UCLA badacze znajdują nowego traktowanie który wznawia normalnego ogólnospołecznego zachowanie w autyzm myszy modelu

Wśród problemów (ASD) są szykany z ogólnospołecznym zachowaniem i komunikacją. ludzie z autyzmu widma nieład one zmagają się z To może tłumaczyć niezdolność robić przyjaciół, angażować w rutynowych rozmowach lub podnosić up na ogólnospołecznych wskazówkach które są drugi naturą najwięcej ludzi., Podobnie, w mysz modelu ASD pokazują małego interes w oddziałać wzajemnie lub uspołeczniać z innymi myszami zwierzęta jak istoty ludzkie.

Jeden lek, risperidone, pracy w oba istotach ludzkich i myszy z ASD taktować innych objawy wliczając powtórkowych zachowań,--ale żadny lekarstwo znajdował pomagać socjalizaci.

Teraz taktowali ASD myszy z neuropeptide badacze przy UCLA--molekuły używać neuronami komunikować z each inny--nazwany oxytocin, i znajdował że ono wznawia normalnego ogólnospołecznego zachowanie. W dodatku znalezienia sugerują to daje oxytocin zaczynając od ewentualnym w zwierzęcia życiu prowadzą lasting skutki w dorosłych i nastolatkach. To sugeruje tam  być czasy krytyczni które są lepszy niż inny. dla traktowania może

Nauka pojawiać się w Stycznia 21 onlinym wydaniu czasopismo nauki Translacyjna medycyna.

Mysz modele neuropsychiatric choroby zapewniają platformę dla rozumieć mechanizmy za nieład i rozwój nowe terapie, notowany Daniel Geschwind, UCLA profesor psychiatria, neurologia, ludzkie genetyka i starszy autor nauka. W 2011, Geschwind i jego koledzy rozwijaliśmy mysz modela dla ASD pukać out gen dzwoniącego CNTNAP2 (kojarzący jak 2) który wierzą sztukom znacząco rola w móżdżkowych obwodach odpowiedzialnych dla języka i mowy naukowowie., Poprzedzający badanie łączył pospolitych CNTNAP2 warianty wzmagający autyzmu ryzyko w populaci ogólnej, podczas gdy rzadcy warianty mogą prowadzić odziedziczona forma autyzm dzwoniący cortical ogniskowy epilepsja syndrom (CDFE).

Ja znał że oxytocin wymaga w regulować różnorodnych aspekty ogólnospołeczny zachowanie. Wśród swój innych rola w mózg hypothalamus, oxytocin neurony oddziałają wzajemnie z kilka innymi móżdżkowymi regionami wliczając amygdala, hippocampus i czołowego cortex, dokąd wpływają taki zachowania jak strach, pamięć i ogólnospołecznego zachowanie.

"oxytocin system jest kluczowym mediatorem ogólnospołeczny zachowanie w ssakach, wliczając istot ludzkich, dla macierzyńskiego zachowania, niemowlak więzi uczuciowa i ogólnospołecznej pamięci," powiedział Geschwind który trzyma, jest dyrektorem centrum dla przy Semel instytutem dla przy UCLA i autyzmu traktowania, badania i., UCLA Gordon i Virginia macDonald Odróżniającego krzesła w Ludzkich genetyka Neuroscience i ludzkiego zachowania "W ten sposób wydawali się jak naturalny cel dla my iść póżniej ja."

W ASD myszach badacze zakładają zmniejszanie w liczbie oxytocin neurony w hypothalamus i zmniejszanie w oxytocin poziomach przez cały mózg, kombinezon. Ale gdy zarządzali oxytocin ASD myszy, towarzyskość, definiująca jako czas wydaję oddziałać wzajemnie normalnie z innymi myszami, wznawiał. Wtedy, używać drugi strategię badacze także zakładają to dawać myszy melanocortin, agonist powodowali naturalnego uwolnienie oxytocin od komórek mózgowych które także ulepszali ogólnospołecznych niedobory., (który oprawia odmianowi receptory na komórce aktywować je)

"nauka pokazuje że początkowy niedobór w oxytocin może powodować ogólnospołecznych problemy w te myszach, i że korygować ten niedobór może korygować ogólnospołecznego zachowanie," powiedział Geschwind. "zaskakiwaliśmy także odkrywać związek między cntnap2 proteiną oxytocin i--nieobecność cntnap2 wykonywał oxytocin neurony w hypothalamus."

Duża niespodzianka, chociaż, powiedział Geschwind, znajdował że wczesna postnatal administracja oxytocin prowadził dłudzy pozytywni skutki na ogólnospołecznego zachowanie gdy mierzy kilka tygodnie opóźneni. To sugeruje że tam  może być krytyczni okno które są lepszy niż inny. "czas dla traktowania"

Ponieważ autystyczne myszy dzielą jednakowych objawy i zachowania z ludźmi na autyzmu widmie model oferował obiecującego sposób badać nowe terapie które mogą jeden dzień pomocy ludzie z autyzmem. Następna scena, powiedział Geschwind, ustala przerafinowywa okno maksymalny leczniczy skutek z nadzieją, jak ograniczający traktowanie może dawać podczas wczesnego rozwoju zwierzę ten terapia może pewnego dnia być obowiązująca istoty ludzkie.

ŹRÓDŁO uniwersytet kalifornijski, Los Angeles

Advertisement