Krajowy leka wczesnego ostrzeżenia system monitorować wyłaniać się leka wykazywać tendencję

Nowatorski Krajowy leka wczesnego ostrzeżenia system (NDEWS) ono rozwija monitorować wyłaniać się trendy które pomagają zdrowie ekspertów odpowiadać szybko potencjalni wybuchy nielegalni leki tak jak heroina i utożsamiać narosłego use projektant syntetyczne mieszanki. System skanuje ogólnospołecznych środki utożsamiać nowych trendy i sieci platformy as well as używać konwencjonalnych obywatela i pozioma lokalnego dane zasoby.

Uniwersytet Maryland centrum dla uzależnienia badania otrzymywa pięć rok finansowanie od obywatela instytutu na nadużywaniu narkotyków rozwijać NDEWS, część Krajowi instytuty zdrowie. (CESAR) (NIDA)

"NDEWS wytwarza krytycznie potrzebną informację o nowych leków trendach w odmianowych lokacjach wokoło kraju więc gwałtowny, informujący, i wydajne zdrowie publiczne odpowiedzi potrzebują mogą rozwijać dokładnie dokąd," powiedział NIDA dyrektora Dr. Nora d. Volkow. "monitorować wykazywać tendencję przy poziomem lokalnym, mieć nadzieję zapobiegać wyłaniać się leków problemy od ono nasila lub rozprzestrzeniać otaczający regiony."

Informacja o projektantów syntetycznych lekach wartko rozprzestrzenia millions ludzie przez Internetowych i ogólnospołecznych środków. - wliczając innych sposobów posiadać one i używać - Także, inni leków trendy mogą szybko zmieniać. Przykład jest niedawnymi wzrostami w heroiny use wśród wiele regionów poprzez kraj. Konwencjonalne metody monitorować leków trendy no mogą pytać o wyłaniać się leki, zawsze no zapewniają informaci o typ leki używać przy społeczność poziomem i mogą potrzebować, rok, więcej lub. zbierać informację i donosić

Obecnie, NIDA prowadzi poziom lokalny inwigilację na leka use przez społeczności epidemiologii grupy pracowniczej (CEWG) sieci. CEWG polegał na narkomania ekspertach analizować dane od rozmaitych źródeł i streszczać ten informację w semiannual raportach od wartowników miejsc ważni obszary wielkomiejscy wokoło i niektóre stany od Stany Zjednoczone dla ostatnich 38 rok -. NDEWS kontynuuje monitorować leków trendy w wartowników miejscach wokoło kraju używa dużo krajowi i lokalni dane źródła które utylizowywali CEWG. Rozszerzać na te wysiłki i produkować uwydatniającego krajowego system odbijać ustanawia wirtualnej społeczności, NDEWS - sieć nałogów eksperci poprzez kraj że nowi leków trendy mogą wyłaniać się na zewnątrz wartowników miejsc co regularnie komunikować z each inny:

  • Wykrywa wyłaniać się leków trendy używać krajowych i lokalnych dane źródła (istnieje ankiety, różnorodnych odnosić sie listservs, sieci, ogólnospołeczni środki i sieć obrazy cyfrowi,).
  • Wysyła błyskawicznej odpowiedzi drużyny przy gorącymi punktami - strefy lokalne z donoszącymi błyskawicznymi wzrostami w wyłaniać się leki. Ten drużyna ocenia wybuch i zbiera anonimowe próbki moczu dla uwydatniającej analizy która zawiera testowanie dla syntetycznych leków metabolitów. - provided prawo sądowe leka probierczymi programami -
  • Szybko rozsiewa informację społeczeństwo używać strony internetowe, publikacje i gazetki tradycyjnych i ogólnospołecznych.

"NDEWS obietnicy zapewniać kraju z krytycznie potrzebną rzeczywistą informacją o odmienianie leka use wzorach w społecznościach poprzez kraj," powiedział głównego śledczego Dr. Erick Życzący CESAR. "Ja utylizowywa ogólnospołecznych środki, inne nowatorskie technologie i utożsamiać wyłaniać się leki i trendy szybko rozsiewać znacząco znalezienia eksperci i zainteresowani mieszkanowie. i Ten sposobność buduje na CESAR'S nad 20 rok monitoruje i donosi na wyłaniać się leki doświadczenie."

Źródło: NIH/National instytut na nadużywaniu narkotyków

Advertisement