Badacze egzamininują rodzicielskich dostępności i dzieciaków łasowania przyzwyczajenia

Sposobów rodziców równowaga ich harmonogramy prac może wpływać ich children łasowania dorastających przyzwyczajenia, według Penn stanu badaczów. Tamte rozkłady mogą być even more znacząco niż liczba godziny rodzice wydaje przy pracą, powiedział mięczaka Martin, profesor nadzwyczajny socjologia i demografia.

Nastolatkowie z mamami i tata które wydają więcej czas w domu, szczególnie, przy śniadaniowym i obiadowym czasem, ogólny zdrowych łasowań zachowania niż najwięcej nastolatków i w niektorych przypadkach polepszają ćwiczeń przyzwyczajenia, według badaczów.

Na przykład, rodzice które wydają czas z ich dorastającymi dzieciakami według badaczów. po tym jak szkoła może wzrastać prawdopodobieństwo że tamte dzieci jedzą miarowych gości restauracji Nastolatkowie ma matki które zostają domowymi zanim szkoła jest prawdopodobna jeść śniadanie.

Miarowi posiłki w domu pomagać dzieci mogą i nastolatkowie unikać ciężarów problemy, Martin powiedział.

"Jeść w domu pomagać kontrolnym porcja rozmiarom może, na przykład, i jeżeli no jedzą śniadania w domu, można być prawdopodobni jeść szybkie żarcie opóźnionego w dniu," powiedział.

Jeść miarowego śniadanie jest znacząco przyzwyczajeniem dla rodziców wkrapiać w ich dzieciach, Martin powiedział, dodaje że ono może mieć długookresowych świadczenia zdrowotne.

Najwięcej rodziców no można rozważać jeść śniadanie jako odnosić sie zachowanie, ale ono jest jeden znacząco posiłki" Martin powiedział. "że pomoc dzieciaki utrzymują metabolizm przez cały dnia," Dodawał że dzieci córki które oglądają ich rodziców skipowych śniadania, szczególnie, mogą być prawdopodobni robić to samo.

Ojca dostępność w domu także bawić się znacząco rola w wpływać zdrowych ciężarów zachowania może, według badaczów które donoszą ich znalezienia dzisiaj przy corocznym spotkaniem Amerykański Socjologiczny skojarzenie., (Aug. 19)

Ojciec dostępność znamiennie przepowiadająca, "czy tak czy nie dzieci bawić się sporty lub ćwiczący" powiedział Martin który pracował z Adam Lippert, poprzedni doktorski uczeń i postdoctoral uczony w socjologii i demografii w populaci i rozwoju studiach, przy Penn stanem teraz przy uniwersytetem harwarda, Kelly Davis, badawczy asystent profesora ludzki rozwój i rodzin studia; i Megan Lemmon, magistrant/magistrantka w socjologii i demografii, oba przy Penn stanem.

Gdy ojcowie byli w domu, ich dzieci byli prawdopodobni jeść owoc, Martin dodawali.

Rodzice właściwie wydają więcej czas niż z ich dziećmi few dekady temu teraz. Przesuwali priorytety od wydawać czas na gospodarstwo domowe obowiązek domowy używać ten czas być z ich dziećmi. Niektóre te planuje adaptacje mogą ulepszać ich children łasowania zachowania.

"Ja no jest zupełnie świadomej decyzi rodziców prawdopodobnie robi wydawać czas ulepszać ich children łasowania przyzwyczajenia z ich dziećmi," Martin powiedział. "rodzice chcą wydawać czas z ich dziećmi i czują więcej społeczny pchnięcie robić w ten sposób, więc często wybierają czasy wokoło ich ich children szkolnych godzin i harmonogramów prac."

Ekonomiczny i zmiano społeczna, tak jak elastyczni harmonogramy prac, telecommuting i wielcy ogólnospołeczni oczekiwania który wychowywa wyd więcej czas z ich dzieciakami, wzrastaliśmy rodzicielską dostępność dzieci.

Badacze studiowali dane 16.991 nastolatek od Krajowej Podłużnej nauki Dorastający zdrowie. Dane set jest jeden few które pozwolili badaczów egzamininować rodzicielskich dostępności i nastolatków łasowania przyzwyczajenia.

Źródło: Penn stan

Advertisement