Nowy podejście może zapewniać brakujące ogniwo między klinicznymi stanami i biomarkers w psychiatrii

W artykule publikującym w aktualne sprawy Psychotherapy, Psychosomatics i Bern, badacze od uniwersyteta Bologna analizują stan biologiczny badanie w zaburzeniach psychicznych. 

Aktualne diagnostyczne definicje psychiatryczni nieład opierający się na kolekcjach objawy obejmują bardzo heterogeniczne populacje i są tak prawdopodobne poddawać się błędnych rezultaty, gdy rekonesansowi biologiczni korelaty umysłowe awantury.

Ja ostatnio przedstawiał pomysł który poddawać się ulepszenie w klinicznej informaci mogą wielcy studia biomarkers przez diagnostyczne jednostki. Taki widok zakorzenia w pojęciu ocena jako kolekcja objawy, pozbawiona jakaś kliniczna interpretacja i osądzenie. Mimo to, znacząco postępy zrobili w ostatnich latach w clinimetrics nauka kliniczny osądzenie.

Aktualna kliniczna taksonomia w psychiatrii, synchronizować zjawiska, tempo progresja choroba, odpowiedzi poprzedzający traktowania i inni kliniczni odróżnienia które demarcate ważnego prognostyka i lecznicze różnicy wśród pacjentów które inaczej wydają się są zwodniczo jednakowi no zawieramy znacząco informaci na skutkach comorbid warunki, która uwydatnia niezawodność często w cenie kliniczna zasadność, ponieważ dzielą ten sam psychiatryczną diagnozę.

Wiodący autor nauka, profesor Giovanni Fava, obserwuje: "niedawne strategie Krajowy instytut wszczyna biologicznego badanie dla zaburzeń psychicznych zdrowie psychiczne mogą być drogą i ogromnym odpady jawny pieniądze nigdzie, jeśli więcej uwaga kliniczni dane płaci".

Adopcja clinimetric podejście może zapewniać brakujące ogniwo między klinicznymi stanami i biomarkers w psychiatrii, buduje pathophysiological mosty od klinicznych manifestacj ich neurobiological counterparts.

Źródło: http://www.karger.com/Article/FullText/360348

Advertisement