Odnosić sie różnicy w móżdżkowych zdrowie zmieniają z sprawnością fizyczną równą w starych dorosłych

Nowa nauka pokazuje że odnosić sie różnicy w móżdżkowych zdrowie zmieniają z sprawnością fizyczną równą w starych dorosłych. - specyficznie związki między różnymi regionami mózg siła - Znalezienia sugerują że wielka cardiorespiratory sprawność fizyczna odnosić sie silni móżdżkowi związki i prawdopodobnie ulepsza długookresową móżdżkową funkcję w starzenie się populacjach. - miara tlenowcowa wytrzymałość -

Nauka rezultaty donoszą w czasopiśmie neuroImage.

Michelle Voss prowadził naukę przy uniwersytetem illinois z Beckman instytutu dyrektorem Arthur Kramer i zdrowie profesorem Edward mcAuley podczas gdy postdoctoral badacz kinesiology i społeczności. Voss teraz jest asystentem profesora przy uniwersytetem Iowa.

Nasz nauka zapewnia silnego dowód do teraz" powiedział Kramer. "że sprawność fizyczna w starego dorosłego populaci może mieć pokaźne korzyści móżdżkowi zdrowie pod względem czynnościowych związków różni regiony mózg,"

Tam  są wiele sposoby mierzyć móżdżkowych zdrowie przez długość życia. Jeden popularna technika mierzy siłę związki między różnymi częściami mózg podczas gdy osoba uzupełnia zadanie podczas czuwającego odpoczynku lub. Latter zna jako stan czynnościowa łączliwość. Bada pokazywał że niektóre te związki osłabiają ze wzrastającym wiekiem i wskazują marnieć móżdżkowych zdrowie.

Używać czynnościowego obrazowanie rezonansem magnetycznym, Voss i koledzy mierzyliśmy siłę te związki przez cały mózg w młodych i starych dorosłych przy odpoczynkiem. Jak oczekiwać drużyna potwierdzał że najwięcej związków byli słabi dla starych dorosłych gdy porównany z młodymi dorosłymi.

Budujący na te znalezieniach badacze egzamininowali rola cardiorespiratory sprawność fizyczna na mózg łączliwości w starych dorosłych. Sprawność fizyczna ustala jak wydajnie używa tlen podczas fizycznej aktywności tak jak bieg na karuzeli someone. Inni czynniki oprócz notorycznie fizycznej aktywności mogą zmieniać jak sprawność fizyczna wpływa móżdżkowych zdrowie. Na przykład, osoby genetyczny makeup może wpływać jego lub jej ogólnych móżdżkowych zdrowie i sprawność fizyczną.

Badacze zakładają związek między sprawnością fizyczną i siłą związki między pewnymi móżdżkowymi regionami w starych dorosłych przy odpoczynkiem który był bezpartyjnikiem ich poziom fizyczna aktywność.

Zachęcający wzór w dane od nasz nauki i inny jest że korzyści sprawność fizyczna wydają się zdarzać się wśród osoba o umiarkowanych poglądach pasma wytrzymałość, sugeruje" Voss powiedzieli. "że korzyści sprawność fizyczna dla mózg no mogą zależeć na być niezwykle dysponowane,"

Nauka wnioskuje że tam  jest pozytywny rola cardiorespiratory sprawność fizyczna poza notorycznie fizyczna aktywność na móżdżkowych zdrowie, gdy ludzie starzeją się.

"pomysł intryguje mógł być wskazówkami w że sprawność fizyczna mógł odnosić sie móżdżkowi zdrowie niezależnie od one fizycznej aktywności poziomów ponieważ ono sugeruje tam  jak ciało adaptuje dla niektóre ludzi więcej niż inny od miarowej aktywności. To pomaga nasz zrozumieniu jak sprawności fizycznych gacenia przeciw odnosić sie poznawczej demenci i spadkowi," Voss powiedział.

Źródło: Uniwersytet Illinois przy Champaign

Advertisement