Czynniki łączący dwubiegunowy cyklu przyśpieszenie utożsamiający

Eleanor mcDermid, Starszy medwirenews reporter

Badacze utożsamiali czynników które kojarzą z cyklu przyśpieszeniem w pacjentach z dwubiegunowym nieładem przyznającym szpital dla trybowego epizodu.

Te czynniki zawrzeć być żeńscy, mieć typ II niż typ i doświadczać wzrastającą dotkliwość affective epizody, raczej Ja dwubiegunowy nieład.

Te zmienny poprzednio podkreślali w pacjentach z błyskawicznym kolarstwem ale otrzymywali małą uwagę w związku z cyklu przyśpieszeniem, mówją badaczów, prowadzących obok Na Finseth (Norweski uniwersytet nauka i technika, Trondheim).

Tak aktualni współczynniki ryzyka mogą być pożytecznie w oceniać postępowego kurs także w providing kliniczne jednostki dla przyszłościowych studiów postępowe drogi przemian recydywa" piszą w Acta Psychiatrica Scandinavica. "[dwubiegunowy nieład] w", one "[dwubiegunowy nieład]"

210 nauk uczestników zawrzeć 53,3% 68,1% diagnozuję z dwubiegunowym, 31,9% z dwubiegunowym II nieładem i 47,6% Ja wprowadzają nieporządek, co byli kobietami, co doświadczał cyklu przyśpieszenie w jakimś momencie podczas kursu ich choroba. Cyklu przyśpieszenie definiował według pacjentów swój informaci - czy przy jakaś punktem doświadczającym postępowy zmniejszanie w ilości czasu między trybowymi epizodami.

Po rozliczać dla confounders, wzrastająca dotkliwość affective epizody był silnie kojarzona z cyklu przyśpieszeniem z następnym silnym skojarzeniem jest dwubiegunowym II nieładem. Specyficznie, cyklu przyśpieszenie pozytywnie kojarzył z mieć depresję i z liczbą hospitalisations dla manii jako pierwszy trybowy epizod negatywnie.

To sugeruje, mówi badaczów i może wyjaśniać, że cyklu przyśpieszenie kojarzy z dominanta dwubiegunowym nieładem dlaczego ono pojawiać się jest mniej błonia wśród pacjentów z dwubiegunowym Ja wprowadza nieporządek.

Następny najwięcej ważnego czynnika kojarzącego z cyklu przyśpieszeniem miał hypomanic, maniakalnego epizod wywołującego lub. alkoholów antidepressants lub use _To być "w linia z the hipoteza który [antidepressants] i alkohol być wymagać w zaostrzanie inicjał affective epizod w podgrupa pacjent kto opóźniony rozwijać wyczulać wzór samorzutny epizod z zmniejszanie w trwanie syndrom-bezpłatny interwał", mówić Finseth et al.

Zauważają ale mówją że antidepressant use jako cyngiel no był ja kojarzę z cyklu przyśpieszeniem, że to był rzadki czynnik i zasługuje dalszy naukę.

W końcu, żeński rodzaj wzrastał prawdopodobieństwo cyklu przyśpieszenie. Wpólnie cztery czynnika prawidłowo klasyfikowali 83,7% pacjenci z i bez cyklu przyśpieszenia z wrażliwością 87,2% i specyficznością 80,4%.

Licensed from medwireNews with permission from Springer Healthcare Ltd. ©Springer Healthcare Ltd. All rights reserved. Neither of these parties endorse or recommend any commercial products, services, or equipment.

Advertisement