Alzheimer skojarzenie rozpoznaje Li Gan z Inge grundke-Iqbal nagrodą dla Alzheimer badania

Alzheimer skojarzenie rozpoznaje Li Gan, Ph.D dla nakładowego wpływowego badania na biologii choroba alzhaimera z Inge grundke-Iqbal nagrodą dla Alzheimer badania. Nagroda przedstawiał dzisiaj podczas posiedzenia plenarnego przy Alzheimer Skojarzeniowym Międzynarodowym Conference® 2015 w Waszyngton, D.C. (AAIC® 2015)

Dr. Gan otrzymywa nagrodę dla papierowego reportażu na nauce który zakłada proteinowego progranulin może ochraniać przeciw akumulaci skrobiowaty, jeden znamię móżdżkowe zmiany choroba alzhaimera w mysz modelach Alzheimer. Papier ", Progranulin gacenia przeciw skrobiowatemu βdeposition i toksyczność w choroby alzhaimera myszy modelach", ", publikowaliśmy w czasopismo natury medycynie w Październiku 2014. z czego Dr. Gan jest wiodącym autorem,

"publikacja artykuł jest momentem w czasie, ale Dr. Gan's papier m lasting wpływ na Alzheimer i demenci badanie," powiedział Maria Carrillo, Ph.D., naczelny nauka oficer dla Alzheimer skojarzenia. "Każdy naukowiec, urzeczywistnienie i analiza który iść w ilości badawczą i natępną publikację referaty naukowi. znamy niezliczone godziny planowanie, Dzisiaj rozpoznajemy Dr. Gan dla jej niestrudzonych wysiłków nadzwyczajnego wkładu pole i."

Dr. Gan jest stowarzyszonym oficerem śledczym przy gladstone instytutem Neurologiczna choroba w San Fransisco i profesor nadzwyczajny neurologia w neuroscience i biomedycznej nauki absolwencie programuje przy uniwersytetem kalifornijskim, San Fransisco. Jej badanie skupia się na cząsteczkowych drogach przemian w chorobie alzhaimera, wliczając rozognienia i mechanizmów reguluje odprawę toksyczne proteiny które akumulują w mózg.

Źródło: Alzheimer skojarzenie

Advertisement