Nauka wyjawia jak HIV wirus rozprzestrzenia infekcję

Badanie prowadzący uniwersytetem Adelaide provided nowych wgląd w jak, dlaczego HIV wirus ogromnie podnosi swój szansy podesłanie infekcja, i HIV jest w ten sposób ciężki zwalczać.

HIV infekuje ludzkie odporne komórki obracać bój proteiny te komórki w "tylnymi drzwiami klucz" który pozwala wirusa wewnątrz. Niedawny badanie znajdował że inna proteina wymaga także. Peptide w semen który wtyka wpólnie i tworzy struktury znać jak "skrobiowaci fibrils" uwydatnia wirusa stopień zakażenia up to zdumiewa 10.000 czasów.

Jak i infekci i przyczyny toksyczność w ciało komórkach zostaje niewiadomą. dlaczego te fibrils uwydatniają

HIV fibrils studiowali obok - znać jak "czerpiących enhancers wirusowa infekcja" - (SEVI)

Skrobiowaci fibrils bawić się znacząco rola w liczbie wybitne choroby tak jak Parkinson, Alzheimer i inny, i ja jest bardzo ważny że rozumiemy jak pracują" mówją wiodącego autora "jeżeli jakaś nadzieję rozwijać nowych leki zatrzymywać one,"

W laboranckich studiach drużyna zakłada że HIV fibrils są toksyczni w kierunku komórek od układu nerwowego. Także zakładają że nawet gdy fibril jest łamany w oddaleniu, swój ustawodawczy elementy kontynuują być toksyczni.

"To sugeruje że ty no możesz właśnie zapobiegać jeden część SEVI od aggregating i być toksyczny komórki. Ty potrzebujesz zamykać cała rzecz puszek lub zatrzymywać je od tworzyć w pierwszy miejscu," Dr Musgrave mówi.

Badacze także badali fibrils przeciw innemu ważnemu typ ciało tkanka, nabłonkowe komórki, i znajdują no byli toksyczni te komórki.

"Nabłonkowe komórki są ważnym barierą HIV wejście. Tam  byli teorie że fibrils mogą uszkadzać nabłonkową warstwę, robi mu dużo łatwy dla wirusa wchodzić do ciało i infekować odporne komórki, ale nasz znalezienia pokazują Dr Musgrave" mówją. że zdrowe nabłonkowe komórki są odporne,

To jest znacząco znalezienie ponieważ ja mógł znaczyć" Dr Musgrave mówi. "że toksyczność od fibrils jest zależna na typ tkanka przychodzą w kontakcie z,"

"teraz lepszy zrozumienie rola te proteinowi enhancers w zakażenie wirusem hiv. Jakkolwiek, ja jest jasny on" mówi. że dużo potrzebuje w ten terenie więcej badanie,

Źródło: Uniwersytet Adelaide