Istotni oleje mogli taktować rozognienie płuco i wątróbka nakłaniający zanieczyszczeniem powietrza

Pewni składniki w istotnych olejach robić od rośliien tak jak cloves, anyż, koper i ylang-ylang, mogli słuzyć jako naturalny traktowanie płuca i wątróbki warunki powodować zanieczyszczeniem powietrza. To jest według Miriana Kfoury sura Le Vivant, Université Du Littoral Côte d'opale w Francja i Libański uniwersytet w Liban Unité De Chimie Environnementale et interakcj. Jest wiodącym autorem nauka w springera czasopisma chemii Środowiskowych listach.

Rośliny naturalnie zawierają różnorodnych istotnych oleje które zrobią up różne mieszanki. Niektóre te znajdowali mieć przeciwutleniacz wartość i także być sprawnie walczyć rozognienie. Grupa organicznie mieszanki dzwonić phenylpropanoids znajduje w istotnych olejach niektóre rośliny i pokazuje obietnicę jako ewentualne podżegające substancje. Wśród te jest anethole, estragole, eugenol i isoeugenol (smaku składnik anyż i koper) (znajdujący w basilu) (który zdarza się w goździkowym pączka oleju) (zawierający w ylang ylang).

Kfoury i jej kolaboranci najpierw zbieraliśmy lotniczego polutanta próbki zawiera świetne cząsteczki w Bejrut, Liban. W laboranckich testach próbki wtedy przedstawiali ludzkich komórek kultury normalne oskrzelowe nabłonkowe komórki (BEAS-2B) i nowotwór czerpał wątrobiane komórki (hepG2). Świetnej cząsteczki sprawa znajdował nakłaniać rozognienie w komórkach - te zaczynać secrete podżegających cytokines IL-6 i IL-8 (substancje które są wydzielone podczas infekcj i tkankowej szkody). Cytokin poziomy normalnie wzrastają gdy ciało system odpornościowy walczy odmianową infekcję.

Następnie badacze ustanawiali że anethole, estragole, eugenol i isoeugenol wszystko, dzwoniliśmy cytotoxicity, więc ja znaczy że mogli powodować komórki śmierć przy wysokimi stężeniami stosunkowo. W ten cenieniu, byli sprawnie ustalać poziom cytotoxicity te nafciane mieszanki. To był znacząco ustanawiać maksymalną dawkę wybierać w kolejnym kroku ocena dla podżegających własność po to, aby, mianowicie. W drugi round testy cztery mieszanki przedstawiali kombinacja komórek linie i lotniczy polutanty widzieć czy te mogli ochraniać wątróbki i płuca komórki uszkadzać świetnej cząsteczki lotniczymi polutantami. Ja znajdował że istotnego oleju mieszanki badać zmniejszają poziomy dwa typ cytokines w próbkach. Poziomy cytokine IL-6 zmniejszali up to 96 procentów i poziomy cytokine IL-8 87 procentami.

"znalezienia zapewniają pierwszy dowód że naturalni istotnego oleju składniki przeciwdziałają podżegających skutki szczególna sprawa, tak jak to zawierający w zanieczyszczającym powietrzu," mówi Kfoury.

Źródło: Springer

Advertisement