UEG wezwania dla więcej pielęgnują endoskopii siłę roboczą zmniejszać CRC śmierć

Wzrost w pielęgniarki endoskopii szkoleniu jest zasadniczy zmniejszać wydźwignięcie liczby colorectal nowotwór śmierć przez Europa

Colorectal nowotwór (CRC) obecnie oszacowywa żądać życia 214.675 dorosłych w Europa, odpowiednik 1 śmierć każdy 3 minuty. Z ten postacią przepowiadającą wzrastać 12% 2020 Jednoczącymi Europejskimi Gastroenterology, (UEG) Europa zdrowie, wielki trawienny ciało, wezwania dla naglącego wzrosta w przesiewanie asymilaci i dostępność wyszkoleni pielęgniarek endoscopists przez Europa, zapobiegać wzrastać śmiertelność.

Colorectal nowotwór jest niezwykle śmiercionośny w swój postępowych scenach mimo to wczesne wykrycie może wynikać w 90-95% przetrwania tempie. Miarowy przesiewanie zmniejsza ryzyko konanie od choroby 20-30% używać Faecal Occult badanie krwi (FOBT) i ja jest uznany że pacjenci które utrzymują swobodnie gruczolaki endoscopic polypectomy są ogólny utrzymującym nowotworem bezpłatnym. W rzeczywistości, niedawni studia także sugerowali że endoscopic przesiewanie kojarzy z pokaźną redukcją w śmiertelności od colorectal nowotworu specyficznie i prewencyjnego skutek niż FOBT przesiewanie. 

Jakkolwiek, tam  jest obecnie pokaźny brak pielęgniarki endoskopii siła robocza w większości kraje europejscy, i główny dostawca endoskopia w wiele krajach zostaje z lekarzem. Szwecja i UK jesteśmy jedynymi krajami europejskimi mieć pielęgniarek endoscopists dostępnych narodowo i Dani i holandie pielęgniarek endoscopists w pewnych regionach ale właśnie.

Zlany Europejski Gastroenterology (UEG) powitanie zasadniczy kroki Europejski społeczeństwo Gastroenterology i endoskopia Pielęgnuje i współpracownicy biorą transformaty pielęgniarki endoskopii zaopatrzenie przez Europa i szkolenie. (ESGENA)

Michael Ortmann, prezydent Europejski społeczeństwo Gastroenterology i endoskopia Pielęgnuje i współpracownicy wyjaśniają; (ESGENA) "ustanawialiśmy Europejskiego endoskopii pielęgniarek forum (EENF) który pozwolił współpracę między krajami europejskimi ustanawiać harmonizujący stażowego programuje dla endoskopii pielęgniarek i pozwolić standardisation rola endoskopia pielęgnuje przez Europa, wliczając stażowych wymagań, które m znaczącego wpływ na redukci colorectal nowotwór śmierć."

ESGENA w połączeniu z ESGE i Austriacki społeczeństwo endoskopia, GE pielęgniarki i asystenci, gościć konferencję jako część UEG tygodnia w Wiedeń, oferuje wysokiej jakości ręki na szkoleniu w małych grupach i żyć przekazy dla pielęgniarek ulepszać ich endoscopic umiejętności. (Europejski społeczeństwo Gastrointestinal endoskopia) (IVEPA) (18-22 2014 Październik) Uczestnicy m sposobność brali udział w wartościowym szkoleniu i także sposobność wykonywać endoscopic techniki na używać na życiorys symulantach colonoscopy as well as ERCP pod nadzorem wysoce doświadczonych adiunktów.

Źródło: Spink zdrowie

Advertisement