparcie używać przetwórczego traktowanie modela ustalać który palacze są prawdopodobni udawać się w rezygnować z nikotynowym zastępstwem samotnym przed próbować dodatkowe terapie.

"znalezienia oferują potencjalnego praktycznego traktowania podejście który może utożsamiać palaczów które no odpowiadają pojedynczy konwencjonalny traktowanie, ale może korzystać ogromnie od kombinaci traktowania," powiedział Jed Wzrastał, Ph.D, dyrektor diuka centrum dla Dymić., zaprzestanie i nauka wiodącego autora.

Wzrastał i jego koledzy rozwijali przetwórczych modelów dla dymić zaprzestanie który opierali się na osoby prawdopodobieństwie pomyślnie rezygnować krawieccy traktowanie reżimy. Palacza początek używać nikotynową łatę przed rezygnować, i opiera się na ich redukci w dymieniu, badacze wtedy ustala czego jest prawdopodobni pomyślnie rezygnować z lub bez dodatkowych traktowań.

"Używać niedrogą nikotynową łatę i skrytkę, możemy przepowiadać palacza sukces lub niepowodzenie," Wzrastał powiedział. "Jeżeli palacz niskiego prawdopodobieństwo udawać się, możemy zapobiegać niepowodzenia zanim ono zdarza się używać krok po kroku algorytm wyłaczać palacza traktowanie który jest prawdopodobny pomagać."

Aktualni dymienia zaprzestania traktowania skromnych długookresowych stopnie sukcesu. - wliczając nikotynowego zastępstwa, bupropion i varenicline, - (sprzedającego pod gatunku imieniem Zyban) (sprzedającego jako Chantix) Badanie pokazywał że less niż 25 procentów palacze zostaje niepijącymi rok po traktowania.

Ja jest jasny że potrzebujemy ulepszać stopnie sukcesu dla dymić zaprzestanie, i ja myśleć" Wzrastał powiedział. "że łączyć traktowania mógł dodawać skuteczność," Łączyć dwa terapii, szczególnie, może adresować różnych aspekty nałóg. "jeżeli postępują różnymi mechanizmami"

Mierzyć korzyść łączyć traktowania zapisywali się 349 dorosłych które donosili dymienie 10 lub więcej papierosów dzień. badacze Rzecz kwestionariusz mierzył palacza poziom nikotynowa zależność. Wszystkie uczestnikom dać nikotynowym łatom przed rezygnować.

222 uczestnika który no cięli ich dymienia 50 procentami na łacie podczas gdy przypadkowo wyznaczali brać varenicline, placebo i kombinacja lub varenicline i bupropion po tygodnia na nikotynowej łacie.

Uczestnicy wziąć wyznaczających traktowania dla 12 tygodni i podążali okresowo dla sześć miesięcy. Bupropion i varenicline byliśmy ogólny well tolerujący, z efektami ubocznymi wliczając migreny, suchego usta, gniewliwości, bezsenność, żywych sen i zmian w smaku.

Badacze obserwowali całkowitą korzyść dodawać bupropion varenicline, z 39,8 procentami uczestnicy powstrzymywa się od dymienia przy tygodniami 8-11 na kombinaci traktowaniu po tym jak cel skwitowana data versus 25,9 procentu bierze varenicline samotnie.

Łączący traktowanie target305_0_ wielkiego skutek na męskich palaczach wysoce na nikotynie i tamte osoba zależna, podczas gdy żadny znacząca różnica zobaczył w żeńskich palaczach lub tamto z niższymi poziomami nikotynowa zależność.

Palacze które byli samiec i osobą zależną wysoce zobaczyli wielką korzyść kombinacja traktowania.

Wysoce zależni męscy palacze zwiększenie w skwitowanych tempach od 14 procentów na varenicline samotnie 61 procent z kombinaci traktowaniem" Wzrastali powiedzieli. ", który jest dramatycznym wzrostem,"

"Podczas gdy tam  może być niektóre wady przepisywać dwa dymią zaprzestania traktowania tak jak koszt lub ewentualni efekty uboczni, ten nauka daje my prostej strategii znajdować tamto które korzystali najwięcej od łączącego traktowania, i oszczędza inny które no mogą korzystać."

Badacze powiedzieli dodatkowi studia prowadzić dochodzenie mechanizmy które mogą uzasadniali różnicy w traktowanie odpowiedziach przez rodzaje i inne populacje palacze. potrzebują

Źródło: Diuka uniwersyteta centrum medyczne

Advertisement