Badacze otwierają genetycznego kod który niszczy odpowiedź nowotwór piersi terapia

Naukowowie mogą otwierać genetycznego kod który ustala dlaczego wiele pacjenci z estrogenu pozytywu nowotworem piersi nie udać się odpowiadać powszechnie używany leka tamoxifen.

Pacjenci które wysokich poziomy kilka jądrowi przewiezeni geny - szczególnie proteina XPO1 - są prawdopodobni być odporni tamoxifen, wynikający w rozwoju nieuleczalny przerzutowy nowotwór, według nowej nauki prowadzącej badaczem Zeynep madak-Erdogan przy uniwersytetem illinois.

Jakkolwiek, łączyć tamoxifen z leka selinexor uwydatnia pacjent wrażliwość tamoxifen i zapobiega pierś bolaki od powtarzać się badacze donoszący w papierze publikującym online czasopismo Cząsteczkową endokrynologią., który hamuje aktywność XPO1,

Badacze także utożsamiali "podpis" 13 jądrowego przewiezionego genu wliczając XPO1, profesor, powiedzieli madak-Erdogan, karmowa nauka i ludzki odżywianie., który zapewnia klinicystów z biomarker przepowiadać który pacjenci są prawdopodobni być dokrewni odporni i wybierać alternatywnych traktowania które mogą dokonywać lepszy wyniki dla te pacjentów,

Estrogenu pozytywu nowotwór piersi rozlicza dla wokoło 70 procentów wszystkie kliniczne skrzynki nowotwór piersi. W te formach choroba jądra w pacjent piersi komórkach overproduce proteinę która oprawia z i r w odpowiedzi na estrogen. Tamoxifen, dokrewna terapia która był powszechnie używany od 1970s, blokuje ten wiążącego proces, ograniczający rozpowszechnienia komórki nowotworowe i przyrosta.

Jakkolwiek, up to jedna trzecia pacjenci z wyczulonym nowotworem piersi no odpowiada wydajnie lub ostatecznie no zatrzymuje odpowiadać tamoxifen, warunki znać jako dokrewny opór.

Podczas gdy tamoxifen porównujący z innymi celuje agentami które odpowiadają efektywnie lek pacjenci jest wciąż prawdziwy wydajny, ustalać zdumionych lekarzów i badaczów na jakiś czas, madak-Erdogan powiedział.

Aktualna nauka budująca na przeora badanie przy Illinois który utożsamiał hormon erę jako agent który aktywuje kinase ERK5 i reguluje, proteina która retransmituje sygnały od outside komórek ich jądra, wywołujący narosłego komórki rozprzestrzenianie, metastazę lub lub. madak-Erdogan był współautorem na ten nauce która prowadził Swanlund profesorem, wspólnie pisać licencjatów uczniami. Katzenellenbogen i Rosa Ventrella i Luke Petry., Cząsteczkowa i Integrative fizjologia Benita S

Opieramy się na tamte znalezienia, madak-Erdogan i jej autory na aktualnej nauce hypothesized że jądrowi przewiezeni geny XPO1, szczególnie, można wymagający w eksportować ERK5 od komórek jąder, promuje najeźdźczych, agresywnych bolaki.

Naukowowie prowadzili wielozakresowego, metody które zawierać analizy genetyczni dane na pierś bolakach, monitoruje genu wyrażenie w laboranckich kulturach ludzkie nowotwór piersi komórki, eksperymenty i używać mysz które rozwijali estrogenu pozytywu piersi komórki bolaki. studiują,

W analizować dane na genach które differentially wyrażali w pozytywu i negatywu bolakach badacze ostatecznie utożsamiali 13 genu fundy pierś bolaki typ który wyrażali w agresywnym.

Gdy patrzeliśmy w genu podpis dalej, zakładamy że jeżeli pacjent wysokiego wyrażenie XPO1, ich przetrwanie czas był less i odporne bolak komórki mnożyli wartko gdy taktują z tamoxifen, ", one metastazy wczesne dalej" madak-Erdogan powiedział.

W laboratorium badacze przedrzeźniali dokrewnego opór rosnąć wyczulone nowotwór piersi komórki od 33 pacjentów w tamoxifen rozwiązaniu dla 100 tygodni. Gdy egzamininowali aktywność ERK5 przy trzy interwałami, zakładają że transport ERK5 komórek jądra rosnąco pomniejszał gdy dokrewny opór rozwijał się.

Hypothesizing że kombinaci traktowanie można pomagać wznawiać dokrewną wrażliwość badacze taktowali odporne nowotwór piersi komórki w myszach z wzrastać dawki XPO1 inhibitoru tamoxifen i selinexor.

"Gdy taktowaliśmy tamte odpornych bolaki z inhibitorem dla XPO1 w połączeniu z tamoxifen, byliśmy sprawnie całkowicie blokować bolak progresję," madak-Erdogan powiedział. Wyrównujący tygodnie, no zobaczyliśmy jakaś bolak recydywy. "po tym jak traktowanie zrobił"

"Jeżeli używamy ten kombinację - celujący estrogenów receptory z tamoxifen i XPO1 z inhibitoru selinexor, - możemy opóźniać rozwój dokrewny opór, efektywnie zabija bolak komórki i w tym samym czasie zmniejszający dawkę tamoxifen który potrzebuje," powiedział madak-Erdogan który także trzyma spotkanie w podziale Odżywcze nauki.,

Selinexor, który jest już w próbach klinicznych dla taktować białaczkę i odpornego raka prostaty, toleruje dobrze, i pacjenci doświadcza bardzo łagodnych efekty ubocznych które są ubranym daleko gdy terapia kontynuuje, madak-Erdogan powiedział.

Źródło: Uniwersytet Illinois przy Champaign

Advertisement