Nauka egzamininuje jak dobrowolnie starzy dorosli z diagnozującą i undiagnosed demencją wykonują niebezpieczne aktywność

Demencja obecnie wpływa niektóre 5 milionów ludzi w Usa, i ten liczba oczekuje troić 2050. Mieć demencję wpływa sposób i robi decyzjom. ty myśleć, postępujesz,

Badacze egzamininujący jak często starzy dorosli i undiagnosed demencja które diagnozował w nauce publikującej w czasopiśmie Amerykańskie geriatrie społeczeństwo angażują w potencjalnie niebezpiecznych aktywność.

Badacze egzamininowali 7.609 Medicare beneficjentów starzejących się 65 więcej niż 90 lat. Opierają się na różnorodnych poznawczych testach badacze ustalali że 1.038 ludzie prawdopodobną demencję. obserwowali Ten grupa, 457 diagnozowali z demencją i 581 no diagnozowali z demencją.

Prawie 1.000 uczestników badający jak mieć i 5.575 "ewentualną" demencję no mieli demenci.

Starzy dorosli z prawdopodobną demencją badacze uczyli się to:

  • 23 procentów wciąż jechał
  • 31 procentu przygotowani gorący posiłki
  • 22 procentu kierował ich swój finanse
  • 37 procentów kierował ich swój lekarstwa
  • 21 procent uczęszczał lekarek spotkania samotnie

Badacze powiedzieli że ludzie z prawdopodobną demencją która no diagnozował byli prawdopodobni angażować w potencjalnie niebezpieczny aktywność niż zaludniają czego diagnozował z demencją. Także sugerują że opieka zdrowotna lekarzi praktykujący mogli polepszać adresów zbawczych koncerny dla ludzi z demencją jeżeli pytają starych dorosłych o rodzajach potencjalnie niebezpieczne aktywność wykonują.

Rodziny starzy dorosli z demencją są najlepszy ludźmi rozpoznawać i muszą przynosić jakaś koncerny ich opieka zdrowotna dostawcy, "kiedy aktywność zostać niebezpieczną," powiedział Halima Amjad, MD, MPH, nauka współautor, doktorski kumpel, podział Geriatryczna medycyna i gerontologia, Johns Hopkins Uniwersytecka szkoła medyczna w Baltimore.

Rodziny mogą także pomagać rozpoznawać undiagnosed demencję donosić jakaś zmiany w pamięci lub myślących zdolność w ich kocham jeden, lub" dodający Dr. Amjad. "jeżeli wykonuje ich aktywność mają więcej trudność,"

Źródło: Amerykański geriatrii społeczeństwo

Advertisement