Wgląd ` jak własność w psychozie

Eleanor mcDermid, Starszy medwirenews reporter

Biedny wgląd upiera się w wiele pacjentach i przepowiada wglądem przy linią końcową po tym jak ich pierwszy epizod psychoza, raportowi badacze.

Nasz nauka wydają się podkreślać punkt który, niektóre zakres, wgląd jak własność" mówi Rosa ayesa-Arriola i koledzy. "nawet gdy ustala przy pierwszy prezentacją psychoza, (uniwersytet Cantabria, Santander, Hiszpania,)

"Tak, wgląd w schizofreni no może odnosić sie psychoza na se ale raczej być cechy osobowość pacjenci z schizofrenią może."

Nauka wymagał 202 pacjentów które podążali w górę 3 rok po widzieć z epizod psychozą. W czasie uzupełnienia, rezultaty na skala Oceniać Unawareness zaburzenia psychiczne wskazywali 36% biednego wgląd w ich potrzebę dla traktowania że 45% pacjenci biednego wgląd w mieć chorobę psychiczną, i 33% byli nieświadomy ogólnospołeczne konsekwencje mieć psychozę.

Jedyny linia końcowa zmienna raczej niż łagodną formę psychoza. że znamiennie przepowiedziany biedny wgląd w mieć chorobę psychiczną ono diagnozował z schizofrenią Przeciwnie, mieć wgląd w ogólnospołeczne konsekwencje psychoza przy linią końcową ochraniającą przeciw biednemu wglądowi w mieć chorobę psychiczną przy uzupełnieniem.

"Co ciekawe, pokaźny odsetek pacjenci, pomimo no przyznawać mieć chorobę psychiczną, jest świadomy mieć ogólnospołecznych dysfunkcja i ono zgadza się brać lekarstwo", zauważa badaczów w schizofreni badaniu. "Ten znalezienie pożycza poparcie wielowymiarowy podejście który studiować ten zjawisko dążyliśmy."

Biedny wgląd w potrzebę dla traktowania kojarzył z biednym wynikiem na wewnątrz i z mieć depresję Premorbid dostosowanie skala i opóźnionej adolescenci wcześnie. Gdy drużyna rozliczał dla wglądu przy linią końcową, tylko zostawał znamiennie kojarzoną z biednym wglądem w potrzebę dla traktowania depresja.

Brak wgląd w ogólnospołeczne konsekwencje psychoza także przepowiadał biednym premorbid dostosowaniem w opóźnionej adolescenci, specyficznie. Wgląd w mieć chorobę psychiczną przy linią końcową był ochronny, jakkolwiek.

Fact, mówi badaczów. że wgląd w chorobę psychiczną przepowiadał wgląd w ogólnospołeczne konsekwencje i wice versa podkreśla a jak element te aspekty wgląd Kontrastem, te czynniki no wydawali się wpływać, insynuujący pokój dla interwenci. czy pacjenci uświadamiali sobie ich potrzebę dla traktowania

"[E] ducational interwencje celować przy modyfikować te podmiotowe postawy osobiste wiary i mogą bawić się znacząco rola w wczesnych interwencyjnych programach i psychosocial rehabilitacja and/or ukierunkowywać usługa", mówimy drużyny.

Licensed from medwireNews with permission from Springer Healthcare Ltd. ©Springer Healthcare Ltd. All rights reserved. Neither of these parties endorse or recommend any commercial products, services, or equipment.

Advertisement