Traktowanie przy wczesnym wiekiem zmniejsza objawy autyzmu widma nieład

Traktowanie przy wczesnym wiekiem (ASD) zmniejsza objawy UC Davis umysłu instytut, badania gdy objawy autyzmu widma nieład pojawiać się znamiennie - czasem w niemowlakach równie młodych jak 6 miesięcy starych - tak, że, wiekiem 3 neither rozwojowego opóźnienie nor ASD, najwięcej które otrzymywali terapię nauka znajdował.

Traktowanie, znać jako Dziecięcy początek, zarządzał nad sześciomiesięcznym okresem 6 - 15 starych niemowlaków które wystaweni oceneni autyzmów objawy tak jak zmniejszony kontakt wzrokowy, ogólnospołeczny interes, ruchów wzory lub brak intencjonalna komunikacja, zaręczynowi, powtórkowi. Ja dostarczał ludźmi które byli najwięcej w zgodzie z i wydawali najwięcej czasu z dziećmi: ich rodzice.

- autyzmu traktowanie w pierwszy roku życie: Pilotowa nauka Dziecięcy początek, uprawomocniająca interwencja dla objawowych niemowlaków, - pisze UC Davis profesorami psychiatria i Behawioralne nauki Sally J i Sally Ozonoff. Rogers. Ja publikuje online today w czasopiśmie autyzm i Rozwojowi nieład.

Najwięcej dzieci w nauce, sześć z siedem, łapiącej up w wszystko ich uczenie umiejętności i ich język, "zanim byli 2, 3" powiedział Rogers nauka wiodącego autora i przedsiębiorcy budowlanego Dziecięca początek terapia. "Najwięcej dzieci z ASD są ledwo wyrównuję dostawać diagnozujący wtedy."

"Dla dzieci które dokonują typowych rozwojowych tempa w zasadzie ameliorating ich rozwojowych opóźnienia," Rogers powiedział. "przyśpieszaliśmy w górę, nie dla każdy dziecka w nasz próbce ale dla sześć siedem ich rozwojowych profili/lów i temp."

Rogers kredytował rodziców w małej, pilotowej nauce z robić różnicie.

"Ja był rodzicami - nie terapeuta - które zrobili to," powiedział. "rodzice są tam  każdy dzień z ich dziećmi. Ja jest małymi momentami które są krytycznymi uczenie momentami dla dzieci. diapering, karmiący, bawić się na podłoga, iść dla spaceru, być na huśtawce, Tamte momenty są co wychowywa może kapitalizować dalej w sposobie który naprawdę może nikt inny."

Wczesny tożsamościowy kluczowy

Dzieci diagnozujący z autyzmem typowo otrzymywają wczesnego interwencyjnego początek przy 3, 4 rok, sześć, osiem czasów opóźniony niż dzieci które uczestniczyli w nauce. Ale wcześni objawy autyzm mogą być teraźniejsi przed dziecko pierwszy urodziny. Niemowlęctwo jest czasem gdy dzieci najpierw uczą się ogólnospołeczną interakcję i komunikację, więc autyzmów badacze i rodzice dzieci z warunkiem pracowali utożsamiać autyzm i zaczynać interwencję sooner.

Wydajny autyzmu traktowanie polega na wczesnym wykryciu tak, że dziecko może zaczynać terapię jak najszybciej zapobiegać pełnego początek lub łagodzić, objawy i kalectwo czasem życiowy i surowy.

"byliśmy bardzo szczęśliwi mieć ten traktowanie dostępnego dla afektowanych niemowlaków utożsamiających przez nasz nauki," powiedział Ozonoff który kieruje umysłu instytutu rodzeństwa Dziecięcą naukę, wczesne wykrycie projekt który podąża dzieci zagrożonych dla autyzmu lub ADHD od narodziny przez wieka 3.,

Chcemy robić skierowaniom dla wczesnej interwenci jak tylko tam  są znaki" Ozonoff powiedział. "że dziecko można rozwijać autyzm," "W najwięcej części kraj i świat, usługa które adresują specyfik rozwojowe umiejętności no są właśnie dostępne dla niemowlaków ten potomstwa."

Siedem dzieci w nauce, cztery byli częścią Dziecięca rodzeństwo nauka. W dodatku do te cztery inny trzy dziecka nawiązywać do społeczność rodzicami. Traktowanie grupa porównywał z cztery innymi grupami dzieci które zawrzeć:

 

 • wysokiego ryzyka dzieci z starymi rodzeństwami z autyzmem który no rozwijał autyzmu
 • o niskim ryzyku dzieci które byli młodymi rodzeństwami typowo rozwija dzieci
 • Niemowlaki które rozwijali autyzm wiekiem 3
 • Dzieci które ale także wybierali otrzymywać traktowanie przy starym wiekiem

Traktowanie opierający się na Wczesnym początku Denver modelu

Traktowanie opierał się na odnoszący wielkie sukcesy Wczesnej początku Denver modela (ESDM) interwenci rozwijać Rogers i jej koledze, Geraldine Dawson, profesor psychiatria, psychologia i pediatrie przy diuka uniwersytetem w Pólnocna Karolina. ESDM zazwyczaj provided w domu wyszkolonymi terapeuta, rodzicami podczas i. naturalnej sztuki i dziennych rutyn

Rodzice trenowali koncentrować ich interakcje na wspierać ich niemowlaków indywidualizowali, osadzali te praktyki w wszystko, i ich sztuka i caretaking, skupiający się na tworzyć pleasurable ogólnospołeczne rutyny wzrastać ich dziecko sposobności dla uczyć się. rozwojowe potrzeby i interesy Rodzice zachęcali podążać i mierzyć aktywność niemowlaków interesy subtelne wskazówki w sposobach które optymalizowali ich dziecka zobowiązanie i uwagę. i Interwencja skupiająca się na wzrastać:

 • Dziecięca uwaga rodziców głosy i twarze
 • Dziecko interakcje które przyciągają niemowlak uwagę, przynoszący one uśmiechają się oba i zachwyt
 • Mateczna imitacja niemowlaków dźwięki i intencjonalne akcje
 • Mateczny use wspierać zabawki, raczej niż współzawodniczy z dziecko ogólnospołeczna uwaga

Traktowanie sesje zawierać:

 • Powitania i rodzica postępu udzielenie
 • Rozgrzewka okres mateczna sztuka, podążać dyskusją aktywności i interwenci cele
 • Dyskusja nowy temat, używać matecznego manuał
 • Wychowywa oddziałać wzajemnie w typowej dziennej rutynie z ich dzieckiem podczas gdy popierający ogólnospołecznego zobowiązanie, komunikację i odpowiednią sztukę z trenowaniem od terapeuta,
 • Rodzice ćwiczy podejście z ich dzieckiem przez jeden lub dwa dodatkową domową rutynę z zabawkami lub caregiving aktywność

Autyzmów wyniki obniżali 18, 36 miesiącami

Wszystko uczestnicy które otrzymywali traktowanie byli między miesiącami starymi, żyli wśród jednogodzinnej przejażdżki umysłu instytut, przychodzili od rodzin, i 6 i 15 dokąd angielszczyzny byli początkowym językiem. Normalnego wzrok, przesłuchanie i żadny znaczący stany medyczni. Wszystko otrzymywali oceny przed ich uczestnictwem i przy wieloskładnikowymi punktami przez cały nauki. Traktowanie grupa siedem dzieci otrzymywał wyniki na autyzm obserwaci skala dla niemowlaków (AOSI) i berbeć lista kontrolna która wskazywał je był wysoce zagrożona rozwijać ASD i objawowa. Ich objawy także uzyskiwali klinicznego koncern od profesorów Rogers i Ozonoff.

Nauka mierzył rodzic odpowiedzi interwencja i dzieci. Traktowanie zaczynał natychmiast po rekrutację i składać się z 12 jednogodzinnej sesi z niemowlakiem i rodzicem. Ja podążał sześciotygodniowym utrzymanie okresem i uzupełnienie ocenami przy miesiącami z biweekly wizytami, 24 i 36. Traktowania sesje skupiać się na dziecka interakcjach podczas typowego życia codziennego i pod warunkiem, że mateczny trenowanie potrzebujący wzrastać dziecięcą uwagę, komunikację, wczesnego językowego rozwój, sztukę i ogólnospołecznego zobowiązanie jak.

Dzieci które otrzymywali interwencję znacząco więcej autyzmów objawów ale znamiennie niskich autyzm dotkliwości wyniki przy 9 miesiącami przy 18, - 36 miesięcy wiek, gdy porównany z małą grupą podobnie objawowi niemowlaki które no otrzymywali terapii. Kombinezon dzieci które otrzymywali interwencję mniej nadszarpnięcia niż either inne afektowane grupy pod względem autyzm diagnozy i opóźnień, języka i rozwoju.

Taktować surowego kalectwo

Daje wstępnej naturze znalezienia nauka tylko sugeruje że taktować te objawy w ten sposób wcześnie zmniejszać problemy opóźnionych może. Wielcy, dobrze kontrolujący studia badać traktowanie dla ogólnego use, potrzebują. I interwencja był niskim natężeniem i mógł niosąca out rodzicami w codziennych rutynach. eksponowali wcześnie w życiu że, ponieważ ten początkowa nauka jest znacząca przez prawdziwych młodych wieków niemowlaki jakkolwiek badacze powiedzieli liczba objawy i opóźnienia liczba porównanie grupy wymagać,

- no próbuję zmieniać strengths które zaludniają z ASD przynoszą ten świat," Rogers powiedział kiedy pyta czy szuka "leczyć" autyzm.

"ludzie z ASD przyczyniają się ogromnie nasz kultura," powiedział. "różnorodność natura ludzka jest co robi my potężnym i silnym gatunkom. Próbujemy zmniejszać kalectwo kojarzącego z ASD."

- Mój cel jest dla dzieci i dorosłych z autyzmów objawami być sprawnie uczestniczyć pomyślnie w życiu codziennym i w wszystkie aspektach społeczność w którym uczestniczyć chcą: mieć, być ogólny szczęśliwy z ich życiami, edukacja okrąg ludzie która spotyka ich cele i potrzeby, i. zadowalającą pracę, odtwarzanie i związki kochają-

Źródło: Uniwersytet Kalifornijski - Davis zdrowie system

Advertisement