Nowe narzędzie obiecuje zmniejszać śmierć powodować heroiny przedawkowaniem

Nosowa kiść robi przedawkowania traktowaniu dostępny i łatwy zarządzać

Nowy, ratujący życie produkt celujący przy zmniejszać liczbę ofiar śmiertelnych od heroiny nadużycia, jest w swój finału round próby kliniczne i otrzymywał dający szanse na szybką karierę desygnat Food And Drug Administration. - rozwijać profesorem przy uniwersytetem Kentucky szkoła wyższa apteka -

Produkt, nosowej kiści zastosowanie opioid leka naloxone, rozwijał Daniel Wermeling, UK profesor apteki nauka przez jego początkowej firmy antiOp Inc. i praktyka,

Naloxone jest standardowym traktowaniem dla podejrzanego opioid przedawkowania, już w użyciu izbami pogotowia i przeciwawaryjnymi medycznymi technikami poprzez kraj. Opioids są klasą killing leki które odnosić sie morfina, wliczając lek na receptę tak jak hydrocodone i oxycodone, as well as nielegalnymi narkotykami tak jak heroina.

Obecnie, naloxone zarządza zastrzykiem. Nosowa kiść eliminuje potrzebę dla igieł, z use, use doręczeniowy przyrząd wkładający w nos przedawkowanie ofiara. Produkt dostarcza konsekwentną dawkę, pochłoniętą przez nosowe błony nawet jeśli pacjent no oddycha.

"cel jest robić lekarstwu dostępny pacjenci przy wysokiego ryzyka opioid przedawkowanie, i opiekuny, wliczając członków rodziny które mogą brakować specjalizował się medycznego szkolenie," Wermeling powiedział. "traktowanie mógł dawać w oczekiwaniu na EMS przyjazd posuwa się naprzód kontinuuma opieka i ostatecznie ratuje życia."

Ogólnonarodowo, śmierć od opioid przedawkowania są rosnące, według dane od centrum kontroli i prewencji chorób. Kentucky, tęsk skołatany rozlewnym nadużyciem recepturowi opioids, widział dramatycznego wzrost w śmierć od heroiny przedawkowania w ostatnich latach. W autopsja od 2013 stanu lekarz badający przypisywał 230 śmierć heroiny przedawkowanie, wzrost więcej niż 60 procentów od poprzedniego roku.

UK prezydent Eli Capilouto gratulował Wermeling na jego sukcesie z antiOp, mówić że ono odbija sedno wartości uniwersytet.

"Zbyt doświadczali tragadiego widzieć wiele Kentucky rodziny kochają one życia cięcie krótki leka przedawkowaniem," Capilouto powiedział. "epidemia opioid nadużycie w nasz stanie przedstawia ogromnego, naglącego wyzwanie przy uniwersytetem Kentucky i, nie tylko, tutaj. ale dla opieka zdrowotna dostawców i egzekwowania prawa także dla my Dr. Wermeling's projekt stawia potężnego nowe narzędzie w ręki tamto na linii frontu walka przeciw heroinie w Kentucky i beyond tutaj. Ten typ innowacja uosabia trzy głównego składnika uniwersytet misja edukacja, badanie nad wszystko i usługa -."

UK szkoła wyższa apteka dziekanu tymotka S. Tracy powiedział Wermeling's pracuje także zapewnia ilustrację "wezgłowia" badanie w akci.

Dr. Wermeling's projekt jest wielkim przykładem" Tracy powiedział. "jak UK szkoła wyższa apteka fakultet pracuje każdego dnia tworzyć zdrowe Kentucky społeczności," "Dr. Wermeling i jego współpracująca badawczy koledzy drużyna zobaczył problemu okładzinowe rodziny i, rozwijał nowatorskiego rozwiązanie i. w Kentucky przez naród Ten typ translacyjny podejście jest znacząco nasz szkoła wyższa, ten uniwersytet i przyszłość nasz wspólnota narodów, oczywiście."

Wermeling's badanie wspierał trzyletnim, $3 milion dotacja od Krajowych instytutów zdrowie przez obywatela instytutu na nadużywaniu narkotyków z dodatkowym finansowaniem od Kentucky nauka i technika Korporacja. W Maju, antiOp współpracował z Reckitt Benckiser środkami farmaceutycznymi przyśpieszać produkcję i marketing intranasal naloxone na całym świecie.

Dający szanse na szybką karierę program FDA projektuje przyśpieszać przegląd nowi leki i rozwój zamierzają taktować poważnych lub zagrażający życiu warunki i demonstrują potencjał adresować unmet medyczne potrzeby. Posty Wyznaczający leki normalnie kwalifikują dla priorytetu przeglądu, w ten sposób przyśpieszający FDA przeglądu proces.

"Jako pedagog, farmaceuta, badacz i przedsiębiorca, być sprawnie pracować na ten naloxone projekcie był sen przychodzący prawdziwy," Wermeling powiedział. "często mówję mój uczni i koledzy uczyli się przez lata. że ten projekt pozwolił ja używać wszystko umiejętności Ja Ja był ostatecznym rozwiązywania problemów projektem, wymaga ja, mój lek doręczeniowa wiedzę, mój biznes i marketingowe umiejętności utylizowywać mój farmakologiczne umiejętności, - wszystko w tym samym czasie.

"Przy końcówką dzień zawsze był o ludziach, jakkolwiek, ten projekt. Ja zawsze był o utylizowywać umiejętności i wiedzę że musimy ulepszać opieka nad pacjentem."

Źródło: Uniwersytet Kentucky

Advertisement