UC Davis nauka znajduje wysokich przetrwań tempa dla kobiet diagnozować z rakiem jajnika

UC Davis nauka musi pomagać prowadzić pacjentów i ich onkologów

Zgrzyweni dane zbierający na tysiącach Kalifornia raka jajnika pacjenci, UC Davis badacze ustalali że prawie jedna trzecia ximpx przynajmniej 10 rok po diagnozy.

Bezprecedensowi znalezienia upend pojęcie że kobiety diagnozować z nowotworem jajnik zawsze stawiają czoło biedną szansę przetrwanie. W rzeczywistości, podczas gdy nauka potwierdzał wczesnych znalezienia na właściwościach kojarzyć z raka jajnika przetrwaniem -- młody wiek, wczesna scena i niskiego stopnia bolaki przy diagnozą, -- ja także utożsamiał zaskakującą liczbę długookresowi ocalały które no spotykali tamte kryteriów.

Postrzeganie no jest poprawny, "że prawie umierają ten choroba wszystkie kobiety" mówi Rozmarynowego Cress, wiodący autor papier publikujący, online today w czasopiśmie położnictwo Gynecology, i. "Ten informacja będzie pomocniczo lekarzi które najpierw diagnozują te pacjentów, położników i gynecologists/które biorą opiekę one po tym jak otrzymywają traktowanie od specjalistów."

Cress, epidemiolog i współpracownika dodatku profesor w UC Davis dziale zdrowie publiczne nauki, używaliśmy Kalifornia nowotworu archiwum analizować dane donoszących na wszystkie Kalifornia mieszkanach diagnozujących z nabłonkowym rakiem jajnika między 1994 i 2001. Nabłonkowy rak jajnika jest pospolitym typ rak jajnika, zdarza się w dziewięć z 10 skrzynek.

3.582 ximpx bardziej niż 10 rok, Cress i jej kolegów odkrywających 11.541 pacjent w archiwum bazie danych. (31 procent) Ja był the first time że badanie patrzał 10-letni trajektorie dla pacjentów; najwięcej przetrwań studiów patrzeli tylko przy 5-letni przetrwaniem lub less.

Jak oczekiwać nauka zakłada, wczesnej fazy chorobę że większość długookresowi ocalały był młoda gdy diagnozowali i ich bolaki byli ryzyko tkanki typ. Jaki uderzającego badacze to 3.582 długookresowego ocalały był, 954 one rozważali być przy wysokiego ryzyka konanie od ich choroby, either, stopień lub stary wiek, przez ich bolak sceny, przy diagnozą.

"Ten informacja jest znacząco dla cierpliwy doradzać," mówi nauka współautora Gary Leiserowitz, profesora gynecologic onkologia i tymczasowego krzesła UC Davis dział, położnictwo i Gynecology. "Wiele lekarzi i pacjenci znają że rak jajnika jest niebezpiecznym nowotworem, ale no uświadamiają sobie że tam  jest znaczący biologiczny variability wśród pacjentów. Ja no jest jednakowo śmiertelnego prognozy."

Jeden taki ocalały jest Jacqueline ceną, 74. Uczciwi dęby, Calif. kobieta diagnozował przy wiekiem 60 z sceny IIIC rakiem jajnika. Ustala robić prawej decyzi o dlaczego przechodzić, pytał lekarkę dla patologia raportu.

"Ja powiedział Ja dwa miesiąca i dzwonić hospicjuma," mówi cenę. "myśleć, Ja chcę wydawać je z mój rodziną. jeżeli I tylko kilka miesiące, No iść mieć jakaś traktowanie. Ja był zatraceniem i ponurością."

Leiserowitz, jej onkolog, ponaglająca cena rewidować. Gdy "mgła rozjaśniająca," cen odwoływania, ona, wolał iść naprzód z operacją wkrótce następnie i ono zgadzał się agresywny chemoterapii traktowanie.

"no mogę nawet wyobrażać sobie brakować te past 15 rok," cena mówi teraz. Jej doświadczenie pobudzał ona dosięgać out inni raków jajnika ocalały i pacjenci jako adwokat i "uzdrawiać okręgu" organizator. Mówi znalezienia od UC Davis nauki pomaga kobiety rozumieć że rak jajnika no jest automatycznego wyroka śmierci, ona mówi one i upełnomocnia zostawać optymistycznie, których w i ja może korzystać survivorship.

Leiserowitz mówi kolejny krok w badaniu jest obliczać out dlaczego w ten sposób wiele kobiety którym dają biednemu prognoza rytmowi ostatecznie ich szanse.

"Dla choroby która jest w ten sposób niebezpieczna, dlaczego są w ten sposób dużo ximpx?" pyta.

Wśród teorii, mówi Leiserowitz, jest że raków jajnika pacjenci niż tamto które no. które niosą mutacje w bolaka poskramiacza genach BRCA 1 i BRCA 2 odpowiadają lepiej chemoterapia Także sugeruje że inne biologiczne różnicy wśród pacjentów z postępowym rakiem jajnika mogą wpływać indywidualnych wyniki. Ja jest także ewentualny że niektóre pacjenci dostają wydajnego traktowanie niż inny, podnoszący ich przetrwanie szanse.

To jest poszukiwawczy nauka obliczać out" Leiserowitz dodaje. "co ximpx," "możemy teraz iść z powrotem i spojrzenie przy bolak tkanką robić porównaniu między długimi i krótkoterminowymi ocalały widzieć jeżeli tam  jest genetyczny podstawa dla to."

Źródło: Uniwersytet Kalifornijski - Davis zdrowie system

Advertisement