Pierwszy krok w rozwijać opierających się wstrząsów mózgu wytyczna

Badawczy przegląd utożsamia klinicznych wskaźniki silnie kojarzonych z wstrząsem mózgu jest znacząco pierwszym krokiem w trakcie rozwijać opierających się wytyczna dla diagnozy, prognozy i traktowania wstrząsu mózgu, według nowego raportu publikującego neurochirurgią, oficjalny czasopismo kongres Neurologiczni chirurdzy. Czasopismo publikuje Lippincott Williams & Wilkins, część Wolters Kluwer zdrowie.

Opiera się na analizie najlepszy dostępni badawczy dane, multidisciplinary panel eksperci utożsamiał set cztery wskaźnika z "wysokim i konsekwentnym rozpowszechnianiem" wśród pacjentów z ewentualnym wstrząsem mózgu. To jest wstępny krok w kierunku rozwijać naukowo zasadzonego podejście rozpoznanie i zarządzanie wstrząsu mózgu proces który jest bardzo ważny w zmniejszać wpływ i," komentuje Nelson M. Oyesiku, MD, PhD, redaktor naczelny neurochirurgia. "pacjenci i społeczeństwo wstrząs mózgu, uszkodzenie mózgu na życiach"

Cztery opierającego się wskaźnika wstrząs mózgu

Eksperta panel podążał systematycznego proces utożsamiać studia providing informację na objawach i przestrzeganych czynnikach kojarzących z wstrząsem mózgu. Z więcej niż 5.000 publikacj, tylko 26 spotykali standardy dla bagatelizować ryzyko tendencyjność, i inni kryteria wymagali dla włączenia. Wiodący autor nowy raport jest Nancy Carney, PhD, Oregon zdrowie & nauka uniwersytet który jest także kierownikiem badań dla Móżdżkowej uraz podstawy., Portland, Projekt fundował wojskiem usa Skraca rozkaz, z dodatkowym finansowaniem od Móżdżkowej uraz podstawy.

Opiera się na 11 bezpartyjnika pacjenta próbce panel utożsamiał cztery wskaźnika wstrząs mózgu w obudzonych jednostkach

  • Obserwujący i dokumentujący zamieszanie natychmiast po cios głowa lub disorientation
  • Nadwyrężona równowaga wśród jeden dnia po urazu
  • Zwalniający reakcja czasy wśród dwa dni po urazu
  • Nadwyrężony słowny uczenie i pamięć wśród dwa dni po urazu

Studia także provided informację na rezultatach poznawczy testy przez czas. Proporcja testy dawać jednostki diagnozować z wstrząsem mózgu który pokazywał anormalną funkcję rozciągał się od 58 procentów na pierwszy dniu osiem procentów przy jeden tygodniem po urazu.

Zawrzeć w raporcie powszechnie donoszący objawy był migreną, dizziness, zamazanym wzrokiem i mdłością. Jakkolwiek, ponieważ ten informacja komes od właśnie jeden nauki kluczowy pytanie o "podpisów objawach" wstrząs mózgu zostaje pozostawiony bez odpowiedzi.

- Ustawia scenę dla rozwijać opierających się wytyczna

Wstrząs mózgu jest pospolitym i znajomym problemem jeden który definiował w innych sposobach., mimo to Ponieważ tam  jest obiektywny test powszechnie akceptujący definicja lub, ustanawiać set wskaźniki opierający się na najlepszy dostępnym badaniu jest znacząco pierwszym krokiem rozwijać opierających się wstrząsów mózgu wytyczna.

Nowa analiza zapewnia "opierającą się podstawę" od czego rozwijać set opierający się wytyczna dla diagnozy, prognozy i traktowania wstrząs mózgu. (wynik przepowiednia) Panel uznaje niektóre znacząco ograniczenia ich praca wliczając fact studia głownie wykonywali w sportowych populacjach. Więcej studia pacjenci z ewentualnym wstrząsem mózgu w przeciwawaryjnym dziale i militarni położenia potrzebują.

Rozwijać odmianową definicję wstrząs mózgu potrzebuje, badanie który wyraźnie odróżnia między potencjalnie concussive urazem i prawdziwym wstrząsem mózgu. Po to, aby brać kolejnego kroka i rozwijać opierających się diagnostycznych kryteria potrzebują o skojarzeniu między, więcej dane.

"Ja jest znacząco rozumieć że znalezienia w ten raporcie ograniczają ilością dostępni naukowi studia i naturą. Wyraźnie, więcej badanie potrzebuje czerpać całościowego i opierającego się obrazek wstrząs mózgu po to, aby" Dr. Carney komentarze. Eksperta panel także robi rekomendacjom dla ulepszać projekt przyszłościowi wstrząsów mózgu studia wliczając use porównanie grupy; brać pomiar przy niezmiennymi i istotnymi czasów punktami; donoszący odrębnych znaki i niedobór, objawy, wliczając ich związków each inny; i podąża standardy bagatelizować tendencyjność i konfundować.

Źródło: Wolters Kluwer zdrowie

Advertisement