Leka rekwizyty cyngle nagradzają tereny mózg w marihuana użytkownikach inaczej

Nowy badanie od uniwersyteta teksańskiego przy Dallas demonstruje że leka rekwizyty wywołuje nagroda tereny mózg w zależnych i osoby zależnej marihuany użytkownikach inaczej.

Nauka, publikująca Lipiec 1 w leka i alkoholu zależności, demonstrującej że różni tereny mózg aktywujący gdy zależni i osoba zależna użytkownicy wystawiali odnosić sie wskazówki.

2012 Krajowych ankiet na leków zdrowie i Use przedstawieniach marihuana jest powszechnie używany nielegalnym lekiem w Stany Zjednoczone. Według 2013 ankiety od ławki Badawczego centrum, 48 procentów amerykanie starzeje się 18 i stary próbował marihuany. Krajowy instytut na nadużywaniu narkotyków twierdzi że 9 procentów dzienni użytkownicy zostać zależnymi na marihuanie.

Znamy że ludzie zostaje niepijący ciężcy chwile" powiedzieli Dr. Francesca Filbey wiodący autor nauka i profesor przy centrum dla brainHealth w szkole nauki, Behawioralne i Móżdżkowe. "ponieważ widzieć wskazówkę dla leka use wywołuje ten intensywnego pragnienie szukać out leki," "Który jest behawioralni studia i także pokazywaliśmy to być skrzynką. Czego no znaliśmy był co jechał tamte skutki w mózg."

Znajdować ten skutek prowadziliśmy zobrazowanie obrazy cyfrowych, Filbey i koledzy, nazwany czynnościowy obrazowanie rezonansem magnetycznym (fMRI) na 71 uczestniku który regularnie używali marihuany., Właśnie niż połówka tamto więcej klasyfikowali jako zależni użytkownicy. Podczas gdy skanujący uczestnikom dać używać marihuany drymbie lub ołówkowi ten sam rozmiar który czuć i widzieć mogli. w przybliżeniu lub

Porównanie wizerunki wyjawiał że jąder accumbens nagroda region w mózg, aktywowali w wszystkie użytkownikach w odpowiedzi na drymbę. Jakkolwiek strengths związki z innymi terenami odróżniali się między zależnych i osoby zależnej użytkownikami.

"zakładamy że nagrody sieć właściwie ono jedzie innymi terenami niepowiązanymi nagroda, jak tereny w pamięci, uwaga i emocja," Filbey powiedzieliśmy.

Osoba zależna użytkownicy pokazywali wielkie aktywacje w czołowym cortex sugeruje oczodołowym hippocampus i, że pamięć i uwaga łączyliśmy aktywacja nagrody sieć. Zależni użytkownicy wielkie aktywacje w amygdala sugeruje emocjonalnego związek anterior cingulate gyrus i.

Dodatkowo tereny mózg aktywujący przypominają tereny aktywujących dla innych nałogów tak jak nikotyna lub kokaina pożycza wielkiego poparcie addictiveness marihuana.

Te znalezienia sugerują że marihuany nadużycia interwencyjne potrzeby cater specyficznie użytkownika poziom nałóg.

"klinicyści taktuje ludzi z problemami z marihuany zależnością muszą rozważać różnych procesy które wywołują nagrody odpowiedź gdy ustalający ewentualny farmakologicznego lub behawioralne interwencje," Filbey powiedział.

Źródło: Uniwersytet Teksański przy Dallas

Advertisement