Szpitala program ulepsza społeczności ruchliwość, posthospitalization funkcja w starych dorosłych

Zmniejszona ruchliwość podczas hospitalizaci dla starych dorosłych kojarzy z narosłym ryzykiem śmierć, karmiącego domu wstęp i czynnościowy spadek. Uniwersytet Alabama przy Birmingham oficerami śledczymi zakłada że pacjenci które uczestniczyli w ruchliwość programie byli mniej prawdopodobny doświadczać spadek w ruchliwości gdy porównują zwykła opieka provided podczas hospilization.

Pacjenci w nauce publikującej w czasopiśmie American Medical Association który uczestniczył w ruchliwość programie byli sprawnie utrzymywać ich hospitalizaci społeczności ruchliwości status -- ich zdolność dostawać wokoło w ich społeczności -- w miesiącu podąża rozładowanie od szpitala. Tamto które otrzymywali zwykłą opiekę clinically znaczącego spadek w ich społeczności ruchliwości w miesiącu podąża odjazd od szpitala.

Ja jest znacząco dla pacjentów robić i próby ruszać się wokoło czemu normalnie robią one" powiedzieli Cynthia Brown, M.D, wiodący autor i dyrektor UAB podział., gerontologia, geriatrie i Paliatywna opieka. "podczas gdy są w szpitalu," "Nasz cel jest upewniał się że opuszczają szpital z ten sam ruchliwością jak gdy przychodzili wewnątrz utrzymywać ich jakość życia."

W przybliżeniu 40 procentów hospitalizuje starzy dorosli doświadcza spadek w zdolności wykonywać dzienne aktywność podczas gdy, z jedna trzecia wadami odzyskiwać wśród roku po rozładowania.

Zapobiegać stratę społeczności ruchliwość poleca narzędzie ruchliwości program który wymaga ofiary pomoc umieszczać przynajmniej dzień z odprowadzeniem lub chodzenie od miejsca dwa razy, w połączeniu z behawioralną interwencją skupiającą się na bramkowych położenia i adresowania ruchliwości barierach., Brown

Nauka egzamininował skutek szpital ruchliwości program na posthospitalization funkci i społeczności ruchliwość w 100 hospitalizował pacjentów rok wiek starych lub. Pacjenci byli cognitively nietknięci i sprawnie chodzić dwa tygodnia przed hospitalizacją z średnim szpitala pobytem trzy dnia.

Stora randomizująca próba porównywał ruchliwość program z zwykłą opieką przy Birmingham weteranów spraw centrum medycznym. Pacjenci w ruchliwość programie pomagali z odprowadzeniem lub poruszający wokoło używać zachęcać ruchliwość do dwa razy dziennie z behawioralną strategią.

Wszystko pacjenci w nauce byli jednakowy w zdolności wykonywać aktywność dzienny utrzymanie. Jakkolwiek, przy jeden miesiącem po hospitalizaci byliśmy znamiennie wysocy w grupie która otrzymywał opiekę przez ruchliwość programa porównującego grupa która otrzymywał zwykłą opiekę. UAB przestrzeni oceny wynik, złożona miara osoby częstotliwość i niezależność ruch w geograficznie definiującym terenie,

Źródło: Uniwersytet Alabama przy Birmingham

Advertisement