CCN artykuł zarysowywa unikalne traktowanie opcje dla sercowonaczyniowych pacjentów z HIV

Choroba sercowo-naczyniowa zostać wiodącym przyczyną śmierci dla tamto żyje z HIV, gdy infekcja ruszał się od śmiertelnie choroby chroniczna choroba.

Gdy przetrwanie ulepszał ostrość opieka przesuwał kierować chroniczną chorobę pospolitymi comorbid warunkami wymaga opiekę i traktowanie w której jesteśmy choroba sercowo-naczyniowa, nadciśnienie, cukrzyce i cynaderki choroba.

Kombinacja warunki często wymaga równoważeń lekarstwa, procedury i inne interwencje, podczas gdy considering współzawodniczyć priorytety opieka.

Artykuł w Krytycznej opieki pielęgniarce (CCN) zapewnia przegląd współczynniki ryzyka, pathophysiology i unikalne traktowanie opcje odnosić sie choroba sercowo-naczyniowa w persons żyje z HIV.

W artykule, dwa badania przypadków hipotetyczni pacjenci żyje z HIV podkreślają traktowanie opcje i karmiący rozważania kojarzący z dostawaniem dbają dla choroby sercowo-naczyniowej.

Współautor Michael V. Relf, PhD, RN, AACRN, ACNS-BC, CNE, FAAN jest stowarzyszonym dziekanem dla spraw i profesorem nadzwyczajnym globalnych i społeczności, diuk Uniwersytecka pielęgnacja szkoła, Durham, Pólnocna Karolina.

"Ponieważ persons żyje z HIV są żyć długi, rosnąco wpływają stanami zdrowia kojarzącymi z starzeniem się, tak jak choroba sercowo-naczyniowa," powiedział. "Z więcej niż 1 milionami ludzi żyje z HIV w Stany Zjednoczone rozumieć złożoność choroba sercowo-naczyniowa wśród persons żyje z HIV muszą, krytyczne opiek pielęgniarki."

Artykuł uwydatnia że klinicyści muszą brać specjalną opiekę zapobiegać interakcje między antiretroviral agentami i innymi lekarstwami optymalizuje skuteczność antiretroviral terapia i zapobiega do uniknięcia toksycznych skutki.

Ponieważ na wysokim szczeblu dotrzymanie z lekarstwami jest istotny w HIV traktowaniu, niepotrzebne zmiany w antiretroviral terapii reżimu muszą unikający.

Gdy Amerykański skojarzenie opiek pielęgniarek praktyki bimonthly kliniczny czasopismo dla wysokich acuity, postępowych i krytycznych opiek pielęgniarek, CCN jest zaufanym źródłem dla informaci odnosić sie wezgłowie opieka krytycznie i ostro chorzy pacjenci.

Źródło: Amerykański skojarzenie opiek pielęgniarki (AACN)

Advertisement