Oralnego antykoncepcyjny use może być powodem dla spadku w śmiertelności od raka jajnika na całym świecie

Śmierć od raka jajnika spadali na całym świecie między, przepowiadają kontynuować obniżać i w usa (EU) i w Japonia, Europejski zjednoczenie, though mały stopień, 2020, według nowego badania publikującego w wiodących nowotworu czasopisma annały onkologia dzisiaj 2002 i 2012 (Wtorek).

Głowny powód jest use oralni antykoncepcyjny i długookresowa ochrona przeciw rakowi jajnika który zapewniają, mówi badaczów które prowadzą profesora Carlo losem angeles Vecchia od fakultetu medycyna, uniwersytet Mediolan, (MD) (Włochy). Mówją spadek (HRT) kierować menopauzalnych objawy, lepszy traktowanie i diagnoza w hormonu zastępstwa terapii i może także bawić się rola.

Używać dane na śmierć od raka jajnika od 1970 niedawny dostępny rok od światowej organizaci zdrowia badacze zakładają to w 28 krajach UE stopy zgonów zmniejszać 10% między 2002 i 2012, od pełnoletniej znormalizowanej stopy zgonów na 100.000 kobiet 5,76, 5,19. (minus Cypr należny niepłynność dane)

W usa spadek był nawet wielki, z 16% kroplą w stopach zgonów od 5,76 na 100.000 w 2002, 4,85 w 2012. W Kanada rak jajnika stopy zgonów zmniejszali nad ten sam okresem prawie 8% 5,42, 4,95 od. W Japonia stopa zgonów spadał 2% 3,3, 3,28 na 100.000 od. który miał, niskiego tempo niż wiele inni kraje rak jajnika śmierć Ampuł zmniejszania zdarzali się w australijczyku i Nowa Zelandia między 2002 i 2011 (niedawny rok dla którego dostępni byli dane); w Australia i w Nowa Zelandia 4,27 stopa zgonów obniżająca prawie 12% 4,84 od, opuszczali 12% 5,61, 4,93 na 100.000 kobiet od.

Jakkolwiek wzór zmniejszania był niekonsekwentny w niektóre terenach świat w Latyno-amerykański krajach w Europa i, na przykład. Wśród krajów europejskich odsetka zmniejszanie rozciągał się od 0,6% w Węgry nad 28% w Estonia, podczas gdy Bułgaria był jedynym krajem europejskim pokazywać pozornego wzrost. W UK, tam  był 22% zmniejszanie w stopach zgonów które spadali 7,5, 5,9 na 100.000 kobiet od., Inni UE kraje które wielkich zmniejszania zawrzeć Austria, Dani i Szwecja, (18%) (24%) (24%).

Latyno-amerykański kraje miewali skłonność mieć niskich tempa śmierć od raka jajnika. Argentyna, Chile i Urugwaj, pokazywaliśmy zmniejszania między, Brazylia, Kolumbia, Kuba, Meksyk ale Wenezuela 2002 i 2012, wszystko pokazywać wzrosty w stopach zgonów.

Prof los angeles Vecchia powiedział: "wielkie różnicy w stopach zgonów między krajami europejskimi zmniejszają od 1990s gdy tam  był potrójny różnica przez Europa od 3,6 na 100.000 w Portugalia 9,3 w Dani. To jest prawdopodobny być należny więcej jednolity use oralni antykoncepcyjny przez kontynent as well as odtwórczy czynniki, tak jak ile dzieci kobieta. Jakkolwiek, tam, Szwecja Dani, dokąd więcej kobiety zaczynali brać oralnych antykoncepcyjny wczesnych Hiszpania, Włochy i Grecja zaczynał dużo opóźnionego i był mniej rozlewny. są wciąż odczuwalni różnicy między krajami tak jak Brytania także w niektóre innych krajach europejskich tak jak i Zachodnich, Południowych od 1960s onwards i, dokąd oralnego antykoncepcyjny use - kraje w Europa Wschodnia,

"Ten mieszany wzór w Europa także pomaga wyjaśniać różnicę w rozmiarze zmniejszanie w rak jajnika śmierć między UE i usa, równie wiele Amerykańskie kobiety także zaczynać używać oralnych antykoncepcyjny wczesnych.

Japonia teraz wysokich tempa niż usa lub UE w potomstwach - znowu, odbijający nieczęstego oralnego antykoncepcyjny use. ", dokąd śmierć od raka jajnika tradycjonalnie byli niskie,"

Inny badacz, Dr Eva Negri, głowa Epidemiologic metody przy IRCCS Istituto Di Ricerche Farmacologiche Mario Negri w Mediolan, dodająca: "kobiety w krajach tak jak Niemcy UK i usa, byli także prawdopodobne używać hormonu zastępstwa terapię kierować menopauzalnych objawy w niektóre innych krajach niż. Use HRT obniżał as well as pierś i rak jajnika, i po tym jak raport od kobiet zdrowie incjatywa w 2002 podkreślał narosłego ryzyko choroba sercowo-naczyniowa, więc to może także pomagać wyjaśniać spadek w stopach zgonów wśród w średnim wieku i starych kobiet w te krajach."

Badacze przepowiadali standaryzować rak jajnika stopy zgonów dla całości i dla do 2020 Francja, Niemcy, Włochy, Polska, Hiszpania i UK usa UE i Japonia. Oczekują tam  będzie 15% spadek w usa i 10% spadek w UE i Japonia. Sześć krajów europejskich, tylko pokazywał drobnego wzrost od 3,7 na 100.000 kobiet 3,9 Hiszpania. To jest możliwie należny fact że kobiety które są w średnim wieku lub starszy teraz był mniej prawdopodobny używać oralnych antykoncepcyjny," wnioskujący Prof Los Angeles Vecchia. "gdy byli młodzi"

Profesor Paolo Boffetta annały onkologii zastępca redaktora dla epidemiologii i Stowarzyszony dyrektor dla populacj nauk przy Tisch nowotworu instytutem komentującym Icahn szkoła medyczna przy góra synaj w Nowy Jork: (MD) (usa) "znalezienia profesora los angeles Vecchia i jego koledzy są znacząco gdy pokazują jak past use hormonów traktowania wpływ na śmiertelności od raka jajnika przy populacja poziomem. Gdy nasz zrozumienie do uniknięcia przyczyny ten ważny nowotwór rozwija się, wczesne wykrycie strategie one rozwijają i nowatorskie lecznicze opcje zostać dostępnymi, my uwydatniają nasz zdolność zmniejszać rak jajnika śmiertelność."

Źródło: Europejski społeczeństwo dla Medycznej onkologii

Advertisement