Robotyka inżyniery demonstrują rentowność bezpośrednia mózg komunikacja w istotach ludzkich

W pierwszy tego rodzaju nauce, międzynarodowa drużyna neuroscientists i robotyka inżyniery demonstrowaliśmy rentowność bezpośrednia mózg komunikacja w istotach ludzkich. Ostatnio publikują w PLOSO JEDEN wysoce nowatorscy znalezienia opisują pomyślnego przekaz informacja przez interneta między nietkniętymi skalpami dwa ludzkiego tematu - lokalizować 5.000 mil oddzielnie.

Chcieliśmy znajdować out i robimy w ten sposób przez wielkie fizyczne odległości" wyjaśniamy coauthor Alvaro Leone (BIDMC), MD, PhD, dyrektora Allen centrum dla Nieinwazyjnego Móżdżkowego pobudzenia i profesora neurologia, przy Beth Izrael diakonisy centrum medycznym przy Harvard szkołą medyczną. "jeżeli jeden mógł komunikować bezpośrednio między dwa ludźmi czytać out móżdżkową aktywność od jeden osoby i wstrzykiwać móżdżkową aktywność w drugi osobę, wspierać istniejące komunikacyjne drogi przemian, "Jeden taki droga przemian jest internetem, oczywiście, więc nasz pytanie zostać, "Mogliśmy rozwijać eksperyment który obchodził część, ustanawiał bezpośrednią mózg komunikację między tematami lokalizować daleko zdala od each inny w i India i Francja? opowiada lub pisać na maszynie internet"

Ja obracał odpowiedź out był "tak."

Wraz z Giulio Ruffini i Carles Grau prowadzi drużyny badacze od Starlab Barcelona, Hiszpania i Michel góry lodowa w neuroscientific odpowiedniku natychmiastowa przesyłanie wiadomości, Leone, prowadzi drużyny od Axilum robotyka, Strasburg, Francja, pomyślnie transmitował słowa "hola" i "ciao" w pośredniczącym mózg przekazie od lokaci w India lokacja w Francja używać łączył elektroencefalogram (EEG), pomagał transcranial magnesowe pobudzenie (TMS) technologie i prowadził.

Poprzedzający studia na opierającej się komputer interakci (BCI) typowo robili use komunikacja między komputerem i ludzkim mózg. W te studiach, elektrody dołączać osoby skalpu rejestru elektryczni prądy w mózg jako osoba uświadamiają sobie myśleć, tak jak świadomie myśleć o ruszać się nogę lub rękę. Komputer wtedy tłumaczy je kontrola wydajność tak jak wózek inwalidzki lub robot i.

Ale, w ten nowej nauce dodawał drugi ludzkiego mózg na innej końcówce system zespół badaniowy. Cztery zdrowego uczestnika, starzejącego się 28, 50, uczestniczący w nauce. Jeden cztery tematu wyznaczał komputeru interfejsu (BCI) gałąź i był nadawcą słowa; inni trzy wyznaczali mózg interfejsu (CBI) gałąź eksperymenty, otrzymywali wiadomości i musieli rozumieć one.

Używać EEG zespół badaniowy najpierw tłumaczył powitania, wtedy emailed rezultaty od India Francja w binarnego kod i. "hola" i "ciao" Tam  transmitował wiadomość odbiorcy mózg przez nieinwazyjnego móżdżkowego pobudzenia mózg interfejs. Tematy doświadczali to jako phosphenes, błyski światło w ich peryferyjnym wzroku. Światło pojawiać się w numerycznych sekwencjach które umożliwiali odbiorcy odszyfrowywać informację w wiadomości, i podczas gdy tematy no donosili uczucia cokolwiek, prawidłowo otrzymywali powitania.

Drugi jednakowy eksperyment z ostateczni wyniki sumaryczny wskaźnik liczby błędów właśnie 15 procentów, 11 procent na odszyfrowanie końcówce i pięć procentów na początkowej cyfrowanie stronie prowadził między jednostkami w Hiszpania i Francja.

"używać posuwać się naprzód precyzj technologie wliczając radia EEG i robotized TMS, byliśmy sprawnie bezpośrednio i noninvasively transmitujemy myśl od jeden osoby inny, bez one musi mówić lub pisać," mówi Leone. "To w ja jest wybitny krok w ludzkiej komunikaci, ale być sprawnie robić w ten sposób przez odległość tysiące mily jest bardzo ważny zasadą dla rozwoju mózg komunikacje. Wierzymy te eksperymenty reprezentujemy znacząco pierwszego kroka w badać wykonalność uzupełniać tradycyjną komunikację lub obchodzić opierającą się lub opierającą się."

Źródło: Beth Izrael diakonisy centrum medyczne

Advertisement