UCSF badacze prowadzą $10 milion badawczego projekt na pediatrycznym nowotworze

Badacze przy UC San Fransisco prowadzą pięcioletniego, $10 milion badawczy projekt dedykujący pediatryczny nowotwór, fundujący pierwszy dotacją swój rodzaj skupiać się na cząsteczkowej drodze przemian która leżeć u podłoża wiele nowotwory na nowotworze w szczególnej tkance w ciele lub organie raczej niż.

Dotacja projekt chwyta narastającego zrozumienie, pobudzającego genomem uporządkowywa, że nowotwory mogą lepiej taktują i diagnozujący jeżeli definiujący genetycznymi defekt cząsteczkowymi drogami przemian szczególnie tkankami, raczej niż w których zapoczątkowywają.

Nowa dotacja nagradzał pod Specjalizującymi się programami Badawczy doborowość (SPORE) program narodowy instytut badań nad rakiem (NCI), część Krajowi instytuty zdrowie. ZARODNIK dotacje, wszczynać NCI w 1992, są wśród prestiżowych i konkurencyjnych nagród dla badania nad rakiem.

"Ten nowa dotacja odbija badacz wzrasta realizację że pozornie różnorodni nowotwory mogą grupujący wpólnie pospolitymi defektami w cząsteczkowych drogach przemian. Moreover nagroda jest testamentem UCSF'S wielcy strengths w zrozumieniu i częstowania dzieciństwa nowotwór," powiedział Alan Ashworth, PhD, FRS, prezydent UCSF Helen Diller nowotworu Rodzinny Całościowy starszy wiceprezydent dla nowotwór usługa przy UCSF zdrowie i centrum.

Zna jako DHART zarodnik dotacja nakrywa więcej niż 20 rok złącza badanie na neurofibromatosis typ dyrektorów oficerami śledczymi Kevin M. Shannon, MD, UCSF i brodzenie Clapp, d., MD, Indiana uniwersyteta szkoła medyczna i ich koledzy, - 1 pospolity odziedziczony warunek, (Rozwojowy i nadpobudliwy Rasa bolak) (IUSM) (NF1) w którym rozwijają abnormally wielokrotność różne tkanki. Pacjenci z NF1 wysokiego ryzyko rozwijać pasmo nowotwory, wliczając pewnych form które zazwyczaj diagnozują w dzieciństwie, adolescenci lub młodej dorosłości. białaczka,

ZARODNIK dotacje tradycjonalnie fundowali badanie przy pojedynczą instytucją, ale nowy DHART zarodnik reprezentuje współpracującego wysiłek UCSF Helen Diller nowotworu Rodzinny Całościowy centrum (HDFCCC) Indiana uniwersytet Melvin i Bren Simon nowotworu centrum. Dla nowej inicjatywy, Shannon, Clapp i Richard L, krzesło. Schreiner profesor w dziale pediatrie przy IUSM, rekrutowaliśmy drużyny prowadzić NF1 badaczów od UCSF, IUSM, uniwersytet teksański Południowo-zachodni szkoły medycznej Johns Hopkins Uniwersyteckiej szkoły medycznej uniwersyteta Alabama szkoła medyczna Krajowych instytutów zdrowie i inny, miejsca.

"Ten nowatorski zarodnika program integruje dane od przedklinicznych studiów w genetycznie konstruujących mysz modelach NF1 z precyzi medycyny technologiami. Cel końcowy jest wytwarzać o dużej zdolności cząsteczkową informację na NF1-assocated bolakach" powiedział Shannon Roma i Marvin Auerback Odróżniającego profesora Cząsteczkowa onkologia w, UCSF'S dziale pediatrie i członku HDFCCC. przed i po pacjenci taktują z celującymi lekami, "Inny unikalny aspekt ten wysiłek jest ostrością na zrozumieniu nowi nowotwory które wyłaniają się po traktowania., jak napromienianie i chemoterapia promujemy rozwój drugorzędne złe neoplazma To jest prawdziwy poważńy problem w pediatrycznych i dorosłych nowotworów ocalały."

NF1 powoduje mutacjami w genie ten sam imię który jest "bolaka poskramiaczem", nf1 gen normalnie stawia hamulce na Rasa drodze przemian, kaskada która jedzie rozprzestrzeniania komórki i przyrosta. proteinowe interakcje Jednostki z NF1 są urodzone z mutacją w jeden kopii ten gen. Bolaki rozwijają po tym jak drugi mutacja zdarza się w pozostałej kopii NF1 gen w podatnej komórce w szpiku kostnym lub układzie nerwowym który pozwolą Rasa drogę przemian działać niewstrzymanego.,

W dodatku do swój ważnością w NF1 pacjentach NF1 gen jest szeroki interes w badania nad rakiem ponieważ NF1 mutacje także powstają w wiele dziedziczących dorosłych nowotworach wliczając nowotworu płuc, móżdżkowego nowotworu i czerniaka. Moreover Rasa proteina chociaż Rasa droga przemian wplątywał w wokoło tercja wszystkie nowotwory, udowadniał niezmiernie trudny celować bezpośrednio z lekami. Shannon powiedział że głęboki zrozumienie jak NF1 proteinowi antrakty z Rasa szerokich następstwa dla leczenia raka.

Studiować NF1 przy komórkowymi i cząsteczkowymi poziomami zaczynaliśmy rozwija mysz modelów choroba która pomagał one odcyfrowywać prawie 20 rok temu, Shannon i koledzy, jak NF1 mutacje zmieniają Rasa drogę przemian i utożsamiać obiecującego traktowanie zbliża się. DHART zarodnik wspiera kontynuację ten podstawowy i przedkliniczny badanie.

W dodatku, UCSF'S Mignon Loh, MD, profesor pediatrie, wszczyna próby kliniczne przy UCSF Benioff Children konsorcjum kolaborować instytucje oceniać skuteczność lek który dzwonili nieletnia myelomonocytic białaczka dokładnie cele i bloki akcja jeden składnik Rasa w traktowaniu agresywny pediatryczny nowotwór trametinib i szpitalem - (Mekinist) (JMML). Shannon i Loh odkrywaliśmy mutacje w NF1 i innych genach, pokazywał być wysoce wydajna w mysz modelach choroba. kontrolna Rasa aktywność w pacjentach z JMML

Już zatwierdza Food And Drug Administration, trametinib jest teraz standardowym terapią dla pacjentów z pewnymi formami czerniak.

Inni DHART zarodnika projekt, dowodzony Smita Bhatia, MD, MPH, dyrektor instytut dla nowotworu Survivorship przy uniwersytetem Alabama przy i wyników Birmingham szkołą medyczną i Jean Nakamura, MD, profesor nadzwyczajny napromienianie onkologia przy UCSF, robimy podstawowemu badaniu na drugorzędnych złych neoplazma (SMNs). Bhatia i Nakamura badamy dlaczego, jak i napromienianie terapia w dzieciach z nowotworem czasem powoduje te nowych nowotwory które wyłaniają się opóźnionego w życiu i wpływają między pacjentami na rok 90.000 i 100.000.,

Jako dyrektory nowy DHART zarodnik Biospecimen, patologii sedno przy UCSF/, Scott C, MD, profesor laborancka medycyna i Andrew Horvai. Kogan, MD, PhD, profesor patologia, nadzorujemy magazyn dla, słuzyć krytycznego rola w udogadniać jechać próby kliniczne opierać się na pojęciach precyzi medycyna, i. analizy próbki i wyboru dane potrzebujący

Nad kursem wiele rok rozwijaliśmy mnóstwo zrozumienie" Shannon "," powiedzieliśmy. "jak NF1 proteina reguluje Rasa przez wezgłowia translacyjnego badania," Teraz, z DHART zarodnikiem planujemy wspierać wszystkie ten wiedzę pomagać, zamykaliśmy proteiny które aktywuje Rasa. ", i dzieci, nastolatków i dorosłych z NF1-associated nowotworami pracować z firmami farmaceutycznymi celować,"

Źródło: UC San Fransisco (UCSF)

Advertisement