Badacze sugerują sposoby utrzymywać szkodliwych tytoniu i alkoholu produkty zdala od młodzi ludzie

Gdy realia legalizujący marihuana wp8lywy chwyt w cztery stanach, dystrykt kolumbii, ustawodawcy i regulatory, mogli uczyć się dużo od sukcesów -- i niepowodzenia -- tytoniu, alkoholu przemysły w utrzymywać ich szkodliwych produkty z ręk i.

W ten sposób mówi trzy Johns Hopkins Bloomberg szkoły zdrowie publiczne badacze w komentarzu publikującym Maj 4 w czasopismo pediatriach.

"wcześni dni marihuany legalizacja przedstawiają unikalnego okno sposobność tworzyć wykonawczego środowisko który bagatelizuje młodość dostęp," mówją nauka lidera Brendan Saloner, PhD, asystent profesora i zarządzanie w dziale polityka zdrowotna, przy Bloomberg szkołą. "stany muszą rozważać lekcje uczyli się od tytoniu i alkoholu przepisów które udowadniali bardzo trudny zmieniać pomimo badawczego zazębiania słaby monitorowanie i niskich cen niepełnoletni use., Nasz numerowy jeden priorytet musi być utrzymywać nasz dzieci bezpieczni."

Wyborcy w Kolorado, Waszyngton, Oregon, Arizona i D.C, przechodzili prawa legalizuje rekreacyjnej marihuany i dodatkowi stany mogli podążać. Liczba stany aktywnie debatuje propozycje decriminalize rekreacyjnej marihuany. Gdy marihuany use legalizuje dla dorosłych - wszystko aktualni prawa robią mię legalny dla ludzi nad wiekiem 21 tylko - ono normalizuje zachowanie i może stawiać leki łatwo w ręki młodzi ludzie badacze mówją.

Saloner mówi badanie w jak tytoniu i alkoholu przepisy robią dzieci od tamte produktów lub no ochraniają jest krzepko.

On i jego autory -- Colleen Barry, PhD, MPP i Beth mcGinty, PhD, MS, -- sugeruje cztery strategii zapobiegać marihuany use wśród minors.

Najpierw, mówją, regulatory muszą używać politykę podatkową utrzymywać ceny wysokie. Bada pokazywał" mówi mcGinty asystent profesora w dziale polityka zdrowotna i zarządzaniu przy Bloomberg szkołą, także. "że młodzi ludzie są szczególnie ceną wyczulonym i miewają skłonność zmniejszać papierosowego use przy wysokimi tempami niż dorosli po wzrostów cen,"

Po drugie, detaliczna dostępność marihuana musi ściśle regulująca, mówją. Pomimo limitów wieku ograniczeń, wiele wieki dojrzewania są sprawnie uzyskiwać alkohol i tytoń w przechuje. To mógł łagodzący silnym egzekwowaniem istniejący prawa wliczając zgodność rewizj, sztywnych kar i. Stany muszą także regulować lokacje marihuana detaliści tak jak utrzymywać one zdala od boisk, i szkoły które pokazywał badanie, mogą zmniejszać ryzyko młodości use. Które sprzedają innych produkty od sprzedawanie marihuany. także sugerują zabraniać przechują

Jako trzeci, mówją, wysiłek potrzeba robić zapobiegać krzywda przypadkowy ingestion dziećmi, regulować pojawienie foods zawiera marihuany i zmniejsza kwotę THC (marihuany główny zmienia składnik) w te foods. Tabaczni produkty który zachęcamy doświadczanie pełnometrażowy cukierek lub owocowi smaki, miarowy use i nałóg wśród młodości, mówją.

Regulatory potrzebują być szczególnie świadomi jak zwracający się zasznurowywającego cukierków, ciastek spojrzenie i, "dzieci i nastolatkowie" mówi Barry, profesor nadzwyczajny w dziale polityka zdrowotna i zarządzaniu przy Bloomberg szkołą.

Także, childproof pakować może zapobiegać przypadkowego ingestion który pokazywał być wydajny dla lek na receptę., Jasny etykietowanie marihuana produkty może także uwydatniać zdolność utożsamiać szkodliwych produkty dorosli.

Stan Washington odgrywać nagły wypadek reguły zakazuje wizerunki kreskówki, zabawki i inni obrazki które zwracają się młode dzieci na natchnących artykułach żywnościowy i Kolorado w Czerwu 2014, regulują skrytki pakować marihuana produkty.

Fourth, sugerują że marketing produkty musi ograniczający. Ujawnienie alkoholu i tytoniu reklama kojarzy z wzrostami w młodości use, studia pokazywał.

Wciąż, Saloner mówi, marihuana tworzy swój swój set zagadnienia które iść poza co zdarzał się z tytoniem i alkoholem. Na przykład, marihuana może r w domu i ja jest ciężki regulować co iść dalej w osoba podwórkach.

Mnóstwo rygorystyczną naukę informować my o dlaczego ruszać się naprzód uczyć się dalej komarnicy mu ale i być elastycznym opłatą te nowi wyzwania, "- -" mówi.

"polis strategie Zmniejszać młodości marihuany Rekreacyjnego Use" napisali Brendan Saloner, Emma mcGinty i Colleen Barry.

Źródło: Johns Hopkins Bloomberg Uniwersytecka szkoła zdrowie publiczne

Advertisement