Choroidal konsekwencje odróżniają się między antymi terapiami

Lucy dudziarzem, Starszy medwirenews reporter

Aflibercept's posiadanie czerepu crystallisable (Fc) region może robić mu prawdopodobnie nakłaniać niechcianych skutki w siatkówkowych i choroidal naczyniach niż inne naczyniaste endothelial wzrostowego czynnika (VEGF) terapie, mówją badaczów.

ante terapie zostać standardowym traktowaniem dla mokrej odnosić sie macular degeneraci, ale odróżniają się w ich trybach aktywność i miejscach.

Aflibercept, nowy agent, jest istotą ludzką w pełni, recombinant fuzi proteina komponująca drugi (Ig) oprawy domena VEGF receptor i trzeci oprawy domena 1 istota ludzka igG1, pracy i. (VEGFR) vegf-b i łożyskowy wzrostowy czynnik VEGFR2 zrastający się Fc region oprawiać wszystkie vegf-a isoforms

Kontrastem, ranibizumab jest dorośleć, humanizującego, monoclonal niwecznika czerepem który pracuje blokować oprawy domenę wszystkie isoforms vegf-a.,

Badacz Ulrich Schraermeyer i koledzy porównywał skutki te dwa antej terapii na oba oczach osiem cynomolgus małp intravitreally wstrzykujących z ranibizumab lub aflibercept lub. (Centre dla okulistyki, Tuebingen, Niemcy,) Dwa bez leczenia małpy słuzyć jako kontrola.

Immunohistochemistry pokazywał że ranibizumab przenikał siatkówkę przez międzykomórkowych przestrzeni, podczas gdy aflibercept wziąć up neuronal i siatkówkowymi pigmentu nabłonka (RPE) komórkami.

Oba ante terapie kojarzyli z redukcją choriocapillaris teren porównujący bez traktowania, i eryptosis obserwował po oba traktowań.

Stasis i haemolysis obserwowaliśmy sporadycznie w choriocapillaris 7 dni po ranibizumab zastrzyka, ale ten czasem już powodował stasis, haemolysis, aflibercept i. w najwięcej części choriocapillaris i w głębokich choroidal naczyniach I RPE był hipertroficzny przy ten czasem po tym jak afilbercept porównywał z ranibizumab zastrzykiem lub żadny traktowaniem po. Tam  był także dowód pozakomórkowy haemoglobin, znać być toksyczny i indywidualny RPE komórki śmierć po aflibercept traktowanie tylko.

Podła gęstość choriocapillaris śródbłonek i liczba fenestracje zmniejszaliśmy po antego traktowania porównującego bez traktowania ale znacząco więcej w ten sposób następujący aflibercept niż ranibizumab.

Badacze wnioskują w Brytyjskim czasopiśmie który, okulistyka "[f] rom teoretyczny punkt widzenia, ja no jest przewagi że aflibercept Fc czerep ponieważ ono może powodować nieprzewidywalne reakcje z innymi komórkami i molekułami."

Dodają że kliniczny znaczenie ich znalezienia i powiązanie Fc domena specyficznie zostają ustalający.

Licensed from medwireNews with permission from Springer Healthcare Ltd. ©Springer Healthcare Ltd. All rights reserved. Neither of these parties endorse or recommend any commercial products, services, or equipment.

Advertisement