Udoskonalająca opieka, wyniki dla NSTEMI pacjentów łączył wysocy przetrwań tempa

Zmiany w traktowaniu najwięcej pospolitej formy atak serca nad past dekadą kojarzyli z wysokimi przetrwań tempami dla mężczyzna, kobiet niezależnie od i, według prowadzącej analizy. wieka, rasy i pochodzenia etnicznego

Ale nauka także sugeruje że tam  jest pokój dla ulepszenia w jak aktualni traktowanie wytyczna stosują wśród odmianowych cierpliwych grup.

Badacze przeglądali rejestry dla 6,5 milionów ludzi które taktowali dla ataków serca między 2002 i 2011. Analiza był wśród pierwszy i wielki obywatel studiuje oceniać wpływ trend w kierunku agresywnej opieki dla pacjentów lub NSTEMI które doświadcza typ znać jako CC$ST elewaci miokardialny infarction atak serca.

Ich znalezienia donoszą w aktualnym onlinym wydaniu przeglądający czasopismo Amerykański Kierowy skojarzenie.

"pokaźne redukcje w szpital śmiertelności obserwującej dla NSTEMI pacjentów ogólnonarodowo w ostatniej dekadzie odbijają wielkiego dotrzymanie opierają się, kierować terapie," powiedział Dr. Gregg C Fonarow nauka starszy autor i UCLA Eliot Corday profesor., Sercowonaczyniowa medycyna i nauka.

Niemniej, tam  może być dalszy sposobności ulepszać opiekę i wyniki dla pacjentów z NSTEMI" powiedzieli Fonarow który także jest dyrektorem CC$UCLA Cardiomyopathy centrum przy David Geffen szkołą medyczną przy UCLA., ", które reprezentują wielką proporcję pacjenci przedstawia z miokardialnym infarction,"

Ataki serca szeroko klasyfikują w dwa typ. Surowa forma, elewaci miokardialny infarction, wymaga zupełnego zablokowanie arterii uzupełniania krew kierowy mięsień. (STEMI) Mniej surowy typ, NSTEMI, wymaga częściowego lub chwilowego zablokowanie arteria. Studia w Usa i Europa znajdowali to liczba NSTEMI ataki serca wzrastający w przeszłości dekada. chociaż padanie STEMI ataki serca jest opadający

Wytyczna wydający w 2012 Amerykańską szkołą wyższa kardiologia i amerykanina Kierowy skojarzenie polecający zapoczątkowywający sercowego cewnikowanie w wysokiego ryzyka NSTEMI pacjentach wśród 12, 24 godzin po pacjenta przyjeżdżają przy szpitalem. Ten strategia rozwijał od 2009 podąża publikaci Timing interwencja w Ostrych Wieńcowych syndromach próbnych. Poprzednio rekomendacja był zaczynać cewnikowanie w wysokiego ryzyka NSTEMI pacjentach wśród 48 godzin.

Fonarow i jego koledzy egzamininowaliśmy trendy w use sercowy cewnikowanie szuka ustalać dla ludzi które hospitalizowali po cierpieć NSTEMI, wśród 24 godzin i wśród 48 godzin prezentacja, czy zmiany w ich opiece mogą wynikać w lepszy wynikach.

Badacze analizowali publicznie - dostępnych rejestry od Ogólnonarodowej Inpatient próbki wielka Usa baza danych hospitalizować jednostki. 6,5 milion pacjenci czyj rejestry przyznawali szpitale z NSTEMI diagnozami. egzamininowali, 3,98 milion

_The nauka tropić the proporcja tamte pacjent kto przechodzić sercowy cewnikowanie każdego roku, i ich wynik - ile umierać w the szpital, the średni długość ich szpital pobyt, i the koszt hospitalizacja. Zakładają że gdy trend w kierunku wczesnej interwenci w NSTEMI pacjentach wziąć chwyt - z lekarkami zaczyna traktowanie wśród wśród 48 godzin, raczej niż - 24 godziny przyjeżdżali przy szpitalem po tym jak pacjenci tempo szpital śmierć obniżał od 5,5 procentów w 2002, 3,9 procentach w 2011. Ulepszenia znajdowali dla i przez mężczyzna i pacjentów kobiet, starych i młodych, wszystkie grupy etnicza i rasy.

W dodatku średnia długość pacjenta szpitala pobyty zmniejszał podczas długiej nauki, od 5,7 dnia, 4,8 dnia. NSTEMI pacjenci które przechodzili sercowego cewnikowanie wśród pierwszy 24 godzin krótkich średnich pobyty.

Chociaż więcej NSTEMI pacjenci w wszystkie demograficznych grupach otrzymywali wczesnego sercowego cewnikowanie gdy nauka rozwijająca się, tam  był wciąż znaczącymi różnicami przez wieka, rodzaj i rasowego, i grupy etnicza w jak dobrowolnie wczesna interwencja używał. Mężczyzna, na przykład, byli prawdopodobni otrzymywać wczesnego cewnikowanie niż kobiety.

"Pomimo ulepszenia są znaczący różnicy w wieku, rodzaju i specyfików trendach w use najeźdźczy zarządzanie NSTEMI, tam, i te znalezienia mogą pomagać prowadzić dalszy ulepszenia w opiece i wyniki dla męskich i żeńskich pacjentów wszystkie wieki, rasy i pochodzenia etniczne," powiedział Nowy Jork Medycznej szkoły wyższa Dr. Sahil Khera nauka najpierw pisze. "Dalszy wysiłki uwydatniać ilość opieka dla pacjentów z NSTEMI i rozwijać strategie zapewniać sprawiedliwie opiekę dla pacjentów z ten typ atak serca potrzebują."

Źródło: Uniwersytet Kalifornijski - Los Angeles zdrowie nauki

Advertisement