Urolithin A znajdujący w granatowach może ulepszać mięsień wytrzymałość i siłę podczas starzenia się

Amazentis SA, nowatorska nauki przyrodnicze firma stosuje naukowych przełomy w odżywianiu kierować stany zdrowia łączył starzeć się, ogłaszam dzisiaj współpracująca publikacja w natury medycynie z École Polytechnique Fédérale de Lausanne demonstruje, (EPFL) że firma produktu ołowiany kandydat, urolithin A, ulepsza mitochondrialnej i mięśnia funkcję, wynikający w uwydatniającej mięsień wytrzymałości i sile podczas starzenia się. Amazentis obecnie ocenia urolithin A w pierwszy ludzkiej próbie klinicznej z rezultatami oczekiwać w 2017.

Urolithin A wytwarza żyłki mikroflorą jako naturalny metabolit ellagitannins, klasa mieszanki znajdować w granatowu, inne dokrętki i owoc, i. "excited publikować pierwszy dane które demonstrują skutki ten żyłka metabolit na mitochondrialnej i mięśnia funkci," komentujący Johan Auwerx, profesor przy École Polytechnique Fédérale de Lausanne, Szwajcaria i wiodący autor. (EPFL) Wierzymy ten badanie jesteśmy kamieniem milowym w aktualnych starzenie się wysiłkach i ilustrujemy sposobność surowo testowani odżywczy bioactive agenci które mieć znakomitego potencjał dla zdrowie ludzkie rozważamy. ", które poprzednio skupiali się na tradycyjnych farmaceutycznych modalność,"

Urolithin A: możny żyłka metabolit odmłodnieć mitochondria i odwrotnego mięśnia starzenie się

Oralna administracja urolithin A prowadzi ulepszająca mitochondrialna funkcja stymulować mitophagy, proces którym uszkadzał mitochondria przetwarza pozwalać odnowienie z zdrowymi mitochondria.

"Mitophagy obniża w komórkach gdy starzejemy się, i redukcja w mitochondrialnej funkci w mięśniach starsze osoby myśleć być jeden główne przyczyny odnosić sie mięśnia nadszarpnięcie. Wierzymy nasz badanie, odkrywa świadczenia zdrowotne urolithin A, chwyt obietnica w odwracać mięśnia starzenie się," twierdzić Patrick Aebischer, współautor, EPFL Amazentis prezydent, przewodniczący i współfundator na artykule.

Rezultaty one donoszą w aktualne sprawy natury medycyna w artykule tytułującym, "Urolithin A nakłania mitophagy, prolonguje długość życia w i wzrasta mięsień funkcję w ślepuszonkach C. elegans".

Odnosić sie mięśnia spadek: nieodparty możliwości na rynku dla urolithin A

Opadająca kośćcowego mięśnia masa i wynikła strata siła jesteśmy znamionami starzenie się. Te zmiany mogą zostać osłabiającymi i ołowianymi warunek określający sarcopenia który myśleć wpływać 30% tamto nad 60 lat i większy niż 50% jednostki nad 80 rok., Aktualni kosztorysy w Stany Zjednoczone projekcie tam  będą większy niż 75 milion dorosłymi nad 60 rok rokiem 2020.

Wynikłe redukcje w jakości życia i niezależności jako rezultat mięśnia spadku ustanawiają narastającego opieki zdrowotnej zagadnienie w starzenie się populaci. Tam  są obecnie żadny farmaceutyczni terapie taktować odnosić sie spadek w mięsień funkci i sarcopenia. Odżywcze strategie mieli limitowanego wpływ do teraz, i nowi naukowo uprawomocneni rozwiązania pilnie potrzebują.

Na spożycie granatowa sok, mieszanki znać jako ellagitannins są łamanym puszkiem w żołądku i wtedy przekształcać jelitowymi bakteriami w urolithin A. Ten biotransformation pokazywał zmieniać szeroko przez jednostki, z niektóre pokazywać wysokich lub niskich zamian tempa, podczas gdy inny różnych składy mikroflora i są niezdolni wykonywać zamianę. W rezultacie, uzupełniać jednostki z produktami projektującymi dostarczać ostrożnie kalibrować dawki urolithin A może pokonywać ten naturalną różnorodność w żyłki mikroflorze znajdującej w populaci ogólnej.

Amazentis ustanawiał technologii portfolio wokoło urolithin A zastrzeżonego know-how i, umożliwiający rozwój postępowi odżywianie produkty dla oralnej dostawy i manufakturę.

Chris Rinsch, Ph.D, współautor i CEO komentujący., współfundator Amazentis i, "Opieramy się na rygorystycznej nauce publikujemy w natury medycynie, dostarcza urolithin A w próby kliniczne posuwaliśmy się naprzód nasz ołowianego produkt. Wierzymy że ten odkrycie otwiera drzwi nowy podejście dla dyrekcyjnego mięśnia spadku odmłodnieć mitochondria. Nasz wzrok jest tłumaczyć przełomów naukowych odkrycie w odżywianiu w clinically potwierdzających konsumpcyjnych zdrowie produkty które adresują today unmet potrzeby w starzenie się populaci."

Źródło: Amazentis SA

Advertisement