Kamienisty strumyka badacz otrzymywa dotację oceniać dziennych aktywność poziomy, tętna CFS pacjenci wzory

Lepszy zrozumienia aktywności dziennymi poziomami i tętno wzorami tamto które cierpią od Chronicznego zmęczenie syndromu (CFS), naukowowie mieć nadzieję odkrywać więcej o ten powikłanym choroba warunku. Fred Friedberg, PhD, profesor nadzwyczajny psychiatria przy Kamienistego strumyka Uniwersytecką szkołą medyczną, otrzymywał czteroletnią $1,5 milion dotację od Krajowych instytutów zdrowie brać ten badawczego podejście ustalać jeżeli tętno fluktuacje w połączeniu z pewnymi dziennymi aktywność wzorami mogą używać przepowiadać relapse w ludziach z CFS lub zapobiegać.

Według Dr. Friedberg, także prezydent międzynarodowe zrzeszenie dla Chronicznego zmęczenie syndromu, Myalgic Encephalomyelitis/, CFS wpływa someone na całym świecie miliony ludzi w Zlanych millions i stanie. Ten warunek charakteryzuje stanem chroniczny zmęczenie i inni osłabiający objawy tak jak poczta zawalenie się i poznawcze szykany. Te powiązani nadszarpnięcia i objawy upierają się dla więcej niż sześć miesięcy i żadny wyraźnie utożsamiającą przyczynę.

Ten nauka wymaga pacjenta reportaż przez okres sześć miesięcy ich aktywność na tygodniowym online dzienniczku i objawy. Dane także nagrywają od mobilnych kierowych przyrządów i aktywność monitorów który są ubranym w domu pacjenci. Pacjenci regularnie wysyłają ten obiektywnego dane z powrotem Kamienisty strumyka laboratorium dokąd informacja ściąga i analizuje dla wzorów odnosić sie objawy, aktywność i nadszarpnięcia nad sześć miesiąc nauki okresami CFS. Uczestnicy wtedy przeprowadzają wywiad psychiatryczną pielęgniarką przez telefonu o innych potencjalnie znacząco choroba czynnikach wliczając ważnych żyć wydarzeń, ich ogólnospołeczny funkcjonować, badanie lekarskie, zmiany w ich choroba statusie i, i - i.e., ulepszają lub pogarszają się. doświadczali nad nauka okresem

"Co jest obiecujący jest że proponowaliśmy choroba modela potencjalnie utożsamiać czynników które prowadzą relapse lub ulepszenie," powiedzieliśmy Dr. Friedberg. "Jeżeli predictor relapse odkrywa, tak jak tętna variability w połączeniu z pewnymi aktywność wzorami, możemy być sprawnie zapobiegać relapse lub zmniejszać przystosowywać taki aktywność wzory w postępie. To mógł potencjalnie być pierwszy biomarker choroby ulepszenie w ten chorobie lub pogarszać się."

Dr. Friedberg oczekuje że dane zbierający od nauki używają wytwarzać nowego, potencjalnie wydajnego zarządzanie program który ostatecznie pomaga pacjentów unikać relapses, czuć lepiej i funkcjonować.,

Źródło: Kamienisty strumyka uniwersytet

Advertisement