Przygnębione mamy physiologically "w synchronizaci" z ich dziećmi

Matki z historią depresja no są physiologically "w synchronizaci" z ich dzieciakami, według nowej nauki od Binghamton uniwersyteta. Podczas gdy badacze znali chwilowo że depresja kojarzy z interpersonal problemami z inny, to jest pierwszy nauka egzamininować czy to jest także oczywisty physiologically.

"Gdy ludzie oddziałają wzajemnie, czasem właśnie czujesz ty jakby ty jesteś w synchronizacji z somebody, i ty znasz interakcja iść naprawdę well i ty cieszysz się rozmowę. Próbujemy obliczać out, przy ciało poziomem, pod względem twój fizjologii, wy widziimy ten synchronię w mamach i ich dzieciakach, i wtedy jak jest to wywierający wpływ depresją?" said Brandon Gibb profesor psychologia przy Binghamton uniwersytetem Trybowi nieład i dyrektor, Ustanawia i Ześrodkowywa dla Affective nauki.

Binghamton badacze mierzyli tętna variability, fizjologiczna miara ogólnospołeczny zobowiązanie w dzieciach starzejących się 7-11 i ich matki, (44 z historią depresja, 50 bez historii depresja) podczas gdy angażowali w pozytywnych i negatywnych dyskusjach. W pierwszy dyskusi, dziecko pary planowali marzą wakacje wpólnie; w drugi dyskusi, pary adresowali niedawnego temat konflikt między one, przygnębione mamy no byli w synchronizacji z ich dziećmi. (e.g praca domowa, używać komputer lub TV przy szkołą, być na czasie, problemach, lying on the beach, etc.,) Podczas gdy mamy bez historii depresja wystawiali fizjologiczną synchronię jako ich dzieci podczas negatywnej dyskusi (jednakowi wzrosty lub zmniejszania w tętna variability) Furthermore, dzieci i matki które byli smutni podczas interakci byli prawdopodobni być z synchronizaci inny z jeden. Według badaczów, te rezultaty zapewniają wstępnego dowód że synchronia podczas interakcj niszczy przy fizjologicznym poziomem w rodzinach z historią macierzyńska depresja i może być potencjalnym współczynnikiem ryzyka dla intergenerational przekazu depresja.

Zakładamy" powiedzieliśmy magistrant/magistrantka i wiodącego autora nauka Mary Odrewniały. "że matki które żadny historię depresja naprawdę dopasowywali ich children fizjologię w momencie," "zobaczyliśmy najwięcej momentu dopasowywania w konflikt dyskusi, w której opowiadali o coś negatywny iść dalej w ich życiu. W ten trudnej dyskusi, widziimy ten ochronnego fizjologicznego mechanizm nadchodzącego out. Podczas gdy, z matkami z historią depresja i ich dzieciaki widziimy opposite, -- one właściwie niedopasowani. Gdy jeden osoba dostaje angażującą inna osoba ciągnie daleko od. W ten sposób naprawdę brakowali each inny w ten momencie, chodzili zdala od dyskusi czuć smutny i."

Źródło: Binghamton uniwersytet

Advertisement