Nauka bada jak zmiany w dopamine transporteru funkci łączącej móżdżkowi nieład

Badacza use TACC'S paniki superkomputer studiować błonia połączenie między nałogiem i neurologiczną chorobą

Niedawny publikujący badanie w czasopiśmie Kliniczny dochodzenie demonstruje jak zmiany i łączą (ADHD). neurologiczne i psychiatryczne wliczając początku Parkinsonism i uwaga niedoboru hyperactivity nieładu w dopamine sygnalizować, dopamine transporteru funkci choroby

"teraźniejsi znalezienia muszą zapewniać krytyczną podstawę dla dalszy eksploraci jak dopamine dysfunkcja i zmieniająca dopamine transporteru funkcja przyczyniamy się móżdżkowi nieład" powiedzieliśmy Michelle Sahai, postdoctoral współpracownik przy Weill Cornell Medyczną szkołą wyższa uniwersytet cornell, dodaje "je także przyczyniamy się badawczy wysiłki rozwija nowych sposoby pomagać millions ludzie cierpi."

Sahai także studiuje skutki kokaina, szeroko nadużywająca substancja która celuje dopamine transporter. z psychostimulant skutkami Ona i jej koledzy oczekujemy uwalniać te odmianowych znalezienia wśród przyszłego roku.

Przegrywająca kontrola

Dopamine jest neurotransmitter który bawić się znacząco rola w nasz poznawczy, emocjonalny i behawioralny funkcjonować. Gdy aktywujący od outside bodzów, nerw komórki w móżdżkowym uwolnienia dopamine, powoduje reakci łańcuchowej którą even more uwolnienia ten chemiczny goniec.

Zapewniać kończyć proces reabsorbs dopamine z powrotem w komórkę, proteina dzwoniąca dopamine transporter. że to no wynika w nieskończonej pętli dopamine produkcja Gdy dopamine oprawia swój transporter, ono wraca nerw komórki dla przyszłościowego use.

Jakkolwiek, kokaina i inni leki jak amfetamina, całkowicie porywamy samolot ten balansującego system.

Gdy kokaina wchodzić do bloodstream, ono no pozwoli dopamine oprawiać swój transporter" Sahai wyjaśniał. ", który zrównują rezultaty w gwałtownego wzroscie w dopamine,"

Natępny nadmierny dopamine i jesteśmy co powoduje euforię, narosłą energię i czujność. Ja także przyczynia się nadużywanie narkotyków i nałóg.

Dalej rozumieć skutki nadużywanie narkotyków przy Cornell sięgamy w lek interakcje na cząsteczkowym poziomie, Sahai i inni badacze w Harel Weinstein Lab.

Używać superkomputerów zasoby, jest sprawnie obserwować oprawę dopamine i różnorodni leki 3D model dopamine transporter na cząsteczkowym poziomie. Według Sahai praca wymaga bardzo długo symulacje pod względem mikrosekund i sekund rozumieć jak leki oddziałają wzajemnie z transporterami.

Przez Krańcowego nauki i inżynierii odkrycia środowiska, wirtualny cyberinfrastructure Sahai który zapewnia badaczów dostęp obliczać zasoby, wykonuje te symulacje na panice światu 7th szybki superkomputer, przy Teksas Posuwający się naprzód Obliczający centrum (TACC). (XSEDE)

"przydzielający zasoby są fundamentalni pomagać ja rozumieją jak leki pracują. Tam  jest żadny sposób mogliśmy wykonywać te symulacje na maszynach w domu. Przez TACC jako XSEDE usługodawca, możemy także oczekiwać wykładniczego wzrost w obliczeniowych rezultatach, dobrą obsługa klienta i informacje zwrotne."

Ostatecznie, Sahai's badanie przyczynia się istniejąca całość prac która próbuje rozwijać kokaina wiążącego inhibitor bez tłumić dopamine transporter.

Jeżeli możemy rozumieć jak leki oprawiają dopamine transporter, then możemy lepiej rozumieć nadużywanie narkotyków i dodawać informację na, "czym jest naprawdę znacząco w projektować lecznicze strategie zwalczać nałóg" Sahai powiedział.

Pospolity połączenie w badaniu

Podczas gdy Sahai wciąż pracuje rozumieć nadużywanie narkotyków, jej symulacje dopamine transporter przyczyniali się publikujący badanie na Parkinson innych neurologicznych nieład i chorobie.

Kopenhaga Uniwersytecki szpital i inne grupy naukowa w Usa i Europa w współpracującej nauce z uniwersytetem Kopenhaga, badacze wyjawialiśmy najpierw znać połączenie między De Novo mutacjami w dopamine transporterze i Parkinsonism w dorosłych.

Nauka zakłada że mutacje mogą produkować typowych skutki wliczając osłabiających drżeń, ważną stratę motorowa kontrola i depresję. Nauka także zapewnia dodatkowego poparcie dla pomysłu że dopamine transporteru mutacje są współczynnikiem ryzyka dla uwaga niedoboru hyperactivity nieładu (ADHD).

Po utożsamiać dopamine transporter jako mutujący gen łączący Parkinson, badacze obracający Harel Weinstein Lab należny swój długotrwała inwestycja w studiować ludzkiego dopamine transporter i interes jeszcze raz.

Sahai's symulacje używać XSEDE i TACC'S panikę superkomputer wspierali próby kliniczne oferować wielkiego wgląd w jak dopamine transporter wymaga w neurologicznych nieład.

"Ten badanie jest bardzo znacząco ja," Sahai powiedział. Byłem sprawnie patrzeć strukturę dopamine transporter w imieniu experimentalists i rozumieć zamiast właśnie patrzeć coś odizolowywającego na ekranie komputerowym. "jak nieregularności w ten proteinie krzywdzą faktycznej osoby,"

Podczas gdy tam  jest obecnie żadny lekarstwo dla Parkinson choroby, głęboki zrozumienie odmianowi mechanizmy za nim pomaga siedem, dziesięć milionów ludzi nękających kogoś z chorobą.

"Jak mój praca na nadużywaniu narkotyków myśleć o końcówka cel jak możemy pomagać zaludniać. I ja wszystkie komes z powrotem narkotyzować projekt," Sahai powiedział.

Źródło: Uniwersytet Teksański przy Austin, Teksas Posuwał się naprzód Obliczać centrum

Advertisement