Wieków dojrzewania i potomstw dorosłych twarz wysokiego ryzyka od wymagającego przedawkowania

Rozpowszechnianie wymagający przedawkowania zostać wzrastającym koncernem przedstawiciel slużby zdrowia w NYC i narodowo. Według Miasto Nowy Jork działu zdrowie i Umysłowa higiena liczba nierozmyślne wymagać przedawkowanie śmierć w 2011 był prawie trójką liczba taki śmierć w 2000. Przypisywał dramatyczny wzrost w nonmedical recepturowym opioid (PO) use wśród w heroiny use wśród młodości która transitioned od POs heroina. i ostatnio wieków dojrzewania i potomstwo dorosłych dużo wzrost,

Teraz opierający się narodowych planów rozwoju instytuty badawyczy (NDRI) i publikowali naukę w Międzynarodowym czasopiśmie bada pierwszy raz odnosić sie doświadczenia młodzi dorosli nonmedical PO użytkownicy i wiedzę lepiej rozumieć lek polisa (CDUHR) jak PO use odnosić sie doświadczenie przedawkowanie i prawdopodobieństwo. Tematy byli między wiekami, wszystko przebywali w NYC, angażowali w nonmedical PO use w przeszłości 30 dni, i. (n=46) osiemnaście i trzydzieści dwa

Nauki, Wysokiego Ryzyka i Małej wiedza, ": Przedawkowanie wiedza wśród Młodych Dorosłych Nonmedical Recepturowych Opioid użytkowników i doświadczenia," używał serie wywiada as well as ich wiedza badać grupy przedawkowania doświadczenia głębocy, konstruujący, doświadczenie z i opioid bezpieczeństwa, przedawkowania zapobiegania praktykami/. i usługa Badacze także mierzyli temat wiedzę naloxone, odmianowy opioid receptoru antagonista używać odwracać opioid przedawkowanie.

"zakładamy to pomimo znaczących przedawkowań doświadczeń, nonmedical PO użytkownicy byliśmy niepoinformowani o przedawkowanie świadomości, ominięciu i odpowiedzi strategiach naloxone use, szczególnie. Zapobieganie wysiłki muszą zapewniać edukację o przedawkowanie dostępie naloxone i zapobieganiu młodzi PO misusers." said Pedro mateu-Gelabert, PhD, główny oficer śledczy i NDRI z CDUHR.

Zakres ten grupy wysokiego ryzyka brak wiedza niepokoi. W najwięcej skrzynek uczestnicy opisywali utylizowywać różnorodne potencjalnie nieskuteczne ludowe metody tak jak policzkować jednostki lub umieszczać one w zimnej prysznic ożywiać jednostki które pojawiać się doświadczali przedawkowanie., gdy pytają o ich doświadczeniu z przedawkowaniem, Szczególnie, wieloskładnikowi uczestnicy wspominali popularny ekranowy Pulp Fiction, która zawiera, wysoce beletryzującą i niedokładną przedawkowania odwrócenia scenę podkreśla zakres który środki masowego przekazu obrazy często funkcjonują jako istotni źródła odnosić sie wiedza dla ten populaci. Gdy pyta, jeden uczestnik odpowiadał "Nie. jeżeli on lub ona kiedykolwiek słuchaliśmy naloxone Jest to jak adrenalina?"

Patrzejący wyjaśniać ten niedobór, badaczów patrzejących edukacyjni zasoby, krzywda redukcyjnych organizacj i strzykawki wymiany programów (SEPs), głownie, dostępnych uczestnicy i dlaczego nie udać się angażować w one. Badacze zakładają ich uczestników wydających się reprezentować różnego subpopulation tradycjonalnie słuzyć taki organizacjami od tamto.

Wiele uczestnicy rysowali jasnych odróżnienia między, wyrównywali tamto które transitioned heroina miewająca skłonność utrzymywać opierających się odróżnienia między one i tamto spostrzegali jak "ćpuny, ", i" David Frank, oficer śledczy w projekcie, wyjaśniają. "nonmedical PO use i heroiny use " Ich pragnienie podtrzymywać ten odróżnienie wpływał ich chęć utylizowywać taki usługa które często piętnują. ","

Furthermore, wiele uczestnicy byli opioid osobą zależną mimo to no angażowali w wtryskowym leka use; tym samym, pomimo być zagrożoni dla przedawkowania byli na zewnątrz tradycyjnego zakresu kompetencji SEPs, krzywda redukci organizacje,/.

Badacze uwydatniają potrzebę dla wysiłków wzrastać przedawkowania zapobieganie i odpowiedzi edukację dla młodych nonmedical PO użytkowników tamto które uruchomiony opioid use z POs, rozszerzać istniejących zasoby na zewnątrz królestwo; l10a:dziedzina tradycyjni centra., szczególnie To polepszał adresu mniej bagatelizującej, piętnującej grupy użytkownicy narkotyków/studiował.

"Dajemy wierzymy rozwój szkoła średnia że każdy uczestnik w nauce uczęszczał przynajmniej niektóre szkoły średniej z połówką uczęszcza przynajmniej niektóre szkoły wyższa, i szkoła wyższa programy edukacyjni które oferują krzywda redukcyjnego szkolenie i zakłócają naloxone mogli przyczyniać się przedawkować zapobieganie wysiłki," powiedział Dr. mateu-Gelabert.

Źródło: Nowy Jork uniwersytet

Advertisement