Badacze rozwijają nowego "nanojuice" pomagać lekarkom lepiej utożsamiać ludzką żyłkę

Lokalizuje głęboko w ludzkiej żyłce mały jelito no jest łatwy egzamininować. Promieniowania rentgenowskie, MRIs i ultradźwięków wizerunki, zapewniają zdjęcia ale each cierpi ograniczenia. Pomoc jest na sposobie.

Uniwersytet przy Bawolimi badaczami rozwija nową zobrazowanie technikę wymaga nanoparticles zawieszających w cieczu tworzyć "nanojuice" ten pacjenci pił. Na dosięgać małego jelito, lekarki uderzali nanoparticles z nieszkodliwym światłem laseru, providing bezprzykładnego, najeźdźczego, rzeczywistego widok organ.

Opisuje Lipiec 6 w czasopismo natury nanotechnologim popieranie mógł pomagać lekarkom lepiej utożsamiać, rozumieć i taktować, gastrointestinal dolegliwość.

Konwencjonalne zobrazowanie metody pokazują zablokowania i organ, ale ten metoda pozwoli ciebie widzieć" powiedział korespondować autor Lovell Jonathan, PhD, UB biomedyczna inżynieria asystent profesora. "jak mały jelito działa w czasie rzeczywistym," "Lepszy zobrazowanie ulepsza nasz zrozumienie te choroby i pozwoli lekarki opieka dla ludzi cierpi od one efektywnie."

Średni ludzki mały jelito jest z grubsza 23 cieków długi i 1 calowy gęsty. Ściska między wielkim jelitem i żołądkiem, ja jest dokąd absorbowanie jedzenie wp8lywy miejsce i przetrawienie dużo. Ja jest także dokąd objawy gniewliwej kiszki syndrom, celiac choroba, Crohn choroba i inni gastrointestinal illnesses, zdarzają się.

Oceniać organ pić typowo wymagają pacjentów, lekarki gęstego, chalky ciecz dzwoniącego barium. Lekarki wtedy używają promieniowania rentgenowskie, obrazowanie rezonansem magnetycznym i ultradźwięki, oceniać organ, ale te techniki ograniczają pod względem bezpieczeństwa, dostępności i braka odpowiedni kontrast, odpowiednio.

Także, nikt są wysoce wydajni przy providing rzeczywistego zobrazowanie ruch tak jak perystaltyka która jest skracaniem mięśnie który napędza jedzenie przez małego jelita., Dysfunkcja te ruchy może łączący poprzednio nadmieneni illnesses as well as efekty uboczni, tarczycowi nieład, cukrzyce i Parkinson choroba.

Lovell i drużyna badacze pracujący z rodziną barwidła dzwoniliśmy naphthalcyanines. Te małe molekuły absorbują wielkie porcje światło w infrared widmie który jest idealnym pasmem dla biologicznych kontrastów agentów.,

Są niewłaściwi dla ciała ludzkiego, jakkolwiek, ponieważ no rozpraszają w cieczu i mogą absorbujący od jelita w krwionośnego strumienia.

Adresować te problemy tworzyli nanoparticles dzwoniących badacze "nanonaps" które zawierają kolorowe barwidło molekuły i dodawali zdolność rozpraszać w cieczu i ruszać się bezpiecznie przez jelita.

W laboranckich eksperymentach wykonujących z myszami badacze zarządzali nanojuice orally. Wtedy używali photoacoustic tomografię która jest pulsed światłami laseru które wytwarzają ciśnieniowe fala które zapewniają niuansowego widok mały jelito i czas rzeczywistego., (klepnięcie), gdy mierzą,

Badacza plan kontynuować przerafinowywać technikę dla ludzkich prób i ruszać się w innych tereny gastrointestinal obszar.

Dodatkowi autory nauka przychodząca od UB'S działu inżynieria, Pohang uniwersytet nauka i technika w Korea Chemiczna i Biologiczna, Roswell nowotworu Parkowy instytut w bizonie uniwersytecie Madison i mcMaster uniwersytecie w Kanada. Badanie wspierał dotacjami od Krajowych instytutów zdrowie departamentu obrony i Koreańskiego ministerstwa, nauka, ICT i Przyszłościowy planowanie.

Źródło: Uniwersytet przy bizonem

Advertisement