Naukowowie odkrywają małego set geny krytyczni w starzeniu się i neurodegenerative chorobie

Starzenie się jest ogólnoludzkim i znaczącym współczynnikiem ryzyka dla rozwijać neurodegenerative choroby tak jak amyotrophic lateral miażdżyca (ALS) i choroby, Alzheimer, Parkinson i Huntington. Ten ryzyko wzrasta nieproporcjonalnie z wiekiem, ale nikt naprawdę zna dlaczego.

Teraz drużyna naukowowie od uniwersytet northwestern, Proteostasis Lecznictwa Inc. i uniwersytet harwarda, odkrywał niektóre wskazówki. Badacze są pierwszy znajdować że, że ilość ochronni geny dzwonił cząsteczkowe przyzwoitki spadki w mózg stare istoty ludzkie zdrowe dramatycznie, i nie, i spadek przyśpiesza jeszcze bardziej w istotach ludzkich z neurodegenerative chorobą.

Cząsteczkowe przyzwoitki są dodatkiem specjalnym ustawiającym wysoce chroniący geny które oglądają nad komórkami, utrzymuje one zapobiegać proteiny szkodę i całkowitym organizmem zdrowym.

Badacze specyficznie zakładają spadek w 100 genach, w przybliżeniu jedna trzecia wszystkie ludzcy cząsteczkowi przyzwoitka geny. Wtedy, z dodatkowymi studiami przesiewali 28 ludzkich genów specyficznie wymagających w kojarzącym neurodegeneration, że liczba puszek. Te krytyczni geny zapewniają podstawę dla biomarker, wczesnego wskaźnika choroba i cel dla nowych lecznictw.

Wyobraża sobie jeżeli biomarkers które mówją lekarki ostrzegać jakaś problemy," powiedzieli Northwestern Richard I. Morimoto, jeden starsi naukowowie na nauce. "jak ty robisz pod względem starzenia się długo przed neurologiczni niedobory pojawiać się," "To był wybitny narzędzie, szczególnie considering wzrosty w statystycznej długości życia w wiele częściach świat.

"Pozwala my mówić osoby jest wiekiem 50, ale widziimy jego cząsteczkowe przyzwoitki obniżać i no naprawiamy protein i komórkowej szkody. Przyzwoitki postępują bardziej jak wiek 85, 90 lub. To jest znak" on powiedział. że medyczna interwencja mógł pomagać,

Morimoto jest Bill, Gayle Kucbarskim profesorem i dyrektorze Rice instytut dla Biomedycznego badania w Northwestern Weinberg szkole wyższa sztuki i nauki. i dziale Cząsteczkowe biologie biologia w

Cząsteczkowe przyzwoitki naprawdę są barierą" Morimoto powiedział. "między chorobą i żadny chorobą, "Jeżeli ten krytyczny system obniża, ono prowadzi misfolded i uszkadzać proteiny, i ostatecznie zostać zaburzeniowymi i kostkowymi tkanki. Jeżeli możemy utrzymywać przyzwoitki zdrowe, musimy być sprawnie utrzymywać osoby zdrowa."

Nauka publikuje w Nov. 6 zagadnieniu czasopismo komórki raporty.

Nakierowywał się subnetwork 28 kluczowych genów naukowowie łączył genomic analizę ludzki mózg tkanka od oba zdrowych jednostek i tamto, C. elegans, przejrzysty roundworm. z neurodegenerative chorobami Alzheimer, Parkinson i Huntington z czynnościowymi studiami (,) (dżdżownica biochemicznego środowisko jednakowego to istoty ludzkie i jest popularnym badania narzędziem dla nauki ludzka choroba.)

"nasz niespodzianka rezultaty od studiów istoty ludzkie i elegans C. mówił my ten sam rzecz -- 10 procentów 332 ludzkiego genu jest naprawdę znacząco komórek zdrowie," Morimoto powiedział. "Teraz jesteśmy puszkiem 28 genów. To naprawdę mówi my co skupiać się na."

Po obserwować dramatycznego spadek w zdrowie cząsteczkowe przyzwoitki w istotach ludzkich zdrowych z neurodegenerative chorobą i systematycznie badacze i pojedynczo "pukali puszek" widzieć wszystkie 219 przyzwoitek genów w C. elegans (używa neurodegenerative choroba modelów) jaki na zwierzęcia funkci skutek gen nieobecność.

Utożsamiali subnetwork 16 cząsteczkowych przyzwoitek genów w i uszkadzają komórka C. elegans które są krytyczni zapobiegać proteinę misfolding. Te geny korespondują 28 ludzkich "ciotecznych" genów.

Istoty ludzkie szyfrują w przybliżeniu 25.000 genów, i dostawać jakaś przetwarza puszek mała liczba geny pomaga naukowów stawiać ich palce na czym jest znacząco.

"Ja jest dużo łatwy uwydatniać garść geny, tak jak tamto utożsamialiśmy," Morimoto powiedział. "kolejny krok jest rozumieć podstawę dla spadku te odmianowe przyzwoitki i rozwijać traktowania które zapobiegają ich spadek. Cel no jest robić ludziom żywym zawsze ale raczej dopasowywać zdrowie rozciągają się blisko z długością życia -- ulepszać jakość życia żyje."

Źródło: Uniwersytet Northwestern

Advertisement