Rybi kumberland może pomagać zapewniać lepszy odżywianie dla matek i młodych dzieci

Badacze od Południowego Australijskiego instytutu i uniwersyteta Adelaide zdrowie i badania medyczne znajdowali sposób zapewniać matki i młode dzieci w Kambodża z lepszy odżywianiem przez nieprawdopodobnego źródła -- rybi kumberland.

Profesora Tim zieleń, Główny Żywiony wśród SAHMRI'S Zdrowych matek, dzieci, dziecko filia i temat profesor, i Adelaide szkoła medyczna, uniwersytet Adelaide i jego drużyna, szukaliśmy sposoby ulepszać thiamin nabór matki i dzieci starzeli się między 1-5 rok w Azja Południowo-Wschodnia.

Znalezienia teraz publikują w czasopiśmie pediatrie.

Niebezpieczeństwa thiamin niedostatek

Profesor zieleń powiedział że w przeciwieństwie do najwięcej świat populacje wciąż pospolity w Kambodża jest, thiamin niedostatek i przez cały Azja Południowo-Wschodnia, stawia ludzi zagrożonych rozwijać chorobę dzwonił beriberi. (witamina B1)

Beriberi jest poważny w dzieciach" Profesor Zieleniejący powiedział. "ponieważ dzieci są urodzeni z małym thiamin i niewystarczające matki niskich poziomy thiamin w ich breastmilk,"

"początek beriberi jest błyskawiczny i objawy zawierają ochrypłego płacz, buchanie i biegunkę. Jeżeli dziecku no dają thiamin, mogą umierać wśród 24 godzin."

Zasada fortyfikacja

Profesor zieleń powiedział że w Australia, odżywki które mogli brakować w diecie czasem dodaje foods które powszechnie spożywają, na przykład, jod dodają solankowy i folic kwas dodaje chlebowa mąka.

"pożyczaliśmy i dodawaliśmy thiamin rybi kumberland ten zasadniczą, nazwaną fortyfikację, condiment który znajduje w każdy Kambodżańskiej kuchni prawie," Profesor Zieleniejący powiedzieliśmy.

Tradycyjny condiment; perfect pojazd dla thiamin fortyfikaci

Nauka zakłada że, że rybi kumberland nie tylko dobrze akceptował Kambodżańskimi rodzinami, ale ono ulepszał krwionośnych markierów thiamin status.

Profesor zieleń dodająca: "Ten badanie sugeruje że fortyfikujący rybi kumberland potencjał być prostymi, tanimi i podtrzymywalnymi sposobami, i."

Źródło: Uniwersytet Adelaide

Advertisement