redHill Biopharma i intelGenx ogłaszamy ostateczną zgodę dla komercjalizaci RIZAPORT™ dla migren z Grupo JUSTE w Hiszpania i dodatkowych potencjalnych terytorium

redHill biopharma Ltd., biopharmaceutical firma pierwotnie skupiająca się na rozwoju i komercjalizacja, opóźniona scena, molekuła leki dla chorob i nowotwór, zastrzeżeni, zarządzający, mali, wraz z intelGenx Korp., Kanadyjskiego leka doręczeniowa firma skupiająca się na oralnej lek dostawie, dzisiaj ogłaszał podpisywanie wyłączny zgoda na licencję z Grupo JUSTE S.A.Q.F dla komercjalizaci RIZAPORT™ w Hiszpania i dobro pierwszy odmowa dla dodatkowych terytorium. ("Grupo JUSTE ") RIZAPORT™ jest zastrzeżonym oralnym cienkiego filmu formułowaniem rizatriptan dla traktowania ostre migreny.

Grupo JUSTE jest wybitnym intymnym Hiszpańskim firmą nad z 90 rok doświadczenie w badaniu, rozwoju i komercjalizaci zastrzeżeni farmaceutyczni produkty wliczając migreny i innych środkowych układów nerwowych (CNS) leków w Europa, ameryka łacińska i innych terytorium.

RedHill użyczał Grupo JUSTE wyłączne prawa rejestrować dobro pierwszy odmowa dla predefined terminu dla terytorium i komercjalizować RIZAPORT™ w Hiszpania Belize, Karaiby, Chile, Kolumbia, Costa Rica, Salwador, Gwatemala, Honduras, Meksyk, Nikaragua, Panama, Środkowy Wschód i Maroko w kategoriach zgody i, republika dominikańska. redHill i intelGenx tytułujemy otrzymywać upfront wielopoziomowe królewskość na osiągnięcie pewni predefined wykonawczy i handlowi cele płatnicze i dodatkowe kamień milowy zapłaty, as well as. Pieniężni terminy zgoda no wyjawiali. Początkowy termin zgoda jest dla dziesięć rok od daty pierwszy handlowa sprzedaż i automatycznie odnawia dla dodatkowej dwuletniej kadenci. Handlowy wodowanie w Hiszpania oczekuje miał miejsce w drugiej połowie 2017.

Zachwycamy wchodzić do w ten pierwszy komercjalizaci zgodę dla RIZAPORT™ i patrzeć naprzód budować długookresowego związek z Grupo JUSTE w poparciu dla ich wysiłki przedstawiać RIZAPORT™, Bliskowschodnich terytorium w potencjalnie i" powiedział Adi Frish, redHill's VP Starszy rozwój biznesu, & Koncesjonować. "Hiszpania i innym LATAM" "wierzymy że, dzięki przyjemny doprawiać i dogodny use wartko rozpuszcza film, RIZAPORT™ mogli potencjalnie zostać uprzywilejowanym leczniczym opcją dla migrena pacjentów na całym świecie. Kontynuujemy działanie należnie wraz z intelGenx przynosić ten unikalnego i korzystnego leka dodatkowi rynki w pobliskiej przyszłości."

Inés Juste, prezydent Grupo JUSTE, dodający: "niezwykle satysfakcjonujemy ogłaszać projektowego przyjazd ten nowy formułowanie wiodący traktowanie dla migreny. Nasz partnery, intelGenx i redHill, posiadają głęboką wiedzę w przemysle farmaceutycznym wliczając silny przywódctwo w nowatorskich formułowaniach które ulepszają zgodność i administracja wzór wartość pieniądza w stosunku do złota narkotyzuje. Ten zgoda musi pozwolić Grupo JUSTE przynosić ten nowego wydajnego traktowanie migrena pacjenci w i wzmacniać swój obecność w neurologii Hiszpania i niektóre krajach potencjalnie Latyno-amerykański i Środkowy Wschód."

Federacyjny instytut dla leków i urządzeń medycznych Niemcy ostatnio użyczał marketingową autoryzację dla RIZAPORT™ 5 mg (bfArM) i 10 mg pod europejczykiem Decentralizował procedurę (DCP), w której Niemcy słuzyć jako odniesienie państwo członkowskie dla innych Europejskiego zjednoczenia (EU) krajów. Ten autoryzacja był pierwszy krajowym marketingowym zatwierdzeniem dla RIZAPORT™.

Wokoło RIZAPORT™ (RHB-103)

RIZAPORT™ jest zastrzeżonym oralnym cienkiego filmu formułowaniem rizatriptan benzoesan, 5-HT1 receptoru i aktywnego lek w agonist Merk & Co. ' s Maxalt®. RIZAPORT™ 5 i 10 mg mg zatwierdzał dla wprowadzać na rynek w Niemcy w Październiku 2015 pod europejczyk Decentralizującą procedurą. Nowy leka zastosowanie dla RIZAPORT™ także segregował z Usa FDA w 2013 i CRL otrzymywał w 2014. Rizatriptan rozważa być jeden wydajni oralni triptans, klasa która constricts naczynia krwionośne w mózg uśmierzać nabrzmiałość i innych migrena objawy. molekuły Sprzedaże roczne triptans na całym świecie oszacowywali przewyższać $690 milion w 2015(1). RIZAPORT™ opiera się na intelGenx's versaFilm™ zastrzeżonej technologii. Ja rozpuszcza wartko i uwalnia swój aktywnego składnika w usta, prowadzi skuteczny absorbowanie lek przez gastrointestinal obszaru. Administraci metoda RIZAPORT™ oralny cienki film który no wymaga pacjenta łykać pigułkę lub spożywać wodę, wraz z smakiem, teraźniejszość swój przyjemnymi, potencjalnie atrakcyjna lecznicza alternatywa dla migrena pacjentów dla pacjentów które cierpią od odnosić sie mdłości, specyficznie, oszacowywa być w przybliżeniu 80% sumarycznej migreny cierpliwa populacja (2) i pacjenci cierpi od dysphagia, (trudność łyka).

O redHill biopharma Ltd.

redHill biopharma Ltd. (NASDAQ/TASE: RDHL) jest biopharmaceutical firmą lokującym w Izrael, pierwotnie skupiający się na komercjalizacja i rozwoju opóźneni sceny, zastrzeżonych, zarządzających, małych molekuła leki dla traktowania, podżegający i gastrointestinal nowotwór. redHill's aktualny rurociąg zastrzeżeni produkty zawiera: (i) RHB-105- oralna kombinaci terapia dla traktowania Helicobacter odźwierników infekcja z pomyślnymi rezultatami od pierwszej fazy III nauki; (ii) RHB-104- oralna kombinaci terapia dla traktowania Crohn choroba z trwającą pierwszej fazy III nauką i trwającą pojęcie fazy IIa nauką dla stwardnienia rozsianego; (iii) BEKINDA™ (RHB-102) - dziennik pigułki oralny formułowanie ondansetron z trwającą fazy III nauką w Usa dla i trwającą fazy II nauką dla ibs-d ostrego gastroenteritis i gastritis; (iv) RHB-106- obudowywający kiszki przygotowanie koncesjonujący Salix środki farmaceutyczni, Ltd.; (v) YELIVA™ () ABC294640 fazy scena, klasy SK2 selekcyjny inhibitor celuje -, zarządzająca, wieloskładnikowych onkologii, podżegających i gastrointestinal przejawy; (vi) MESUPRON® - fazy sceny klasy upa inhibitor, zarządzający oralną kapsułą, celujący gastrointestinal i stałych innych bolaki; (vii.) RP101- obecnie temat zdobywający redHill, RP101 jest fazy sceny klasy Hsp27 inhibitorem, zarządzającym oralną pastylką, celujący trzustkowych i gastrointestinal innych nowotwory; (viii) RIZAPORT™ (RHB-103) - oralny cienkiego filmu formułowanie rizatriptan dla ostrych migren z Usa NDA obecnie pod dyskusją z FDA otrzymywającymi w Niemcy w Październiku 2015, marketingową autoryzacją i; i (ix) RHB-101- dziennik pigułki oralny formułowanie cardio leka carvedilol.

O Grupo JUSTE

Grupo JUSTE jest Hiszpańskim korporacyjnym grupą z więcej niż 90 rok doświadczeniem w badaniu, rozwoju i dystrybuci, leki i aktywni farmaceutyczni składniki. Swój aktywność celuje przy ulepszać jakość życia pacjenci, z Środkowymi układ nerwowy terapiami jako jeden swój obszary główni wiedza specjalistyczna od 1990 i sedno strategiczna ostrość dla grupy.

Grupo JUSTE dwa terenu aktywność: farmaceutyczny podział z szerokim doświadczeniem w Środkowym układzie nerwowym, radiologii, ginekologii i Początkowej opiece; i Justesa Imagen, substanci chemicznej firma popełniająca badanie, rozwój i produkcja aktywni farmaceutyczni składniki z pokaźną wiedzą specjalistyczną w kontrastów środkach.  Grupa znaczącą obecność w wszystkie ważnych rynkach światowych lub przez partnerstw z wiodącymi firmami farmaceutycznymi, bezpośrednio.

O intelGenx

intelGenx jest wiodącego leka doręczeniowym firmą skupiającym się na rozwoju nowatorscy produkty opierający się na swój zastrzeżonego oralnego leka doręczeniowych technologiach. Ustanawia w 2003 Opierająca się firma, spisująca na OTC-QX i tsx-v, rozwija nowatorskiego oralnego leka doręczeniowych rozwiązania opierających się na technologiach, versaFilm™, versaTab™ i adVersa™ swój zastrzeżonych estradowych. intelGenx rozwijał szeroki, różnorodny produktu portfolio i. adresuje unmet rynek potrzeby i oferuje cyklu życia zarządzania sposobności Forfivo XL™, wszczynający w 2012, jest pierwszy i tylko FDA zatwierdzająca dziennika bupropion HCl 450 mg dawka w pojedynczej pastylce dla traktowania ważny depressive nieład. intelGenx's wysoko wykwalifikowany drużyna zapewnia całościowe farmaceutyczne usługa farmaceutyczni partnery wliczając R&D, kliniczny monitorowanie, IP ochrony, analytical metoda rozwoju i wykonawczych usługa. intelGenx's najnowocześniejszy zakład produkcyjny, ustanawiający dla versaFilm™ technologii platformy, wspiera skala i skala produkcję pilotować, oferuje pełnych usługowych potencjały nasz klienci.

Źródło: redHill biopharma Ltd

Advertisement