Tryb dostawa i recydywa surowe kroczowe łzy w natępnych brzemienność

Tam  jest narosły ryzyko surowy kroczowy drzeć podczas porodu w kobietach które taki łzę w poprzedzającej dostawie, sugeruje nową naukę publikującą dzisiaj w BJOG: (9 Lipiec) Międzynarodowy czasopismo położnictwo i ginekologia (BJOG).

Ten nauka, prowadzi dochodzenie wśród kobiet które mieli kroczową łzę tryb dostawa i recydywę surowe kroczowe łzy tercja lub stopnia fourth, w natępnych brzemienność.

Najwięcej kobiet drzeją niektóre zakres podczas porodu i w niektóre kobietach być rozległa może łza. Trzeci stopnia łza przedłużyć downwards od pochwowej ściany i krocze analny zwieracz mięsień który kontroluje odbyt fourth i stopień łza przedłużyć analny kanał as well as odbytnica. W Anglia tempo donosić surowe kroczowe łzy troił 1,8%, 5,9% między od 2000 i 2012. [1]

Nauka używał kohorty 639.402 po raz pierwszy matki która pochwową dostawę pojedynczy dziecko między Kwietniem 2004, Marzec 2011 i drugi narodziny przed Kwietniem 2012. Dane (HES) które zawierają wszystkie macierzyńskich wstępy w NHS szpitalach. przychodzili od Szpitalnych epizod statystyk

Rezultaty pokazują że rozpowszechnianie trzeci lub fourth najpierw był 3,8% stopień drzeje narodziny dla kohorty. Wśród kobiet które tercja lub stopnia łzy narodziny fourth najpierw, 24,2% dostarczali elekcyjną caesarean sekcją, porównującą z 1,5% kobiety które no drzeli najpierw narodziny.

Furthermore raport zakłada to wśród kobiet które pochwową dostawę przy drugi narodziny tempo surowa łza był 7,2% w kobietach z łza narodziny najpierw, porównującym 1,3% w kobietach, więcej niż fałdu wzrost w ryzyku.

Inni współczynniki ryzyka wzrastać ryzyko trzeci i fourth zawierają stopień drzeje przy drugi narodziny; wysoki narodziny ciężar, forceps dostawa i obecność naramienny dystocia. Dodatkowo drzeć był wysoki w starych kobietach, kobiety żyje w małych pozbawiać społecznościach i w Azjatyckich kobietach, notatki raport.

Autory nauka rozpoznają ryzyko kojarzących z elekcyjny caesarean, i decyzje o natępnym trybie dostawa w kobietach które surową kroczową łzę w wczesnej brzemienności muszą ważący przeciw klinicznym i psychologicznym wpływom surowy kroczowy drzeć.

Dr Leroy Edozien, konsultanta położnik i współautor od uniwersyteta Machester nauka, powiedział:

"Nasz nauka pokazuje że względny ryzyko powtórki łza jest fałdu wzrostem i absolutny ryzyko powtórki łza jest wokoło 7 w 100. Klinicyści muszą komunikować krewnego i absolutnego ryzyka gdy dyskutujący tryb dostawa z kobietami które cierpieli surową łzę w ich poprzedzającej brzemienności."

Dr Ipek gurol-Urganci od Londyńskiej szkoły higiena, Tropikalna medycyna i współautor dodająca:

"Nasz rezultaty uwydatniają potrzebę dla jasnego krajowego przewodnictwa dla opieka zdrowotna profesjonalistów na optymalnym trybie dostawa dla kobiet z uprzednią surową kroczową łzą tak, że mogą doradzający stosownie."

John Thorp, BJOG delegata redaktor naczelny powiedział:

"Ten nauki zdobycze nad 96% wszystkie dostawy w NHS szpitalach w Anglia nad 7 rok okresem, i reprezentują pierwszy kawałek i fourth. tercja lub stopnia dostawy, recydywy tempo w brzemienności natępnej kroczowa łza w tryb badanie

Rezultaty podkreślają narosłego ryzyko surowy drzeć w kobietach które łzę w ich pierwszy dostawie, tym samym pomagają kobiety wraz z multidisciplinary drużyną opieka zdrowotna profesjonaliści robić decyzjom zapewniać najlepszy wyniki dla o trybie dostawa w przyszłościowych brzemienność fourth i matki i dziecka. "tercja lub stopnia"

Źródło: Wiley

Advertisement