Znalezienie jaty światło na ewentualnym rola affective temperaments w sercowonaczyniowej chorobliwości

Temperamencik tradycjonalnie kojarzył z wysokim ciśnieniem krwi. Nowa nauka która pojawiać się w aktualne sprawy Psychotherapy i Psychosomatics uzasadniał ten zagadnienie.

Ważna depresja i wieńcowa kierowa choroba silnego, bidirectional związek. Typ A behawioralny wzór as well as cyklotymiczny nieład, jesteśmy podklinicznym manifestacją dwubiegunowa choroba, i w sercowonaczyniowych pacjentach wynikać w krańcowych behawioralnych zmianach szkodliwych sercowa prognoza może.

Dalej charakteryzować ten podatnej grupy egzamininowali affective temperamentnych znamiona na subscales, ICD-10-diagnosed depresji i depressive objawach, depressive, cyklotymicznych, hyperthymic, gniewliwych i niespokojnych, w związku z sercowymi komplikacjami (CC). (temperamencika Memphis, Pisa, Paryż i San Diego cenienie, Autoquestionnaire, temps-a) (Beck depresji inwentarz, BDI) [5,6] autory wymaga ostrą hospitalizację ostry wieńcowy syndrom, ostry miokardialny infarction w początkowej nadciśnieniowej pacjent dochodzący populaci (,)

Rezultaty pokazywali że bez CC pacjenci z CC zdobywam punkty wyraźnie wysokim na cyklotymicznej temperamencik skala niż tamto. (p = 0,027) Także, cyklotymiczny temperamencik znamiennie przepowiadający CC, wiek, rodzaj, dymienie w nadciśnieniowych pacjentach dochodzących, i. ICD-10-diagnosed lub depressive objawy niezależnie od depresji (lub)

Nawet jeśli nauka przedstawia niektóre ograniczenia (przedziałowa natura wadzi rysować kauzalnego związek stosunkowo mała próbki depresji i rozmiaru proporcja CC ogranicza generalizability) znalezienie jaty światło na ewentualnym rola affective temperaments w sercowonaczyniowej chorobliwości i niesie przewagę badać jak właściwości które poprzedzają typ wpływa klinicznego wynika depresja i także ustalają. Dalszy badanie w polu bogacił prewencyjne opcje w klinicznej medycynie w przyszłości.

Źródło: http://www.karger.com/

Advertisement