Badacze odkrywają nowatorskie neuroprotection strategie zwalniać progresję Parkinson choroba

Używać krzepko modela dla Parkinson choroby przy Birmingham badaczami, uniwersytet Alabama i koledzy odkrywaliśmy interakcję która przyczynia się Parkinson choroba, w neuronach i pokazywali że leki pod rozwojem teraz blokować proces mogą.

Zespół badaniowy pokazywał że najwięcej pospolitej genetycznej przyczyny Parkinson choroba -- mutanta LRRK2 kinase enzym -- przyczynia się formacja włączenia w neuronach, przypomina jeden znamię patologie widzieć w Parkinson chorobie. Te włączenia zrobią up aggregated alfa synuclein proteina która, -- badania także przedstawienia -- może zapobiegać od tworzyć używać dwa LRRK2 kinase inhibitoru leka teraz rozwija dla klinicznego use.

Interakcja między mutanta LRRK2 kinase i alfą "może odkrywać nowych mechanizmy i cele dla neuroprotection," badacze piszą w niedawnym czasopiśmie Neuroscience papier. "Te rezultaty demonstrują że, że alfy włączenia formacja w neuronach może blokująca i nowatorskie lecznicze mieszanki celuje ten proces hamować LRRK2 kinase aktywność mogą zwalniać progresję Parkinson kojarząca patologia."

Potencjalni kliniczni zastosowania dla nowatorskich neuroprotection strategii w LRRK2-linked Parkinson potrzebie badającą w innych przedklinicznych modelach Parkinson choroba, mówją badaczów, prowadzących korespondować autor A, Ph.D, starszy autor Andrew b, Ph.D, centrum i Eksperymentalni lecznictwa Laura dla Neurodegeneration. Daley. Na zachód., UAB neurologia dział.

"Te dane dają my nadziei dla klinicznego potencjału LRRK2 kinase inhibitory jako wydajne terapie dla Parkinson choroby," Daley powiedział. "LRRK2 kinase inhibitory mogą hamować rozszerzanie się pathologic alfa w pacjentach z LRRK2 mutacjami w wszystkie Parkinson choroby pacjentach ale, nie tylko. Przyszłość studia potwierdzać skuteczność LRRK2 inhibitory i bezpieczeństwo będą konieczni przed badać inhibitory w ludzkich próbach klinicznych."

Oprócz Parkinson choroby, alfa także bawić się centralnego rola w rozwoju demencja z Lewy bodies i wieloskładnikowego systemu atrofią, i ono kojarzy z chorobą alzhaimera i innymi neurodegenerative nieład.

Badanie szczegóły

Parkinson choroby model rozwijać Daley stosuje bardzo niskie koncentracje tworzący fibrils alfa w Vitro lub wewnątrz - Vivo neurony. To powoduje formację zmodyfikowani alfa włączenia które dzielą morfologię z tamto znajdującymi w Parkinson choroby mózg po śmierci.

Używali ten modela badać skutki neuronu wyrażenie mutanta LRRK2 kinase na formaci włączenie patologia, G2019S-LRRK2. ("żart dwa")

Zakładają to:

  • G2019S-LRRK2 uwydatniał alfa włączenia w początkowych hippocampal neuronach od hippocampus regionu mózg, 18 dni po fibril ujawnienia, jak porównany z neuronami które wyrażali normalna LRRK2.
  • Skutki G2019S-LRRK2 wyrażenie w wystawiających neuronach zmniejszali bardzo niskimi koncentracjami możni i selekcyjni przedkliniczni leki które hamują LRRK2 kinase. To sugerował że kinase aktywność G2019S-LRRK2 leżeć u podłoża szybką formację pathologic alfa włączenia., który dodaje fosfat na cel proteinach,
  • G2019S-LRRK2 wyrażenie uwydatniał alfy włączenia formację w dopamine neuronach od regionu mózg dzwoniący substantia nigra norm compacta. Substantia nigra norm compacta jest terenem mózg który umiera w Parkinson chorobie, więc ten eksperyment dalej wspiera połączenie między G2019S-LRRK2 mutacją i Parkinson chorobotwórczością.

Jako kontrola, używali sensów oligonucleotides pukać puszek wyrażeniowa endogeniczna alfa w neuronach które wyrażali G2019S-LRRK2, i to zapobiegał formację włączenia.

W eksperymentach po zakładają, tam  byli wielkim basenem mobilna alfa, w przeciwieństwie do oprawiającą alfą w neuronach które wyrażali G2019S-LRRK2., Ostatnia praca inny pokazywał że mobilna alfa jest skora misfolding i agregacja, więc badacze hypothesize że G2019S-LRRK2 mutacja może przyczyniać się Parkinson podatność podnosić kwoty mobilna alfa w neuronach.

Źródło: Uniwersytet Alabama przy Birmingham

Advertisement