Znalezienia tankują pomysł który łączą procesom aktywny ruch i sensualny przerób

Nowa nauka badaczami przy uniwersytetem Oregon publikował w czasopismo neuronie dzisiaj opisuje brainstem obwód w myszach które mogą pomagać wyjaśniać jak aktywny ruch wywiera wpływ sposób mózg przetwarza sensualną informację.

"Poprzedzający studia egzamininowali zmiany w wizualnym cortex myszy podczas bieg. Co był niewiadomy był jak robi bieg i wzrok dostaje łączącym wpólnie w pierwszy miejscu?" said Cristopher Niell, biologia profesor w instytucie Neuroscience i starszym autorze na papierowej "identyfikaci Brainstem obwodu Regulacyjny Wizualny Cortical stan w porównaniu z lokomocją."

"aha moment" który inspirował naukę przychodził pięć rok temu gdy Niell, jako postdoctoral kumpel w Michael Stryker's lab przy uniwersytetem kalifornijskim, San Fransisco, egzamininował wizualnego postrzeganie w myszach. Obserwował że biegać pojawiać się zmieniać jak neurony w mózg podpalali.

Zakładamy że biegać obracam w górę ogromu w myszy wizualnym cortex wokoło podwójnym - sygnały byli podstawowy dwa razy równie silny" Niell powiedzieli. "gdy mysz biegał,"

Ten początkowy znalezienie, demonstruje ciało związek w mysz wizualnym systemu, publikował w neuronie w 2010. Podążać - up na ten znalezieniu, Niell's drużyna szukająca utożsamiać neural obwody które mogli łączyć ruchu i wzroku wpólnie.

Badacze skupiali się na mózg mesencephalic locomotor regionie (MLR) który pokazywał pośredniczyć bieg i inne formy aktywność w wiele gatunkach., Hypothesized że neural drogi przemian zapoczątkowywa w MLR mogli słuzyć podwójnego rola - wysyłać sygnalizuje puszek i inny rdzeń kręgowy zapoczątkowywać lokomocję do cortex obracać w górę wizualnej odpowiedzi.

Używać optogenetic metody drużyna tworząca genetycznie wyczulał neurony w MLR regionie mysz mózg który mógł aktywujący światłem. Drużyna wtedy nagrywał wynika wzrastać wizualne odpowiedzi w cortex. Ich rezultaty demonstrowali że, że MLR może naprawdę prowadzić biegać i narosła wrażliwość w cortex, i te dwa skutka mogli oddzielający, pokazywać że przenoszą przez oddzielnych dróg przemian.

Następnie, badacze aktywowali terminale neuronów axons w nasadowym forebrain, region który wysyła neuromodulatory projekcje wizualny cortex. Pobudzenie tutaj także nakłaniał zmiany w cortex bez pośredniczącego kroka bieg ale. Co ciekawe nasadowy forebrain zna używać neuromodulator acetycholine który często kojarzy z czujnością i uwagą.,

Ja jest niejasny czy istoty ludzkiej doświadczenie biegający wzmagał wizualnego postrzeganie podczas gdy, ale nauka dodaje rosnąć dowód że procesy rządzi aktywnego ruchu i sensualnego przerobu w mózg ściśle łączą. Jednakowi regiony celowali w istotach ludzkich dla leczniczego mózg pobudzenia taktować motorowego dysfunkcja w pacjentach z Parkinson chorobą. Aktywować ten obwód można także zapewniać sposoby uwydatniać neuroplasticity mózg pojemność rewire.

Niell's drużyna zawrzeć Mojżesz Lee, odwiedza uczony i uczeń, przy UO w M.D. - ph.D program przy San Francisco który słuzyć jako wiodący autor na papierze., Podczas gdy ja wydaje się że ruszać się i odczuwać jesteśmy dwa niezależnymi procesami, mnóstwo nowy badanie sugeruje" Lee powiedział. "że głęboko dobierają się," "Mój nadzieja jest że nasz nauka może pomagać tężeć nasz zrozumienie jak móżdżkowe funkcje inaczej w "raźnych" stanach."

Źródło: Uniwersytet Oregon

Advertisement