DFG ustanawiać pięć nowych Badawczych jednostek dążyć aktualne sprawy w badawczych terenach

Deutsche Forschungsgemeinschaft ustanawia pięć nowych Badawczych jednostek. (DFG, Niemiecka Badawcza podstawa) To decydował senatem DFG przy sesją podczas 2014 corocznego spotkania przy Goethe uniwersytetem, Frankfurt magistrala. - Am - Badawczy współpracy oferują badaczom możliwość dążyć zagadnienia w ich badawczych terenach i ustanawiać nowatorskich praca kierunki aktualnych i naciskowych.

Jak z wszystkie DFG Badawczymi jednostkami będzie interdyscyplinarnych i piędzi wielokrotności lokacjami współpraca między nowymi jednostkami. W początkowym 3-letni finansowanie okresie, otrzymywają w przybliżeniu 8 milion euro w sumie. To przynosi liczbę Badawcze jednostki fundować DFG 188.

Nowe Badawcze jednostki
(w abecadłowym rozkazie gospodarza uniwersytetem)

Według aktualnych populacj prognoz 2040 jeden w dwa ludziach w Niemcy, będzie nad 50 lat i jeden w trzy będzie nad 60. To przedstawia wyzwania medycyna, ponieważ gojenie pojemność ciało ludzkie jak regeneracyjna zdolność uzdrawiać po urazu organy i zdolność, pomniejszają z wiekiem. To jest częsciowo należny zmiany w systemu odpornościowym i rozmienione reakcje zewnętrznie pobudzenia. Badawczej jednostki "odzyskiwanie w Starzeć się jednostkach: Używać kości gojenie jako Wzorcowy system Charakteryzować odzyskiwanie Pod Iść na kompromis warunkami" cele prowadzić dochodzenie zjawisko i łączyć to badać w innych odnosić sie procesy używać modela odnosić sie zmiany w kość leczniczych procesach.
(rzecznik: Profesora Dr. - Ing. Georg Duda, Charité, Universitätsmedizin Berlin, Bezpłatny uniwersytet Berlin i Humboldt uniwersytet Berlin, -,)

Rozwój nowi pojazdy i inteligentni przewiezeni pojęcia jest wynikły w evergrowing pojemność ruch drogowy i everincreasing axle ładunki. Ten trend do tej pory zaniedbywał w polu drogowa przewieziona infrastruktura. To jest baza wypadowa dla Badawczej jednostki "długookresowe Drogowe struktury dla Przyszłościowych ruchu drogowego ładunków. Dobierająca się droga pojazdu system". - opona - Uczestniczy badacze zamierzają rozwijać dobierającego się thermomechanical modela dla fizycznej analizy droga, opony i pojazd. W dodatku do lepszy zrozumieniem physics system, ja mieć nadzieję że rezultaty robią mię ewentualny optymalizować drogowe struktury i kojarzonych materiały budowlanych maksymalizować ich długowieczność.
(rzecznik: Profesora Dr. - Ing. Michael Kaliske, Techniczny uniwersytet Drezdeński)

Acinetobacter, znać od pierwszy Irackiej wojny, jest grupa bakterie dla której tam  jest małym traktowaniem który teraz rozprzestrzeniał wokoło kuli ziemskiej bardzo szybko i rozwija antybiotycznego opór i. Swój mechanizmy infekcja która jest są w dużym stopniu niewiadomi, dlaczego ono przedstawia taki ogromnych wyzwania nauki i opieki zdrowotnej dostawcy. Badawcza jednostka "adaptacja i uporczywość Wyłania się pathogenAcinetobacter baumannii" przynosi wpólnie mikrobiologów, medycznych mikrobiologów, biochemików, formalnie biolożek i bioinformatics naukowów, prowadzić dochodzenie bakterii infekci mechanizmy i proces. Grupa celuje uzyskiwać świeżych wgląd w infekci biologii która mógł być kluczowa w klinicznej kontrola bakteria., Nauka Acinetobacter jest także fundamentalny interes w medycznej mikrobiologii, ponieważ wirulencja czynniki znać od innych bakterii no są teraźniejsi w Acinetobacter.
(rzecznik: Profesora Dr. Volker Müller, Goethe Uniwersytecki Frankfurt, magistrala) - Am -

Badawcza jednostka "Sociality i zdrowie w prymasach" egzamininuje związki między sociality i sprawnością fizyczną w pozaludzkich prymasach. Wśród pawianów, na przykład długą statystyczną długość życia niż społecznie odizolowywać jednostki które biedną sprawność fizyczną., społecznie zintegrowane jednostki, W ten sposób jak ogólnospołeczni rola i sieci wpływają proneness choroba? Studiować systemy społecznych prymasy grupa zamierza analizować wpływy ogólnospołeczni zmienny tak jak grupa rozmiar, przewagi kategoria, ogólnospołeczny poparcie i matować taktyki na różnorodnych aspektach zdrowie i badania lekarskiego konstytucja. Badaczów także plan prowadzić dochodzenie przekaz infekcje i choroby przenoszona drogą płciową między grupami społecznymi pozaludzcy prymasy i tak polepszamy rozumiemy związki między sociality i zdrowie.
(rzecznik: Profesora Dr. Peter M Kappeler, Deutsches., Primatenzentrum GmbH - Leibniz instytut dla prymasu badania, uniwersytet Göttingen,)

Ogólnospołeczni porównanie procesy są fundamentalnym cechą ludzkie zachowanie. Na przykład ocena nasz swój sportowi osiągnięcia, roczni przychody lub atrakcyjność, zależymy na czym z my porównujemy. Ten porównawczy główkowanie jest ostrością nowa Badawcza jednostka "względność w Ogólnospołecznym poznawaniu: Antecedensy i konsekwencje Porównawczy główkowanie". Grupa zamierza prowadzić dochodzenie czy porównawczy główkowanie jest superordinate zachowania zasadą i może używać wyjaśniać różnorodnych aspekty ludzkie zachowanie. Specjaliści w psychologii, zachowawczych ekonomiach i zachowawczej biologii, egzamininują konsekwencje porównawczy główkowanie i antecedensy pomagać wyjaśniać powikłane dynamika ludzki ogólnospołeczny zachowanie po to, aby.
(rzecznik: Profesora Dr. Thomas Muβweiler, uniwersytet Kolonia)

Źródło: http://www.dfg.de/for/en

Advertisement