Angola' przedstawiciel slużby zdrowia przedłużyć szczepienie kampanię dla żółtej febry Huambo i Benguela prowincje

Gdy Angola mocuje się z swój złym żółtej febry wybuchem w dekadach ministerstwo zdrowia ze wsparciem światowej organizaci zdrowia (WHO) i partnery donosi lokalnego przekaz, przedłużyć szczepienie kampanię poza kapitał Luanda i Benguela w Huambo - 2 inne 5 prowincj.

Ponieważ wybuch zaczynał w Grudniu 2015, 1908 podejrzewających skrzynek żółta febra donosili (617 laboratorium potwierdzający) i 250 śmierć donosili. Większość skrzynki koncentruje w Luanda i w dwa innych prowincjach, mianowicie, Huambo i Huila.

Po to, aby zawierać wybuch na zewnątrz kapitału zaszczepiają w 5 gęsto zaludniających miastowych okręgach w Huambo i Benguela prowincjach nad nadchodzącymi tygodniami, prawie 2,15 milionu ludzi. Wokoło 1 miliony ludzi w 2 prowincjach zaszczepiali tak daleko.

Ten celujący szczepienie jest krytyczny ochraniać tamte zagrożony ogólnokrajowego i zatrzymywać dalszy rozszerzanie się infekcja ximpx", powiedział Dr Matshidiso Moeti, WHO Dzielnicowy dyrektor dla Afryka. "robić najlepszy use dostępna globalna szczepionka"

Od 2 2016 Luty, blisko do 6 milionów ludzi w Luanda korzystał od na dużą skalę szczepienie kampanii używać szczepionki robić dostępnymi od żółtej febry krowiankowego przeciwawaryjnego zapasu robić dostępnym przez Międzynarodowej Coordinating grupy (ICG) dla szczepionki zaopatrzenia z poparciem, od Gavi (Krowiankowy Alliance); un reakcja w sytuacji awaryjnej Środkowy fundusz (CERF) i krowiankowa darowizna od Brazylia.

Wraz z szczepienie kampanią ministerstwo zdrowia, WHO i partnery, pracujemy umacniać pojemność wśród, uwydatniamy wektorową kontrola wliczając używać prowadzić zdrowie publiczne edukaci kampanie i, i. choroba diagnostyka, inwigilaci

″ bezpośredni koncern jest że wirus można rozprzestrzeniać inni centra miejskie w Angola i inni kraje. WHO ponagla wszystkie krajów, szczególnie tamto które rabatowy Angola, wzrastać choroby inwigilację i umacniać wektorową kontrola as well as zapewniający," że wszystkie tamto podróżuje Angola zaszczepiają mówi Dr Bruce Aylward, dyrektor wykonawczy a.i, wybuchy i zdrowie Emergencies., WHO.

Szczepionki dostawa

Angola wybuch rozciągał istniejące żółtej febry krowiankowe dostawy. Podczas wybuchów, dostępna szczepionka priorytetyzują dla reakcja w sytuacji awaryjnej. Przy końcówką Marzec 2016, dzięki ICG partnery wliczając UNICEF żółtej febry przeciwawaryjny krowiankowy zapas uzupełniali i w przybliżeniu 10 milion dawki szczepionka są teraz dostępne.

Koncerny istnieją że jeżeli żółta febra musi rozprzestrzenia inni kraje w Afryka i Azja tam  był potrzeba dalej priorytetyzować krowiankowe dostawy, które przerywali rutynową immunizację programują w niektóre krajach.

"Gromadzący zapasy żółtej febry szczepionki udowadniał krytyczny w zwalczać aktualnego odrodzenie choroba," mówi Dr Seth Berkley, CEO Gavi Krowiankowy Alliance. "Z 6 milion dawkami szczepionka na rok, w dodatku do 3 milion dawkami finansować Angola, Gavi jest pojedynczym dużym współpracownikiem przeciwawaryjny żółtej febry zapas. Obecna sytuacja jest przypomnieniem ważność inwestować w silnym i podtrzymywalna rutynowa immunizacja programuje zapobiegać taki wybuchy i ochraniać populacj zdrowie."

Pokrzepiająca międzynarodowa inwigilacja

Żółtej febry skrzynki w ludziach które podróżowali od Angola donosili w 3 krajach Porcelanowych, Demokratyczny Republika Kongo i Kenja, (11 skrzynka) (10 skrzynek z 1 w Kinshasa) (2 skrzynki).

Trzy żółtej febry skrzynki donosili w południe Uganda. Pacjenci żadny podróży historię Angola.

WHO pracuje z krajami sąsiadującymi tak jak Demokratyczny Republika Kongo, Namibia, zambiowie zwiększać transgraniczną inwigilację z, i i. Angola, ewidencyjnym udzieleniem (DRC)

Podróży rada

Szczepienie jest pojedynczym znacząco miarą dla zapobiegać żółtą febrę. Szczepionka jest bezpieczna i wysoce wydajny i pojedynczy dawko zapewnia życiową odporność.

Rząd Angola wymaga wszystkie podróżników starych niż 9 miesięcy wiek pokazywać dowód żółtej febry szczepienie na przyjazd.  Ludzie które są podróżni Angola muszą zapewniać że dostają zaszczepiającymi przeciw żółtej febrze przynajmniej 10 dni przed podróżą. WHO radzi podróżników iść do i z Angola i innych krajów dokąd żółta febra podróżująca zdarza się dostawać zaszczepiającą i nieść ich świadectwo szczepienie gdy.

Źródło: http://www.afro.who.int/

Advertisement